Svetaines struktura
2023-01-29

ALUMNI GRANDI

2022-12-07

9e55bf7b-56c4-11ed-a33f-0050560110a3

Atlikėjai

PAULIUS ANDERSSON (fortepijonas)

NAUJŲ IDĖJŲ KAMERINIS ORKESTRAS (NIKO)

Vadovas ir dirigentas GEDIMINAS GELGOTAS

Programa

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ciklo „Alumni Grandi" koncertas

Johanno Sebastiano Bacho, Ferenco Liszto, Aleksandro Siloti, Gedimino Gelgoto, Antonio Vivaldi, Maxo Richterio, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Kristupo Bubnelio, Viktoro Kosenko, Aleksandro Borovskio kūriniai

Tęsiami Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ciklo „Alumni Grandi" vakarai, pristatantys iškiliausius mokyklos absolventus, dabar plačiai žinomus muzikus. Vienas tokių – kompozitorius ir dirigentas Gediminas Gelgotas, subūręs savo kolektyvą NIKO (Naujų idėjų kamerinį orkestrą). Tai stygininkų grupė, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką atmintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausią styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus. Paties G. Gelgoto muzika jau skambėjo tokiose Europos salėse kaip Paryžiaus „Théâtre des Champs-Élysées", Berlyno „Konzerthaus", Ciuricho „Tonhalle", Marijos teatre Sankt Peterburge, P. Čaikovskio koncertų salėje Maskvoje ir kitur, ją girdėjo tarptautinio muzikos kanalo „Mezzo TV" ar BBC radijo klausytojai, Lietuvoje viešėjęs popiežius Pranciškus. Kritikai atkreipia dėmesį į unikalią ir labai patrauklią jo muzikinę kalbą, paremtą minimalizmo estetika, moderniomis, daugiastilistinėmis įtakomis, jungiančiomis asketiškos melodijos grožį užkrečiančiu ritminiu pradu. O pats Gediminas apie savo muziką yra pasakęs: „Ją tikrai sunku priskirti prie kurios nors kategorijos, srovės, stilistikos ar krypties. Noriu, kad taip ir būtų, nes būdama tokia ji ir atspindi mus supantį pasaulį." 2020 m. kompozitorius buvo apdovanotas LR kultūros ministerijos ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk".

G. Gelgoto kūriniai pristatomi ir šiame koncerte, juos atliks NIKO, o prie jo prisijungs ir talentingas jaunas pianistas Paulius Anderssonas. Jis paskambins ir solidžią solo programą – nuo Bacho iki šiuolaikinių autorių. P. Anderssonas taip pat yra Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos absolventas, daugybės tarptautinių konkursų laureatas. Apie atlikėją įžymus pianistas Eugenas Indjicius yra pasakęs: „Paulius Anderssonas yra nepaprastai talentingas. Be puikaus virtuoziškumo, muzikalumo ir stiliaus pojūčio, Paulius pasižymi ryškia menine asmenybe ir buvimo scenoje užtikrintumu, kuris pavergia publiką."

Bilietai

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis