Svetaines struktura
2023-02-03

Fortepijono siela – meistras, derintojas, pianistas

2019-10-15

Seminaras „Fortepijono siela – meistras, derintojas, pianistas“

2019 m. spalio 29 d.
Pradžia: 10 val., dalyvių registracija nuo 9.30 val.
Vieta: Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla, Konferencijų salė

Tikslas – gilinti fortepijonų/pianinų priežiūros kultūrą, patarti, kaip diferencijuoti skirtingos būklės ir kategorijų instrumentus ir kaip juos prižiūrėti.

Dalyviai: muzikos mokytojai, koncertmeisteriai, akompaniatoriai.

Anotacija: fortepijono specialybės mokytojų sutinkame kiekviename Lietuvos mieste, tačiau fortepijono derintojų labai mažai. Mažas specialistų kiekis ir patikimos informacijos, susijusios su instrumentų priežiūra pianistams trūkumas, sukuria akivaizdžias instrumentų priežiūros kultūros spragas, o jos savo ruožtu sukuria instrumentų priežiūros klaidas ar dėmesio instrumentui stoką. Daugėjant naujų ir brangių instrumentų muzikos mokymo įstaigose, kyla aktualus klausimas: kaip prižiūrėti instrumentus, kas jis kuo ilgiau išlaikytų savo vertę? Seminaro metu lektorius paaiškins kokią įtaką muzikos atlikimo kokybei turi fortepijono pianino priežiūra, kokios instrumentų savybės yra pačios aktualiausios ir kodėl reikia žinoti esminius mechanizmo veikimo principus.

Lektorius: Audrius Blažiūnas derinti instrumentus pradėjo dar fortepijono atlikimo meno studijų laikotarpiu. Pradėjęs nuo restauracijos darbų, apimančių viską – akustiką, mechanizmą ir išorės darbus, visuomet siekė tobulėti, todėl beveik kasmet važiuodavo į stažuotes užsienyje (Italiją, Vokietiją, Suomiją), kur lavino įgūdžius prižiūrimas patyrusių meistrų. Taip pamažu plėtėsi akiratis, todėl pajuto esąs pasiruošęs imtis iniciatyvos ir atsakomybės sukurti Lietuvoje analogų neturėjusią organizaciją – Lietuvos fortepijonų derintojų asociaciją (LFDA). Šiuo metu Audrius Blažiūnas yra jos vadovas, dalinasi patirtimi su kolegomis, veda seminarus ir individualius mokymus, kaip LFDA atstovas vyksta į renginius, skirtus fortepijonų technikams, verčia ir publikuoja straipsnius, 2018 m. išlaikė EPTD (Europiano technician degree) egzaminą.

Seminaro programos temos:

Fortepijono/pianino priežiūra.
Esminiai derinimo ir reguliavimo principai bei periodiškumas.
Instrumentų kokybės kategorijos ir skiriamieji bruožai.
XX a. fortepijono/pianino vystymosi niuansai, aktualūs šių dienų pianistams.
Patarimai renkantis naudotą instrumentą.
Apibendrinimas ir klausimų aptarimas.


Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Seminaro trukmė: 6 ak. val.
Kaina: 15 eur.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624

Dalyvių skaičius seminare ribotas, surinkus grupę, registracija nutraukiama.
Registracija vyks iki 2019 m. spalio 21 d.

Registracija: https://forms.gle/tBHpXN8sSi1Ljzct6

Fortepijono siela

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis