Svetaines struktura
2023-02-08

SKAIČIAI

2022-12-02

Skaiciai CMYK_A1_spaudai

Šokio spektaklis visai šeimai "Skaičiai". Tai nuoširdi istorija apie Nulio kelionę po skaičių šalį, kurioje jis ieško tikrųjų draugų, o taip pat keliauja ir savęs pažinimo link. Tai šokio pasakojimas apie vienatvę, meilę ir draugystę. Scenoje perteikiama istorija, kuri supažindins žiūrovus ne tik su skaičiais, bet ir su jausmų, emocijų įvairove. Nuostabiam, sofistikuotam šokio pasakojimui neliks abejingas nei jaunas nei garbaus amžiaus žiūrovas.

Nuotaiką spektaklyje virpins pačių vaikų kurtos ir įgarsintos skaičiuotės – gyvos, vaikų interpretuotos. O publikos akis lepins kūrybinės studijos PetPunk Lab sukurta animacija.

Ir kaip visad svarbiausioji dalis – visų Šokio teatro ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bendrų spektaklių dalis – jaunieji artistai! Scenoje šoka net 45 mažieji čiurlioniukai, kurių vyriausieji yra tik 5-okai. Pagrindinį vaidmenį – Nulio personažą, vaidina charizmatiškasis, vaikystės grožio ir prasmės nepamiršęs choreografas, baleto artistas Donatas Bakėjus.

Kūrybinė grupė:

Giedrė Zaščižinskaitė – režisierė/choreografė;

Žilvinas Andriušis ir Artūras Stulpinas – garso režisieriai;

Marius Apanskas – švesų dailininkas;

Donatas Bakėjus – choreografės asistentas ir pagrindinio vaidmens atlikėjas;

PetPunk – vizualizacijos, animacija.

Gruodžio 10 d. 12 val.

Šokio teatras

Spektaklio trukmė apie 40 min.

Bilietus platina: www.bilietai.lt

Prieš devyniasdešimt metų. Penki baleto spektakliai iš Valstybės teatro repertuaro

2022-12-07

Prie devyniasdeimt_met._Penki_baleto_spektakliai_i_Valstybs_teatro_repertuaro

Koncertas „Prieš devyniasdešimt metų. Penki baleto spektakliai iš Valstybės teatro repertuaro"

Koncerte „Prieš devyniasdešimt metų. Penki baleto spektakliai iš Valstybės teatro repertuaro" atgims Valstybės teatre Kaune 1932 metų lapkričio 11 d. parodyti spektakliai:

Modest Musorgskij, „Naktis raganų kalne" (choreografės – Giedrė Zaščižinskaitė ir Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė)

Francis Poulenc, „Aubade" (choreografas – Jurijus Smoriginas)

Carl Maria von Weber, „Rožės dvasia" (choreografas – Michail Fokin, baletmeisteris statytojas – Petras Skirmantas)

Claude Debussy, „Fauno popietė" (choreografas – Vaclav Nižinskij, baletmeisteris statytojas – Aleksandras Jankauskas)

Maurice Ravel, „Bolero" (choreografė – Aušra Krasauskaitė)

Dalyvauja Rūta Karvelytė ir Edvinas Jakonis (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras), Aurimas Tiškevičius, Auksė Mikalajūnaitė-Osadčenko, Lukrecija Vaitiekutė, Teo May Jean, Justina Vitkutė-Bervingienė, Sandra Lavrenovaitė, Aliona Hupalova ir Stefanija Nosovaitė (Kauno valstybinis muzikinis teatras), valstybinio ansamblio „Lietuva" artistai, Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus moksleiviai.

Projekto vadovas – Helmutas Šabasevičius

Projekto kuratorė – Giedrė Zaščižinskaitė

Dailininkė – Vida Leonavičiūtė-Insodienė

Šviesų dailininkas – Marius Apanskas

Garso režisieriai – Žilvinas Andriušis ir Artūras Stulpinas

Renginio vedėjas – Vaidotas Martinaitis

Fotografas – Martynas Aleksa

Premjeriniai spektakliai – gruodžio 20 d. 19:00 val. (durys atsidaro 18:30 val.) ir 22 d. 18:00 val. (durys atsidaro 17:00 val.)

Šokio teatras (T. Kosciuškos g. 11, Vilnius)

Projekto organizatoriai:

Meno kultūros žurnalas „Krantai"

Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyrius

Mokyklos direktorius – Dainius Numgaudis

Direktoriaus pavaduotojas baleto ugdymui – Eligijus Butkus

Projekto partneriai:

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

Kauno valstybinis muzikinis teatras

Valstybinis ansamblis „Lietuva"

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Projekto rėmėjai:

Lietuvos kultūros taryba

UAB „Puantas"

Bilietus platina

PELENĖ

2022-10-14

Pelene 211003_146

PELENĖ

Sergej Prokofjev

3 veiksmų baletas vaikams

N.Volkovo libretas pagal Š. Pero to paties pavadinimo pasaką

Enno Suves redakcija

Dirigentas Alvydas Šulčys
Choreografas Enno Suvė (Estija)
Dailininkas Eldar Renter (Estija)

Premjera 1984 m. kovo 8 d.

M. K. Čiurlionio nacionalinės menų mokyklos Baleto skyriaus spektaklis

Ir vaikams, ir suaugusiems nėra nieko nuostabesnio už pasaką apie Pelenę. Puikiai žinomą nuo vaikystės, ir net suaugusiems paliekančią laimingos pabaigos viltį... Pagal šią pasaką parašyto S.Prokofjevo baleto muzika - vienas geriausių kompozitoriaus kūrinių, ne kartą pastatytas įvairiuose teatruose. Mūsų scenoje savąją „Pelenės“ interpretacijos versiją rodo M. K. Čiurlionio nacionalinės menų mokyklos Baleto skyriaus moksleiviai.

Duris atvėrė viena iš Baleto sk. salių

2022-11-11

Po pusmetį trukusios ir savo jėgomis darytos pertvarkos duris atvėrė viena iš Baleto sk. salių. Pakeisti veidrodžiai (baletukai pagaliau mato save pilnu ūgiu, "nesupjaustytais"), pakeistas grindų pagrindas, dėtas paminkštinimas (šokant grindys nebegirgžda), nauja šokio danga, ne suklijuota juostomis, o sulydyta, užuolaidos ant veidrodžių, šviesiai išdažytos sienos, LED apšvietimas, naujos atramos ir... krėsliukas mokytojams, kurie visą dieną "ant kojų"... Darbų padaryta daug, todėl vienu iš juostelės kirpėju buvo mokyklos darbininkas Nikolajus, su visa komanda atlikęs daug svarbių darbų. Jungtinėmis mokyklos ir rėmėjų lėšomis už labai didelius mokyklai 24 000 eurų padarytas modelis, kurį taikysime, tvarkydami likusias 7 sales.

O pirmoji atnaujintoje salėje sušoko tik ką iš Paryžiaus su Youth America Grand Prix konkurso aukso medaliu grįžusi 7 kl. mokinė Adelija Kondrataitė (mok. Neli Beliakaitė).

 

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus 70-mečio proga

2022-11-11

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus 70-mečio proga LR Seime atidaryta fotomenininkės Vaivos Abromaitytės darbų paroda "Menų pašaukti. Šokis" (parodos LR Seime globėjas- Vytautas Juozapaitis). Džiaugiamės, kad susirinko virš pusantro šimto svečių, tarp posėdžių apsilankė nemažai LR Seimo narių, kad sveikinimo žodį tarė ŠMS ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Fotografė: Viktorija Chorna

Norintys aplankyti parodą gali tai padaryti lapkričio 11 ir 18 d. nuo 11:00 iki 15:00 val. LR Seimo Vitražo galerijoje.

Baleto skyriaus įkūrimo 70-metčiui

2022-10-27

Paroda Seime_Baletoskyriu70

Seimo Vitražo galerijoje lapkričio 8 d. bus atidaryta paroda "MENŲ PAŠAUKTI. ŠOKIS".

Fotomenininkė Vaiva Abromaityte parengė 22-jų įdomių, jautrių, natūralaus dydžio nuotraukų ekspoziciją. Rampos šviesoje spindinčių prakaito lašelių kvapas, mąslios šokėjų akys, šuoliui pasirengę kūno raumenys, truputis nuovargio ir kūrybos džiaugsmas - viską pajausite apžiūrinėdami parodą.

Taip paminėsime NMKČMM Baleto skyriaus įkūrimo 70-metį.

Registracija įėjimui į Seimą

Parodos Seime globėjas- Vytautas Juozapaitis.

