Svetaines struktura
2022-12-01

Teorinis-praktinis seminaras „Akvarelės liejimo abėcėlė, daugiasluoksnė laisvė”

2022-11-08

Teorinis-praktinis seminaras „Akvarelės liejimo abėcėlė, daugiasluoksnė laisvė”

Data: 2022 m. lapkričio 25 d.
Pradžia: 16.00 val.
Vieta: Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla, 405 klasė
Trukmė: 3 akad. val.
Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai, aukštųjų mokyklų studentai
Anotacija: teorinio – praktinio seminaro metu lektorė Austė Jurgelionytė-Varnė analizuos skaidrios akvarelės estetikos suvokimą. Padės atrasti ir pajusti akvarelės priemonių galimybes, kurti natiurmorto koloritą. Supažindins su popieriaus, teptukų ir dažų savybėmis, aptars jų tikslingą naudojimą, paaiškins kaip tikslingai naudoti šiltų ir šaltų spalvų derinius, spalvų intensyvumo, skaidrumo, niuanso, kontrasto principus, perteiks vaizduojamų daiktų formas, šviesotamsą. Besimokydama Vilniaus dailės akademijoje lektorė šmaikštumo, subtilaus humoro ir vidinės laisvės jausmo mokėsi pas dailininką, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Liną Katiną. Akvarelės studijos vadinosi „Katinizmas“, tai yra meno abėcėlė, daugiasluoksnė vidinė laisvė. Žiūrėdami į lovatieses kaip į altorių, Lietuvos audiniuose atrasdavome paslėptas spalvų paslaptis. Lektorei svarbus subtilus santykis tarp garso ir tylos, jautrus laiko pojūtis. Suvaldyta vizualinė išraiška lemia meditatyvų žiūrovo santykį su kūriniu ir sukuria „perregimo neapčiuopiamumo“ pojūtį. Kūryboje autorė teikia pirmenybę beribei gamtos erdvei: laukams, uogienojams, lietui, vėjui, tylai, šviesai, šešėliui ir kt.
Lektorė: Austė Jurgelionytė-Varnė yra menininkių grupės „Baltos kandys“ narė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė, studijavo Vilniaus dailės Akademijoje, Paryžiaus Menų Akademijoje. Nuo 1998-ųjų aktyviai kūrybiškai bendradarbiauja ir dalyvauja šiuolaikinio meno parodose, bienalėse, rezidencijose, simpoziumuose. Organizuoją, rengią edukacines programas, sėkmingai pristato meninius projektus Lietuvoje ir užsienyje. Savo kūryboje jungia tekstilės ir judančio vaizdo (video, animacija) medijas, yra sukūrusi vieną iš pirmųjų „judančios“ tekstilės pavyzdžių Lietuvoje.

Būtina išankstinė registracija
Registracija: https://forms.gle/zjuxqT6vcpiujMJY8
Registracija vyks iki lakričio 23 d.
Kaina 12.50 eur.
Rekvizitai mokėjimui atlikti:
Gavėjas: Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla;
Įstaigos kodas: 111966952
Sąskaitos Nr.: LT57 7044 0600 0155 2624
Mokėjimo paskirtyje nurodyti: (Dalyvio) Vardą, Pavardę, konferencijos pavadinimą „Akvarelės liejimo abėcėlė, daugiasluoksnė laisvė ”
Mokėjimą atlikti iki 2022 m. lapkričio 23 d.

Afisa23

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis