Svetaines struktura
2023-02-03

Kalbų dienos atgarsiai mokykloje

2014-10-16

EU Kalbu dienaNuo 2001 metų kasmet rugsėjo 26 d. yra švenčiama Europos kalbų diena. "Europa yra turtinga savo kalbomis – šiame žemyne yra daugiau nei 200 vietinių kalbų. Kalbų mokėjimas yra svarbus jų atpažinimui, naudojimui ir saugojimui. O kitų kalbų mokymasis yra būdas, padedantis mums geriau suprasti vieniems kitus ir išvengti kultūrinių skirtumų."

Tradiciškai kalbų diena paminėta ir mūsų mokykloje – su dainomis, žaidimais, edukacinėmis pamokėlėmis ir konkursais.

Kad mokykloje švente, matėsi jau einant koridoriais pro gražiai papuoštas užsienio kalbų kabinetų duris: plakatai, emblemos, lipdukai, tautinių spalvų užuolaidos ir kitokia vaizdinė medžiaga kvietė prisiminti, kad kalbos "atrakina bet kurias duris".

O už kabinetų durų vyko netradicinės pamokėlės:

Jovita Luneckaitė (anglų kalba) su 3-okais ir 4-okais klausėsi bendraamžių prisitatymo įvairiomis Europos kalbomis, bandė atspėti tas kalbas, išversti girdėtą tekstą, prisiminti ir ištarti rečiau vartojamų kalbų žodžius. Pasirodo klasės draugai atpažįsta ir retesnes Europos kalbas, pvz. italų, lenkų, ispanų.

Agnė Blaževičienė (vokiečių kalba) su 5-okais ir 6-okais darbavosi prie Europos žemėlapio: vokiškai vardino Europos šalis, dėliojo jų sostines iš atskirų raidžių, spėliojo, kuo garsi ta ar kita šalis. Pasirodo, ne visi žinojo, kad Rubiko kubas išrastas Vengrijoje, o Estos vizitinė kortelė - tai liaudies dainos.

Greta Valentukevičiūtė (anglų kalba) su savo mokiniais lavino anglų kalbos tarimą mokydama juos tarti angliškas skanduotes

Prancūzų kalbos mokytojos Jurgita Kimbirauskienė bei Kristina Laletina pravedė edukacinę prancūzų kalbos pamoką gryname ore su 5c klasės mokiniais. Komandose, mokiniai mokėsi skaičiuoti, išmoko spalvas, ieškojo gamtoje įvairių daiktų, juos įvardino, apibūdino.

Rugsėjo 25 d. Konferencijų salėje vyko pradinių klasių mokinių koncertas „Žodžių iš dainos neišmesi", kurį organizavo užsienio kalbų mokytojų metodinė grupė. Mokinius parengė Agnė Blaževičienė, Daiva Valienė, Jūratė Nemeikšienė ir Birutė Ambrazevičiūtė. Programoje skambėjo dainos:

Hello, hello ir Sing a Rainbow, 2 kl..

Buckle My Shoe, 3 kl.

Clap Your Hands, 3 kl.

Alle meine Kleider, 3 kl.

Little Dog Run, 2b kl

Open the Door, 3 kl.

Shirley's Shoes, 3 kl.

Our neighbours, 4b kl.

Песня бременских музыкантов, 7 kl.

Чунга Чанга, 7 kl.

We All Live Together, 4 kl.

Šių metų kalbos dienos proga buvo surengtas emblemos konkursas, kuriame dalyvavo 6-12 kl. mokiniai. Emblemose turėjo atsispindėti užsienio kalbos, kurių mokomasi mūsų mokykloje. Mokinių balsavimui užsienio kalbų mokytojų facebook puslapyje ČMUK buvo pateiktos 22 emblemos. Mokiniai išrinko tris labiausiai patikusias:

I vieta atiteko Gabija Nedzinskaitei 10 d, mokyt. M. Surkevičienė (20 balsų)

II vieta - Mortai Vileikytei 6d (14 balsų), mokyt. Greta Valentukevičiūtė (14 balsų)

ir III vieta – Birutei Želvytei, 7d, mokyt.D. Šaduikytė (12 balsų),

Nugalėtojos apdovanotos atminimo dovanėlėmis.

Mokytoja Greta Valentukevičiūte su 7b kl. mokiniais dalyvavo interaktyvioje Kalbų dienai skirtoje viktorinoje Europos namuose.

Dėmesio: šį rudenį pradėjo veikti užsienio kalbų mokytojų facebook puslapis ČMUK

Jame galima sužinoti apie įvairius mokykloje ir už jos ribų vykstančius užsienio kalboms skirtus renginius, kuriuose dalyvauja mūsų mokyklos mokytojai ar mokiniai. Galima dalyvauti apklausose - šiuo metu kaip tik vyksta apklausa apie kalbų dienų renginį (https://apps.facebook.com/my-polls/bvnbqc), kurioje kiekvienas gali išsakyti savo nuomonę, susirasti draugų, bendraminčių ar pareikšti savo pageidavimus.

Kviečiame ir toliau aktyviai dalyvauti įvairiuose renginiuose!

Užsienio kalbų mokytojai.

Straipsnį parengė mokyt. Agnė Blaževičienė, J. Kimbirauksienė

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis