Svetaines struktura
2021-11-27

Samsung mokykla ateičiai

2014-10-16

mokykla ateiiai projektasŠiuolaikinių technologijų svarba kasdien juntama vis labiau, ji neaplenkia ir Lietuvos švietimo įstaigų. Jaunoji karta yra ypatingai imli ir suinteresuota išmokti ir pritaikyti technologijas savo kasdieniniame gyvenime, taigi jų ugdytojai- mokytojai, siekdami išlikti autoritetingi turi spėti kartu su savo mokiniais, domėtis inovacijomis ir mokėti jas taikyti ugdymo procese.

Dėl šios priežasties Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos užsienio kalbų mokytojų komanda, prancūzų kalbos mokytojos Jurgita Kimbirauskienė ir Kristina Laletina, bei anglų kalbos mokytojos Greta Valentukevičiūtė bei Birutė Ambrazevičiūtė, kartu su direktoriumi, nutarė dalyvauti projekte "Samsung mokykla ateičiai".

 

Projektas sulaukė didžiulio pedagogų susidomėjimo visoje Lietuvoje, atrankoje dalyvavo net 20% šalies mokyklų, iš 220 mokyklų kompetetinga komisija atrinko 28 labiausiai motyvuotas švietimo įstaigas. Mokytojų komandos turėjo atlikti kūrybinę užduotį ir atskleisti kaip ketina naudoti technologijas ugdymo procese.

Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos komanda džiaugiasi patekusi tarp laimingųjų. Projekto tikslas - ne tik suteikti pedagogams trūkstamų skaitmeninių žinių, bet ir pasisemti idėjų kaip kūrybingai vesti pamokas, pasidalinti patirtimi.

Mokymuose, kurie vyks vieną kartą per mėnesį iki sausio mėnesio, pedagogai intensyviai mokysis naudotis IKT, bei klausysis žinomų žmonių- ekspertų paskaitų bei patarimų.

Mūsų komanda jau dalyvavo pirmuose mokymuose ir turėjo paruošti namų darbus bei juos pristatyti mokymų metu. Atliktas darbas buvo vertinamas kitų mokyklų mokytojų bei lektorių komisijos balais.

Pirmasis namų darbas buvo susijęs su šiuo metu žaibiškai populiarėjančiais ir vis daugiau sričių apimančiais socialiniais tinklais. Mokiniai bei dailės skyriaus mokytojas A. Žemaitis, noriai įsitraukė į šį projektą ir padėjo piešti iliustracijas prezentacijoms, dalyvauti naujai sukurtame užsienio kalbų mokytojų Facebook puslapyje "ČMUK". Norime pasidžiaugti, kad mūsų mokyklos komandos namų darbai pirmojo modulio komandų tarpe buvo įvertinti geriausiai.

Antrasis namų darbas turi atspindėti tinklaraščių (blog'ų) panaudojimo galimybes ugdymo procese. Šiuo metu jį intensyviai ruošiame ir ieškome idėjų. Taip pat mokykloje vykdoma visos mokyklos mokytojų apklausa apie pedagogų skaitmenines žinias. Pirmieji apklausos duomenys rodo, kad daugumai mūsų mokyklos mokytojų stinga žinių kaip kūrybingai naudoti IKT savo pamokose. Taigi artimiausiu metu palnuojama bendradarbiauti su kitais kolegomis ir pasidalinti naujovėmis.

Mūsų pagrindinė vizija dalyvaujant šiame projekte - įkvėpti visų skyrių pedagogus permainoms ir naujovėms, bei skatinti nuoširdų bendradarbiavimą.

Projektas « Samsung mokykla ateičiai » truks penkis mėnesius ir pedagogai ne tik išmoks kaip informacines technologijas kūrybingai pritaikyti mokymo procese, bet ir varžysis dėl pagrindinio 10000 eurų prizo skirto mokyklai Samsung technologijoms įsigyti.

Linkime mūsų komandai sėkmės.

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis