Svetaines struktura
2022-01-18

Dainų dainelė

2022-01-10

dainele logo     Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė” tai vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių, ilgametes tradicijas turinčių ir tęsiančių šalies muzikinių renginių. „Dainų dainelė“ siekia puoselėti dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius. Dar nuo 1974 m. rengiamas ,,Dainų dainelės“ konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė jau ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką.
    Projekto iniciatoriai ir rengėjai: Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos radijas ir televizija. Nuo 1998 m. Švietimo ir mokslo ministerijos pavedimu ,,Dainų dainelę“ organizuoja Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla. Kas dvejus metus ištisus devynis mėnesius trunkančiame projekte dalyvauja 3 – 19 metų vaikai ir mokiniai iš visų 60 – ties Lietuvos savivaldybių. Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Dalyviai ir būsimi laureatai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis,  ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą. Vertinant ansamblius dar atsižvelgiama į ansamblio tipą (duetas, tercetas, kvartetas, merginų, vaikinų, mišrus). Zoninių turų ir televizijos koncertuose pasirodo iki 5 tūkstančių jaunųjų dainininkų, akompanuojančių ansamblių dalyvių, Baigiamojoje konkurso laureatų šventėje, tradiciškai rengiamoje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, koncertuoja per 300 jaunųjų dainininkų. Per visą ,,Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių.


Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė 2022"

Visus pageidaujančius maloniai kviečiame ruošti koncertinę programą ir dalyvauti  „Dainų dainelės“ konkurse.

Konkurso 1 etapas organizuojamas 2021 metų  gruodžio mėn. visose šalies savivaldybėse. Konkrečioje  savivaldybėje vyksiančio „Dainų dainelės“ 1 etapo renginio  vykdymo laiką ir vietą nustato savivaldybėje paskirtas koordinatorius.

Pageidaujančio dalyvauti  „Dainų dainelės“ 1 etape  dalyvio vadovas turi užpildyti dalyvio anketą ir ją pateikti  savo savivaldybėje vyksiančio renginio koordinatoriui.

 

1 etapo dalyvio anketa

„Dainų dainelės“ nuostatai

1 etapo anketa-suvestinė

2 etapo grafikas

25-oji „Dainų dainelė“ sugrįžta: LRT ir ŠMSM pasirašė bendradarbiavimo sutartį

 

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso "Dainų dainelė" 2020 laureatai

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso “Dainų dainelė” 2018 laureatai 

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso “Dainų dainelė” 2016 laureatai 

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso “Dainų dainelė” 2014 laureatai 

Laureatų koncerto 2018 finalinės dainos natos (G. Abariaus muz., G. Zdebskio ž. „Dieve, laimink Lietuvą“) 

"Dainų dainelė" 2016 (bukletas parsisiuntimui) 

40 metų mūsų ,,Dainų dainelei“ (bukletas parsisiuntimui)  

Žemė tarp žiedų (dainos parsisiuntimui) 

Mėlyno šilo muzika (dainos parsisiuntimui) 

Nuskambėjo keliai (dainos parsisiuntimui) 

Stiklo ženklai (dainos parsisiuntimui) 

Žaliuok Eglele (dainos parsisiuntimui)

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis