Svetaines struktura
2023-01-28

Diplomatija be sienų arba klasika, jungianti šalis

2022-01-21

Diplomatija be sienų arba klasika, jungianti šalis


            Bendro koncerto „Muzikiniai tiltai“ idėja gimė prieš metus, kai dviejų šalių diplomatai pasirašė bendradarbiavimo kultūros srityje sutartį. Koncerte dalyvavo Lietuvos Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos  bei Sankt-Peterburgo Kultūros komiteto Muzikinio licėjaus mokiniai.

Atkurdamos valstybingumą prieš ketvirtį amžiaus, mūsų šalys pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pirmiausia galvodamos apie būsimas kartas, pažymėjo Lietuvos Respublikos Generalinis konsulas Sankt-Peterburge Dainius Numgaudis. Todėl mes nusprendėme paminėti šią datą Lietuvos ir Rusijos menų mokyklų moksleivių pasirodymu. Tokia sutartis, pagal kurią numatyta visa eilė renginių, buvo pasirašyta lygiai prieš metus. Be to abiejų mokyklų pedagogai turėjo puikią progą parodyti savo auklėtinius talentingai atliekančius klasikinės muzikos kūrinius.

Kaip paminėjo Sankt-Peterburgo „Muzikinio licėjaus“ direktorius Vitalijus Romanovas, tokie susitikimai naudingi vaikams, pedagogams ir svečiams, todėl, kad atveria naują muzikinį ir emocinį pasaulį ir stiprina bendrystę tarp žmonių muzikos dėka.

Iškilmingą 25-mečio renginį aplankė Sankt-Peterburgo ir Leningrado apskrities, o taip pat Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos administracijos atstovai. Svečiai paminėjo, kad abiejų šalių tarpusavio santykiai bus draugiški ir remsis lygiateise partneryste. Renginio metu Lietuvos Generalinis konsulas pasveikino vyriausią lietuvių bendruomenės atstovą Viktorą Masaitį, kuris neseniai atšventė 90-metį. Jo pavardė senai žinoma Rusijoje, tai žymus mokslininkas, įnešęs didelį indėlį savo moksliniais atradimais.

Pasak Lietuvos Generalinio konsulo, jaunųjų atlikėjų koncertas akivaizdžiai parodė, kad abi šalys gali bendrauti muzikinės kalbos pagalba.

Buvo labai įdomu stebėti, kaip vaikai bendravo tarpusavyje ne scenoje, pabrėžė Dainius Numgaudis. Nors kalbos jų skirtingos, jie puikiai suprato vienas kitą – manau, pavyko sukurti mažą bendrabūvio modelį.

Renginio išvakarėse jaunieji Lietuvos muzikantai aplankė Rusijos SOS vaikų kaimą Puškine. SOS vaikų kaimai – tai tarptautinė nekomercinė labdaros organizacija. Fondo „Rusijos SOS kaimas“ patarėja Jelena Molochova pasakojo, kad vizitas buvo priderintas prie diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečio. Jį savo iniciatyva organizavo Lietuvos Generalinis konsulas Dainius Numgaudis, kuris pakvietė koncertuoti Lietuvos Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos jaunuosius muzikantus.

                        Tai buvo puikus draugystės vakaras. Iš pradžių koncertas, po to bendravimas šeimų namuose, kur konsulato darbuotojai, pedagogai ir vaikai kalbėjosi apie meną ir gyvenimą, paskui apsikeitė dovanomis. Mes dėkingi Lietuvos Generaliniam konsulatui už pagalbą ir dėmesį, tai labai svarbu labdaros fondui, kuris egzistuoja paaukojimų dėka. Puiki bendradarbiavimo idėja turės tesinį, šią vasarą mes planuojame surengti vaikų vasaros stovyklą Lietuvoje.

Žmonių tarpusavio bendravimui tautybė ne kliūtis. Ir verslo atstovai susidomėjo dialogu su užsienio kolegomis. Lietuvos verslo bendruomenės Sankt-Peterburge atstovas Mindaugas Bankauskas paminėjo, kad verslas neturi sienų, o tokie renginiai padeda daugiau sužinoti apie dviejų šalių kultūrą.

Dvidešimt šeštosios Rusijos - Lietuvos santykuų metinės bus paminėtos naujais renginiais. Lietuvos Generalinis konsulas Dainius Numgaudis pasakė, kad kol kas visi planai laikomi paslaptyje, bet jau žinoma, kad Sankt-Peterburgo A. L. Štiglico meno industrinė akdemija ir Vilniaus dailės akademija pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Tai reiškia, kad mūsų laukia bendros kelionės į sritis ir sferas, kur nėra jokių sienų.

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis