Paroda „Kas VILNIAUS nematė – nematė STEBUKLO“
2024 m. sausio 13 d. Vlado Vildžiūno galerijoje (Lobio g. 6 A, Vilnius) atidaryta
Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ir VGTU inžinerijos licėjaus mokinių keramikos ir vėliavų paroda „Kas VILNIAUS nematė – nematė STEBUKLO“. Ekspozicijoje rodomos čiurlioniukų ir r VGTU inžinerijos licėjaus mokinių kurtos vėliavos ir keramikos darbai. Paroda veikia iki 2024 m. kovo 23 d.
Parodos lankymas
Iš anksto susitarus tel. +370 685 78257
IV - VI nuo 12.00 iki 18.00 val.
Vlado Vildžiūno galerija Lobio g. 6 A, Vilnius
Parodos kuratorė, kūrinių autorių mokytoja Julija Ikamaitė:
„Ši paroda susidėliojo iš kelerių metų vaikų ir jaunimo kūrybos.
Vilniaus, nuostabaus miesto viziją kūrė kelios čiurlioniukų kartos. Įkvėpimo semtasi tyrinėjant Vilniaus bažnyčių bokštus, tačiau patys kūriniai - tai kiekvieno autoriaus nauja dovana miestui.
Vilniaus Aukštutinės ir Žemutinės pilių maketas sukurtas 2011-2013 metais. Pilių maketų konkurse „Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės pilių takais“ šis kūrinys laimėjo pirmąją vietą, padovanotas Valdovų rūmams. Šiame bendrame kūrinyje laikytasi tikslaus mastelio, perversta daug knygų, senų piešinių, ieškant 17 a. vidurio Šventaragio slėnyje išsidėsčiusių Žemutinės ir Aukštutinės pilių, Katedros, Radvilų rūmų ir aplinkinių gatvelių vaizdų.
Miesto 700 metų sukakčiai inžinerijos licėjaus mokinukai dovanoja visą pasakojimą, kuriame galime atpažinti svarbiausius simbolius - gėrio ir blogio kovą, miestą - kaip gražiausios žmonių bendrystės ir tarpusavio sutarimo simbolį, Vytį - raitelį Gynėją, bei Didžiųjų Lietuvos kunigaikščių ir kunigaikštienių portretus.
Visos šios temos - amžinos, bet tik jas išskleidžiant čia ir dabar, vėl ir vėl - kaip vėliavą - jos kalbina kiekvieną naują kartą iš naujo.
Todėl paskutinis parodos akcentas - tai čiurlioniukų sukurtos Vyčio vėliavos.
Tai visiškai laisva mūsų istorinės Vyčio vėliavos vizija, išsaugojant pačią simbolio širdį - Raitelį gynėją.
Su šiomis vėliavomis žygiuojama kiekvienais metais Vasario 16 eisenoje iki daktaro Jono Basanavičiaus kapo. Pačios vėliavos sukurtos 2018 metais Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.
Todėl - vėl ir vėl - ir šios parodos tikslas. Kol ima vertis gilesnės prasmės ir kiekvienas iš mūsų viduj ima plazdėti - kaip vėliava. Tebūnie darna.“