Svetaines struktura
2023-01-28

Respublikinis mokinių kūrybinių darbų konkursas “Mūsų vardas Lietuva” 2012

2019-01-30

       Moksleiviai nuo 7 iki 18 metų iš 46 Lietuvos mokyklų pateikė 726 tapybos, grafikos, piešimo, skulptūros, keramikos, tekstilės, foto ir kitų technikų kūrinius konkursui, kurio vertinimo komisija parodai Seime atrinko 231 darbą. Konkurso tikslas - populiarinti Lietuvos dainų švenčių tradicijas ir istoriją, ugdyti mokinių pilietiškumą ir kultūrinę savimonę, puoselėti mokinių kūrybinius ir meninius gebėjimus.
       Todėl konkursui buvo pateiktos temos, atspindinčios pagrindinius konkurso tikslus. Mokiniai kūrybiškai, žvelgdami iš istorinio rakurso, plėtojo savo darbuose įvairaus sudėtingumo užduotis. Darbai labai įvairūs savo temomis, tačiau jie visi kalba apie kiekvienam vaikui brangius dalykus: mokyklą, tėviškės kraštovaizdį, praeitį ir dabartį, tradicijas.
       Piešdami Moksleivių dainų šventės dainininkus ir šokėjus, parodė muzikos, šokio ir dailės sąšauką, jaunatvišką entuziazmą.
       Mokinių kūryboje atsispindi gimtosios vietovės ir regiono simboliai. Jie pasistengė atkurti etnografinį paveldą: tautines juostas, buities rakandus, būdingas pastatų detales ir puošybą, memorialinius paminklus–kryžius ir koplytstulpius. Vidinį jų pasaulį atskleidžia šiuolaikinės pramogos, žaidimai ir žaislai, šiuolaikinio jauno žmogaus žvilgsnis į praeities vertybes.
        Didžiausias dėmesys buvo skiriamas mokinių kūrybiškumo, fantazijos ir saviraiškos gebėjimų atskleidimui.
     Iš kiekvienos amžiaus grupės atrinkta po 3 laureatus, kuriuos apdovanos parodos globėja, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

       Konkursą inicijavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.
       Organizavo – Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla.

 


Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis