2024 m. lapkričio mėnesį pasibaigė pusantrų metų trukęs Nordplus remiamas projektas „Būnant ant ribos “, kurio metu trys menų mokyklos (Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla Vilniuje, Rygos baleto mokykla Rygoje ir Kallio vidurinė mokykla Helsinkyje) dalyvavo mainų programose ir dalinosi gerąja patirtimi.
Projekto pagrindinė tema „Būnant ant ribos“ akcentavo vyresnių klasių šiuolaikinio šokio profesiją pasirinkusių mokinių perėjimą į suaugusiojo gyvenimą ir profesinę veiklą, skatindama nepriklausomybę ir iniciatyvumą. Projektas taip pat daug dėmesio skyrė mokinių kultūrinės įvairovės, tolerancijos ir smalsumo ugdymui. Bendros pamokos, choreografiniai projektai, formalus ir neformalus bendravimas ir diskusijos suteikė mokiniams vertingos patirties: jie susipažino su skirtingomis šiuolaikinio šokio kryptimis, skirtingų šalių universitetinėmis menų programomis, tobulino profesinius įgūdžius ir tapo labiau pasitikintys savimi siekdami karjeros meno srityje. Kai kuriems tai buvo pirmoji kelionė į užsienį, kuri suteikė reikšmingą asmeninę patirtį bei padėjo užmegzti naujas draugystes.
Projekto metu mokytojai irgi keitėsi idėjomis, tobulino mokymo metodikas ir tyrinėjo skirtingas ugdymo praktikas, ypatingą dėmesį skiriant mokinių gerovei, psichinei sveikatai ir mokymo programų inovacijoms. Tiek neformalios diskusijos, tiek profesionalus grįžtamasis ryšys kūrybinių darbų aptarimo metu praturtino jų kaip pedagogų ir menininkų patirtį, o galimybė trumpam atitrūkti nuo kasdienių atsakomybių suteikė progą gimti naujoms kūrybinėms idėjoms.
Projekte dalyvavo 96 mokiniai ir 24 mokytojai, įskaitant 76 mokinių mobilumus ir 13 mokytojų mobilumų. Projektas sustiprino dalyvių kultūrinį suvokimą, bendravimo įgūdžius ir profesines kompetencijas, kurdamas ilgalaikius ryšius tarp Šiaurės ir Baltijos šalių. Rezultatai apėmė trijų naujų choreografinių kūrinių sukūrimą ir dešimties kūrinių kūrimo proceso pristatymus. Šie pasiekimai pabrėžė kultūrinių mainų galią kuriant ryšius, skatinant kūrybiškumą ir įkvepiant būsimas bendradarbiavimo iniciatyvas.
Nepaisant iššūkių numatant dalyvių skaičių, projektas pranoko lūkesčius. Galutinis įsivertinimas parodė išaugusį susidomėjimą tarptautiniu bendradarbiavimu, kurio įrodymas – mokinių susidomėjimas užsienio studijų programomis. Apskritai, projektas sukūrė tvirtą pagrindą tolesniam bendradarbiavimui ir naujos šokio profesionalų kartos ugdymui, palikdamas ilgalaikį poveikį mokiniams, mokytojams ir trijų mokyklų bendruomenėms.
Ačiū visiems, prisidėjusiems prie sėkmingos šio projekto veiklos: trijų mokyklų pagrindiniams projekto kuratoriams Linai Puodžiukaitei-Lanauskienei (Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla), Agnese Zvaigzne, Alise Putnina (Rygos Baleto mokykla) ir Mirva Mäkinen (Kallio vidurinė mokykla) už iniciatyvą ir nuoširdų darbą, visų trijų mokyklų administracijai – už palaikymą ir sudarytas galimybes projekto įgyvendinimui bei žmogiškuosius ir finansinius išteklius, ir mokinių tėveliams – už įsitraukimą ir pagalbą viso šio projekto metu.
NČMM paskyra Facebook |
|
Apie Nordplus programas |
|