Metų laikai

2022-10-14

met laikai_facebook

BILIETAI

 

Choreografė: Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė
Repetitoriai: Paulius Prievelis ir Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė
Šoka: Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos 4-12 kl. baleto skyriaus mokiniai
Kostiumų dailininkė: Rūta Biliūnaitė
Tai pasakojimas apie moterį, kurioje slypi maža mergaitė, mergelė, vilioklė, motina ir ragana žiniuonė. Moteris gali būti ir švelni, ir žiauri tuo pačiu metu. Jos jėga - žemėje, įsiklausyme į gyvenimo ritmą, gamtos ciklus ir gyvybines energijas. Jos paslaptis - jos pačios nenuspėjamume ir begalinėje stiprybėje, kuri dažniausiai atsiskleidžia netikėtu momentu. Jos planeta - Mėnulis, kuris valdo potvynius ir atoslūgius, žmogaus vidinę savijautą, augalų augimą bei gyvūnų elgesį.
Tačiau šis šokis taip pat apie tas mergaites, merginas ir moteris, kurios yra šalia mūsų kasdien - apie mūsų mamas, dukteris, seseris ir žmonas. Apie mažus stebuklus, kuriuos diena iš dienos jos kuria; stiprybę, kuri leidžia dienom naktim rūpintis savo vaikais ir tėvais; šilumą, kurią moteris atneša į namus kaip žmona; grožį, kuris priverčia pasukti galvą gatvėje.
Pasak režisierės Linos Puodžiukaitės-Lanauskienės, sumanymas sukurti “Metų laikus” kilo skaitant anglų rašytojo Roberto Graves’o knygą “Baltoji deivė”. Ši knyga lėmė tai, kad sukurtame spektaklyje į metų laikų kaitą žvelgiama per moterišką liniją. Ankstyvą skaidrų pavasarį gimusi nekalta mergaitė bręsta, suauga, įsimyli, pasiekia pilnatvę ir gūdžią žiemą virsta negailestinga ragana žiniuone. Iki tol, kol, atėjus naujam pavasariui, ją vėl pakeis jauna mergaitė.

Gastrolės!

2022-10-24

Teliai

 

Gastrolės!
Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyrius atvyksta į Žemaitijos sostinę Telšius!
Maloniai kviečiame.
Spalio 27 d. 18:00 val. Žemaitės dramos teatre

Bilietus platina

.

2022-06-06

284179526 684052886006643_376687677803773578_n

Šiuolaikinio šokio programos mokinių baigiamais koncertas

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyrius kviečia į šiuolaikinio šokio programos mokinių baigiamąjį koncertą. Programoje net trys premjeros, svečių iš Rygos choreografijos mokyklos pasirodymas ir šiuolaikinio šokio atlikėjo programą baigiančių mokinių kompozicijos. Izraelio choreografė Renana Raz šokio spektaklį „Gentis", pirmąkart Lietuvoje pastatė 2004 metais Kauno šokio teatrui AURA spektaklis tuomet laimėjo „Fortūnos" statulėlę, kuri teikiama Kauno teatralams už geriausius metų darbus). Jaunosios kartos Lietuvos šiuolaikinio šokio šokėjas ir choreografas Paulius Prievelis koncerte pristatys šokio spektaklio „Signalas" eskizą, o šiuolaikinio šokio programos mokiniai iš Rygos choreografijos mokyklos parodys Latvijos šiuolaikinio šokio kūrėjo Dmitrijs Gaitjukevičs premjerą „Ne-migruojantys paukščiai", kuri dedikuota šiuo metu Ukrainoje vykstantiems įvykiams.

Koncertas vyks birželio 11 d. 19:00 val. Šokio teatre.

.

2022-06-06

GALA koncertas_1080x1080_instagram

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos jubiliejinis baleto skyriaus 70-mečio GALA koncertas, kuriame dalyvauja visi skyriaus mokiniai. Tai didis įvykis baleto skyriui, čiurlioniukams, jų tėvams, o taip pat ir atradimų vakaras talentų medžiotojams bei visiems baleto mylėtojams!

Visos gražiausios repertuarinių baletų ištraukos, širdis virpinančios baleto kompozicijos ir, žinoma, begalinis jaunų artistų nuoširdumas, bus skirtas publikai.

Koncerto svečiai Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro artistai, berniukų ir jaunuolių choras ,,Ąžuoliukas'' meno vadovas ir dirigentas profesorius- Vytautas Miškinis

Bilietus platina Bilietai LT

.

2022-05-19

KIEKVIENOJ KIŠENĖJ MAN PAVASARIŲ 70

Baleto skyriaus 1-8 kl. baleto skyriaus mokinių koncertas skirtas vaikų gynimo dienai ir baleto skyriaus 70-mečiui.

Pirmoje dalyje šoks patys mažiausi baleto skyriaus mokiniai. Programoje šokio miniatiūros apie vabaliukus, roplius, paukščius ir gyvūnus.

Antroje dalyje išgirsite, kaip būsimi baleto artistai moka gražiai groti fortepijonu. Kviečiame kartu su visa šeima pasidžiaugti mūsų talentais ir paminėti vaikų gynimo dieną. Scena šią dieną priklauso patiems mažiausiems Čiurlioniukams!

IMG 4130

 Bilietai:

https://www.tiketa.lt/LT/kiekvienoj_kisenej_man_pavasariu_70__baleto_skyriaus_mokiniu_kocertas_529915

https://facebook.com/events/s/kiekvienoj-kisenej-man-pavasar/725758761798936/

.

2022-05-04

IMG 3450

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus mokinių kompozicijų vakaras, tai vienintelė metuose proga susipažinti su čiurlioniukais artimiau, kuomet jie yra ne vien atlikėjai, bet ir kūrėjai.

Pažadam, kad būsite nustebinti - kiek daug kūrybiškumo, laisvės, emocijos savyje gali talpinti auganti jaunoji šokėjų karta.

Jei esate neabejingi šokiui, muzikai, sceninei saviraiškai ir norite sužinoti, kas garsins Lietuvą ateityje - atvykite gegužės 6 d. 18:00 val. į Šokio teatrą!

Savo šokių kompozicijas pristatys 5-12 klasių Baleto skyriaus mokiniai.

Kūrybai mokinius įkvėpė improvizacijos mokytojai: Erika Vizbaraitė-Vaičiulienė, Giedrė Zaščižinskaitė, Vytautas Brazdylis, Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė.

Įėjimas laisvas

https://facebook.com/events/s/baleto-skyriaus-mokiniu-kurybo/319380270317021/

Dėkoju, Lietuva!

2022-04-27

Ukrainiei vaik_koncerto

Kviečiame į Čiurlioniukų iš Ukrainos padėkos koncertą Lietuvai ir Nacionalinei M. K. Čiurlionio menų mokyklai!

Koncerte dalyvaus mokiniai iš Київський державний фаховий хореографічний коледж, КМАТ імені Сержа Лифаря, Хореографічна Гімназія Кияночка, Харківський державний музичний ліцей, Харьковская хореографическая школа, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos choras (vadovas Romualdas Gražinis, chormeisterė Gitana Trimirkaite), Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vedančioji solistė Olesia Shaytanova.

Pedagogė-repetitorė: Margarita Dushakova

Vizualizacijos autorė: Sasha Zlunitsyna

Facebook renginys

.

2022-04-06

NIEKELISfb post

Šokio spektaklis vaikams „Niekelis" sukurtas pasitelkus Sigito Gedos poeziją ir Vytauto Kernagio muziką.

Svarbiausia spektaklio tema – patyčios: kaip ir kodėl jos gimsta, kaip ir kodėl jos žeidžia vaikus, kaip ir kodėl būtina su šiuo reiškiniu kovoti. Jei tam tikro žmogaus akyse esi „niekelis", gali būti, kad jam (arba jai) tu tik tuščia vieta. Bet visuomet yra žmonių, kuriems tu – visas pasaulis. Ir jie tave myli būtent todėl, kad esi „niekelis".

Spektaklio choreografė Giedrė Zaščižinskaitė , scenografas ir kostiumų dailininkas Vaidas Macas. Šoka Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokykos baleto skyriaus I-IVkl. mokiniai .

Spektaklis orientuojamas į 4–10 metų vaikus jų tėvelius ir mokytojus.

2022-04-09 12:00 Spektaklio trukmė 40 min.

Bilietai 

.

2021-12-16

VIVA LE_BALET_2021

 

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyrius kviečia į dviejų dalių koncertą ,,VIVE LE BALLET''
Renginys nemokamas, bet būtina registracija.
Nuoroda į registraciją:

https://forms.gle/sBeFVE4K9NHnDBZy6

Daugiau straipsnių...

  1. .
  2. Žizel

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis