Svetaines struktura
2023-02-03

Kalbos mūsų mokykloje

2013-10-24

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Šia diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.

Spartėjant globalizacijai, intensyvėja žmonių migravimas po skirtingas šalis, tad svetimų kalbų mokėjimas tampa dideliu privalumu. Kalbos ne tik atveriaduris į kitas kultūras, bet ir suteikia naujų asmeninio bei profesinio tobulėjimo galimybių. Daugiakalbystė įvairiose mūsų gyvenimo srityse darosi vis paklausesnė. Europos piliečiai tampa vis mobilesni, tad dažnai dalį gyvenimo praleidžia toli nuo savo gimtosios šalies. Gebėjimas suprasti ir būti suprastam yra kasdienio gyvenimo būtinybė. Šiandien beveik pusė visų Europos gyventojų geba susikalbėti kuria nors užsienio kalba.

Rugsėjo 26-27 d. Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje vyko šios gražios šventės paminėjimas, kurio metu buvo įgyvendinami projekto „Kalbos mūsų mokykloje“ tikslai: mokiniai buvo supažindinti su įvairiomis Europos šalimis bei kalbomis, per įvairias veiklas buvo tobulinami bendravimo užsienio kalbomis įgūdžiai, mokiniai ir mokytojai susibūrė bendrai veiklai, buvo skatinamas bendradarbiavimas bei didinama motyvacija mokytis daugiau nei vieną užsienio kalbą. Moksleiviai kartu su savo užsienio kalbų mokytojais atliko daug ir įdomių veiklų:

 ü      Rugsėjo 26 dieną užsienio kalbų kabinetų durys buvo papuoštos spalvingais plakatais

ü      7 kl. mokiniai, vadovaujami vokiečių kalbos mokytojos Agnės Blaževičienės kūrė koliažą apie žymiausius Europos žmones, o 2 ir 3 kl mokiniai kūrybinės pamokos metu "Europa ir tu" pristatė ES valstybes, jų sostines, vėliavų spalvas ir kuo šalys yra garsios ir įdomios.

ü      11 kl mokiniai papuošė vokiečių kalbos kabineto duris Vokietijos vėliava-užuolaida.

ü      12 kl mokiniai, vadovaujami anglų kalbos mokytojos Jūratės Nemeikšienės, pamokos metu pristatė Europos šalis. Mokytoja kartu su 6kl ir 5 kl organizavo kalbų viktoriną, žaidė žaidimus

ü      Prancūzų kalbos mokytoja Kristina Laletina kartu su baleto skyriaus mokiniais realizavo mini projektą su interaktyvia lenta „Europos šalys“

ü      Anglų kalbos mokytoja, kartu su 5a ir 5d klasės mokiniais pamokos metu mokėsi atlikti dainą italų kalba "Venecijos karnavalas", o su 3a, 5a, 5d bei 7c klasės mokiniais atliko Europos ir pasaulio kalbų testą.

ü      Rugsėjo 26 d. visi norintieji dalyvavo kasmet Vilniaus miesto Rotušės aikštėje organizuojamoje Europos kalbų mugėje

ü      Rugsėjo 27 d. mokykloje, 4 aukšto fojė vyko mini koncertas, kuriame dainavo:

  • Aušra Turskytė ( 9d kl.) atliko savo kūrybos dainą anglų kalba, jai pritarė 9-10 kl. mergaitės
  • 3 kl. mokiniai dainavo dainelę vokišką dainelę apie kiškiuką Hansą, o 4 kl mokiniai dainelę „Ich bin Schappi, das kleine Krokodil“.
  • 9 b kl. mokinės Miglė Astrauskaitė, Kamilija Teklė Čižaitė, Aušrinė Šapkaitė, Izabelė Jankauskaitė, Salomėja Petronytė ir Emilė Elena Dačinskaitė atliko prancūzišką dainą „Champs Elysee“ bei savos kūrybos dainą “Aller”

 Prancūzų kalbos mokytojos Kristina Laletina ir Jurgita Kimbirauskienė su 5a ir 7c kl. mokiniais atliko užduotis prie interaktyvios lentos - viktoriną „Europos šalys“. Interaktyvioje pamokoje dalyvavo 5 kl. ir 6b kl. mokiniai su mokytojomis Jūrate Raškevičienė ir Agne Blaževičiene.

6a ir 4c klasės mokiniai kartu vadovaujami mokytojų J. Kimbirauskienės ir Andriaus Varlamovo prancūzų pamokos metu atliko prancūziškas dainas „Crocodille“ ir „Frere Jacque“. 7b kl. (mokytoja J. Raškevičienė)   mokiniai atliko žiūrovų ir vertintojų vaidmenį.

9b ir 10a klasės mokiniai dalyvavo viktorinoje apie Europos kalbas, jų kilmę, paplitimą, dainavo prancūziškas dainas (prancūzų k.albos mokytojos K. Laletina ir J. Kimbirauskienė)

9d ir 8c pildė anketą apie Europos kalbas (prancūzų kalbos mokytoja J. Kimbirauskienė)

 

 

 


Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis