Svetaines struktura
2023-02-02

Gabių menui vaikų paieškos programa

2019-01-30

Menui gabių vaikų ugdymas reikalauja didelių tėvų ir pedagogų pastangų. Siekdami pritraukti gabius menui vaikus iš visų Lietuvos regionų, palengvinti tėvų ir vaikų apsisprendimą mokytis meno, supažindinti su Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ugdymo sistema ir reikalavimais, bendrabučiu, mokyklos pedagogai vykdo gabių menui vaikų paiešką.

Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla įvairiomis programomis – koncertais, parodomis, spektakliais – vykdo meno sklaidos procesą, konsultuoja vaikus ir tėvus ugdymo klausimais, rengia atvirų durų dienas. Siekiant nustatyti vaiko gabumus ir gebėjimus, organizuojami kasmetiniai konkursai, festivaliai, parodos visoje šalyje.

Mažiausieji kviečiami į „Trys mūzos“ mokyklėlę, kurioje dirbama pagal specialias menų mokyklos parengtas priešmokyklinio ugdymo programas.

Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla nuolat rengia parodas, koncertines programas, kurias pristato kituose Lietuvos miestuose. Remiantis vietinių pedagogų rekomendacijomis, rengiamos gabių vaikų atrankos šalies regionuose, todėl žinios apie jaunuosius talentus yra nuolat kaupiamos ir tikslinamos. Gabiausieji moksleiviai iš regionų kviečiami į bendras parodas, spektaklius, koncertus.

Gabių vaikų paieškos programa leidžia tobulėti šalies pedagogams: susipažinti su naujomis programomis, dalyvauti perklausose, peržiūrose. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos kvalifikacijos centro specialistai konsultuoja pedagogus, organizuoja seminarus, kuriuos veda Lietuvos ir užsienio lektoriai. Pedagogai susipažįsta su būsimų konkursų, festivalių nuostatais, dalyvauja diskusijose, teikia pasiūlymus.

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis