Svetaines struktura
2022-09-25

ČIURLIONIO TAKAIS

2022-09-21

MKC gimtadieniui

„Menų pašaukti. Nauja pradžia“

2022-09-07

 Rugsėjo 1-jąją iš mokyklos kiemelio Mokslo ir žinių dienos proga Nacionalinis transliuotojas LRT tiesiogiai transliavo koncertą „Menų pašaukti. Nauja pradžia“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė čia paskelbė mokslo metų pradžią. Mokyklos simfoninis orkestras (vad. Martynas Staškus) ir vyresniųjų klasių choras (vad. Romualdas Gražinis) pristatė gražią, įdomią, jaunatvišką programą. Koncertą vedė čiurlioniukai Gerūta Griniūtė ir Teodoras Lipčius.

DSC03210-Edit

Brandos atestatų įteikimas

2022-09-07

72-osios laidos čiurlioniukams įteikti brandos atestatai.
Juos gavo 24 muzikos, 12 baleto ir 25 dailės skyrių abiturientai, pastarieji gavo ir baleto artisto profesinio išsilavinimo diplomus.
Praėjusi egzaminų sesija buvo sėkminga abiturientams – istorijos bei anglų, prancūzų, vokiečių kalbų, informatikos ir biologijos egzaminus išlaikė visi laikiusieji. Čiurlioniukai gavo 8 šimtukus iš lietuvių, anglų ir rusų kalbų valstybinių egzaminų. Tėjos Teodoros Žvirblytės taupyklėje – du šimtukai iš lietuvių ar anglų kalbų, Liepos Budėnaitės meninio ugdymo dalykų pažymėjime – visos 12 eilučių tik su dešimtukais.
Įteikimo ceremonijoje tradiciškai atlikta keletas muzikinių numerių, ceremoniją vainikavo bendra daina iš šiemetinės dvyliktokų statytos operos.
Tęsiant tradiciją, mokyklos kieme esantis M.K. Čiurlionio biustas papuoštas ąžuolo lapų vainiku. Skambant mokyklos himnui nuo dvyliktokų dovanoto flagštoko nuleista vėliava.

IMG 11

 Foto - Paulius Novikas

Ketvirtokų išleistuvės

2022-07-01

Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos ketvirtokai rinkosi padėkoti savo mokytojoms už ketverių metų pamokas, šventinius renginius ir kasdienius darbus. Kartu įveikėme visus netikėtumus ir išleidome dar vieną šaunią mokinių kartą! 

1

 

 

.

2021-10-05

plakatas mokytoju_dienai_naujas

Paminėjome Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadienį

2021-09-23

 Rugsėjo 22 d., paminėjome Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadienį. Renginyje dalyvavo dailininkė, meno istorikė, pedagogė Ariadna Čiurlionytė, klausėmės fleitos muzikos, kurią atliko Brigita Beinarytė (11 klasė), Laima Buinevičiūtė (10 klasė), Agota Riškevičiūtė (6 klasė), akompanavo Simas Minkevičius. Šių moksleivių specialybės mokytoja Ūla Čaplikaitė.

Dalyvavo Muzikos teorijos ir istorijos skyriaus moksleivės – Sofija Varkulevičiūtė (11 klasė), Elžbieta Mirinavičiūtė (12 klasė).
Renginį vedė Vytautė Markeliūnienė.

.

2021-09-20

Ciurlionio afisa

Pradėjome 76-uosius mokslo metus

2021-10-07

76metai

Rugsėjo 1-osios šventė

2021-10-07

plakatas rugsjo1

 

Gerb. Mokyklos bendruomenės nariai,

Su artėjančia Mokslo ir žinių diena! Džiaugiamės, kad šiuos mokslo metus pradedame kontaktiniu būdu. Tikimės, kad vaikai mokykloje mokysis ir visus ateinančius mokslo metus.

Kontaktinis mokymas bus organizuojamas laikantis operacijų vadovo – sveikatos apsaugos ministro nustatytų saugumo reikalavimų. Mokslo ir žinių šventė Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje prasidės skirtingu laiku. (su šventės pradžios laiku klasėje ir kita informacija galite susipažinti čia).

 

Brandos atestatų įteikimo šventė

2021-09-17

atestatai

 

Liepos 28 d. įteikti atestatai mokyklos 71-os laidos abiturientams. Šiemet mokyklą baigė 53 mokiniai – 26 muzikos, 19 dailės, 8 baleto skyrių, dar 8 mokiniai baigė baleto profesinę mokyklą.
Brandos atestatas su pagyrimu įteiktas Gustei Kiškytei. Devyni abiturientai gavo šimtukus iš lietuvių ir anglų kalbos valstybiniuose brandos egzaminuose.
Abiturientai mokyklai padovanojo suoliuką. Baigiantis renginiui buvo uždėtas ąžuolo lapų vainikas ant M.K. Čiurlionio paminklo.

Paskutinis skambutis

2021-05-24

Paskutinis skambutis_1

PASKUTINIO SKAMBUČIO AKIMIRKOS 

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga

2021-05-24

Čiurlioniukų choras, dainuodamas K. Mašanausko "Lietuvą" sveikina visus su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, atvėrusia mums visiems naujas Laisvės galimybes!
Ši daina turi ypatingą ryšį su mūsų mokykla:
Kipras Mašanauskas pats baigė šios mokyklos choro skyrių; sukūrė tą dainą, kuomet dar buvo moksleivis; sukūrė ją Lietuvai siekiant Nepriklausomybės atkūrimo!
SU ŠVENTE! 
LIETUVA
Teksto ir muzikos autorius
KIPRAS MAŠANAUSKAS
Instrumentuotė
DEIVIDAS EDAS KUKTA
Garso montažas
DEIVIDAS EDAS KUKTA
Vaizdo montažas
AUGUSTINAS RIMKEVIČIUS
Atlieka:
NACIONALINĖS M. K. ČIURLIONIO MENŲ MOKYKLOS CHORAS
Choro vadovas Romualdas Gražinis
Chormeisterė Gitana Trimirkaitė

 Kovo 11

In memoriam

2020-10-19

In memoriam_2020

„Atmintis gyva, nes liudija“

2020-01-08

Atmintis gyva

2020 m. sausio 13 dieną minėsime prieš dvidešimt devynerius metus iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių. Sausio 13-ąją 8 valandą ryto kviečiame dešimčiai minučių uždegti vienybės, pergalės ir atminties žvakutes.

Visi kviečiami atsinešti ir uždegti savo žvakutes.

Kasmet daugiau nei 1500 institucijų: mokyklų, valstybės įstaigų, įvairių organizacijų Lietuvoje ir užsienyje atsiliepia į Tarptautinės komisijos kvietimą dalyvauti Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtoje pilietinėje akcijoje.

Tą dieną uždegamos žvakės simbolizuoja laisvės gynėjų laužus prie parlamento, apgintos laisvės šviesą ir pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą pagerbiant žuvusius ir nukentėjusius.

Organizatoriai kviečia visus prisijungti ir uždegant kartu žvakutes pajusti vienybės jausmą, kuris apjungė Lietuvą 1991 m.

Pilietinę iniciatyvą „Atmintis gyva, nes liudija“ Tarptautinė komisija organizuoja kasmet, nuo 2008 metų.

Tarpdalykinis integracinis projektas KURIAME LIETUVĄ

2020-01-02

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet mūsų mokyklos bendruomenė prisijungė prie kitų Lietuvos ugdymo įstaigų ir dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Tolerancijos švyturys", skirtoje Tarptautinei tolerancijos dienai pažymėti. Šios iniciatyvos iniciatorė ir organizatorė dorinio ugdymo (etikos) vyr. mokytoja R. Gelčienė kvietė visus aptarti, permąstyti, suprasti koks yra svarbus santykis su KITU, KITOKIU žmogumi. Šių metų iniciatyvos simbolis Švyturys, kuris rodo kelią ne tik jūroje pasiklydusiems laivams, bet tampa kelrodžiu ir žmonių bendravime. Etikos mokiniai konstravo, kūrė švyturius, rinko mintis, diskutavo apie tai, kas padeda rasti gyvenimo kelią, kaip galime padėti vieni kitiems šiame kelyje, jei iškyla pavoja, kaip „neužplaukti'' ant gyvenimo seklumos. Dėkojame aktyviausiems pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos Švyturys” dalyviams: 10D klasės moksleivėms: Alksnytei Robertai ir Razgaitytei Vėjūnei, 5d: Baliukevič Beatričei, Bareikytei Gabijai, Blaževičiui Vykintui, Gudelytei Saulei, Sadauskaitei Gabijai, Vilimaitei Elžbietai, 8B: Venckui Rapolui, 8c: Čuvykinui Vadimui ir Mozūraitei Smiltei.

Gruodžio 5 d. Kaune vyko I Tarptautinė konferencija-praktikumas  „Menas mokyti(-s)". Šioje konferencijoje  dalyvavo ir pranešimą „Mokinių aktyvios pilietinės pozicijos ugdymas" skaitė mokyklos pedagogė R. Gelčienė. Užsienio ir Lietuvos pedagogų susitikime buvo nagrinėjami muzikinio, bendro ugdymo klausimai, ieškoma modernių, šiuolaikinių sprendimo būdų. Pedagogams ir mokiniams buvo malonu stebėti, pasisemti patirties iš meistriškumo pamokas vedusių žymių  pedagogų: dr. B. Lenko iš Slovakijos, D. Gazdic-Kliajic iš Bosnijos ir Hercagovinos, E. Aybinder iš Izraelio. Lietuvos švietimo aktualijas pristatė, nagrinėjo LMTA, LSMU, VDU dėstytojai, pedagogine patirtimi dalijosi Palangos, Visagino, Kaišiadorių, Šalčininkų, Kauno ir Vilniaus mokytojai.

 

Šiais mokslo metais mokyklos erdvėse vėl suspindo mokinių rankomis sukurtos dekoratyvinės žiemos gėlės. Etikos vyr. mokytojos R. Gelčienės paskatinti pradinių ir vyresniųjų klasių mokiniai  papuošimus sukūrė iš antrinių žaliavų (popieriaus rulonų). Kurdami papuošimus mokinai aptarė šių dienų ekologinę situaciją pasaulyje, ieškojo sprendimų kaip galima dar kartą panaudoti antrines žaliavas kaip papuošimo detales interjere. Anot mokinių, tai buvo nuostabiai praleistos pamokos kartu dirbant ir kuriant.

  

„Mažuose pasaulio kampeliuose maži žmonės darydami mažus, gerus darbus pamažu keičia pasaulio veidą.'' 
Vanda Juknaitė

2019  metų pabaigoje, gruodžio mėn. 4–15 d. mokykloje etikos mokiniai kartu su savo mokytoja Rasa Gelčiene pakvietė į socialinę gerumo akciją „Pasidalintas džiaugsmas – dvigubas džiaugsmas". Vyresniųjų klasių mokiniai sukūrė lankstinuką, kuriame pateikė svarbiausią informaciją apie renginį, 5–8 kl. mokiniai parašė skelbimus, išdėliojo akcijos dėžes. Šiais metais mokyklos bendruomenės nariai (mokiniai, mokytojai, tėvai) rinko ir nešė higienines priemones: muilą, dantų pastą, dantų šepetėlius, dušo žėlė, šampūną. Buvo surinkta 240 vnt. Higienos priemonės, padedant mokiniams savanoriams, buvo pristatytos į Vilniaus arkivyskupijos „Caritas" Socialinę tarnybą ir išdalintos vargingai gyvenantiems, vienišiems žmonėms. Dėkojame visiems, kurie buvote jautrūs kito buvimui šalia.

Linkime DOSNIŲ, PRASMINGŲ Naujų 2020-ųjų  metų!  

 

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis