Svetaines struktura
2022-01-18

Muzikinis-edukacinis projektas "Muzikos sparnais"

2011-12-15

     2010 metų sausio 27 dieną “Piano.lt” koncertų salėje įvyko antrasis muzikinio-edukacinio projekto “Muzikos sparnais” renginys, skirtas vokiečių kompozitoriaus romantiko F.Mendelssohno-Bartholdy 200-tosioms gimimo metinėms. Tai pirmasis Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos mokinių koncertas šioje gražioje, savitos architektūros koncertų salėje.

     Koncertą pradėjo mokyklos abiturientai D. Berezinas (violončelė) ir I. Kaveckaitė (fortepijonas).Jie subtiliai, kūrybiškai ir įtaigiai atliko kompozitoriaus “Dainą be žodžių”, op. 109.F. Mendelssohno smulkios formos fortepijonius kūrinius  (“Šešias vaikiškas pjeses”, op.72 ir įvairių opusų šešias “Dainas be žodžių”. Skambino G. Dervinytė, A. Musteikytė, S. Petronytė, M. Boreikaitė, G. Abaris, S. Bečelytė, O. Popovaitė, A. Vėželytė, K. Ponomarenkaitė, A. Kraunaitis, M. Čepytė ir S. Dikšaitytė. Raiškus ir šiltas 3-5 klasių choristų dainavimas (vadovė S. Krikščiūnaitė, koncertmeisterė D. Jurkšaitė) įnešė į  koncerto programą jaunatviškas gyvybės ir šviesos sroves . Buvo atliktos dvi dainos: “Dainos sparnais” ir “Laukų gėlelė”. Renginio  viduryje lietuvių ir vokiečių kalbomis perskaitytas J.W. Goethes eilėraštis “Roželė” (skaitė D. Januševičiūtė ir V. Tumalavičius) tapo viso koncerto kulminacija.

     Jaunieji artistai, įkvėpti ir mobilizuoti gausios publikos palaikymo, unikalios pastato auros ir puikaus fortepijono skambesio, muzikavo atsakingai ir nuoširdžiai, tarsi skrisdami muzikos sparnais. Moksleiviai ne tik pateisino renginio pavadinimą, bet ir įrodė, jog jų projektiniai darbai gali būti įdomūs žingeidžiam sostinės klausytojui. Koncerto vedėjai M. Deltuvaitė ir A. Biveinis, dėkodami už dėmesį ir atsisveikindami su publika, pateikė rimtą parašką naujiems susitikimams.

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis