Svetaines struktura
2023-01-29

Respublikiniame J. Urbos konkurse - talentingiausi šalies jaunieji stygininkai

2017-09-21

Jonas UrbaLapkričio 23-24 dienomis Nacionalinėje Čiurlionio menų mokykloje vyko trečiasis Respublikinis Jono Urbos stygininkų konkursas, subursiantis talentingiausius altu, kontrabosu, arfa, smuiku ir violončele grojančius atlikėjus iš visos Lietuvos.

,,Šis konkursas pakankamai demokratiškas, jame siekiama išlaikyti kuo šiltesnę atmosferą, kad konkurencija tarp dalyvių sukeltų kuo mažiau neigiamų emocijų ir būtų kaip paskata vaikams mokytis vieniems iš kitų. Tikimės, kad tokioje dvasioje pavyks ir toliau išlaikyti šį konkursą" – sako Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktorius Romualdas Kondrotas.

Konkursas pavadintas žinomo smuikininko-pedagogo Jono Urbos vardu, kuris buvo ilgametis Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas ir išugdė daug talentingų smuikininkų, tarptautinių konkursų laureatų, o 1965 metais jam buvo suteiktas Lietuvos nusipelniusio artisto vardas.

 

Vienas iš konkurso komisijos narių, buvęs J. Urbos mokinys Artūras Šilalė džiaugiasi gimusia gražia tradicija pagerbti šį didį pedagogą. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas pastebi, kad Lietuvoje paruošiami tikrai aukšto lygio stygininkai, kurie ir bendrame Europos kontekste atrodo labai gerai, todėl džiugu, kad inicijuojami tokie konkursai, kuriuose jaunieji stygininkai gali išbandyti save ir profesiškai augti.

Konkurse dalyvauja valstybinių ir savivaldybių muzikos, meno mokyklų, konservatorijų, muzikos ir menų gimnazijų, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos 1-12 klasių mokiniai, kurie skiriami į tris kategorijas pagal mokyklose vykdomas ugdymo programas ir pagal amžiaus grupes. Kiekvienai iš jų privaloma skirtinga konkursinė programa, kurioje – baroko, klasicizmo, romantinio bei šiuolaikinio laikotarpio ir įvairių žanrų stambios formos kūriniai. Janunuosius stygininkus vertins komisijos nariai iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bei Klaipėdos universiteto menų fakulteto. Šiuo konkursu siekiama turtinti profesionalųjį muzikinį ugdymą ir giliau pažinti įvairių epochų muzikos stilistiką bei kompozitorių kūrybą.

Konkursas vyks Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Didžiojoje salėje (adresu T. Kosciuškos g. 11, Vilnius). Konkurso atidarymas 9.45, dalyvių perklausa vyks nuo 10 val. Įėjimas nemokamas.

JONO URBOS III RESPUBLIKINIO STYGININKŲ KONKURSO NUOSTATAI

Konkurso laureatai

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis