Svetaines struktura
2023-02-08

Dvyliktoko dirigento Martyno Stakionio iššūkis profesionalams.

2022-01-21

Martynas2

Š.m. sausio 24d. į pilnutėlę sostinės Šv.Kotrynos bažnyčią sukvietė neįprastas koncertas: profesionaliems muzikantams dirigavo mokinukas – Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos dvyliktokas Martynas Stakionis. Tai jauniausias visų laikų maestro Lietuvoje, kuriam patikima rengti programas su muzikos profesionalais.

Martyno mostams jau pakluso Latvijos valstybinis bei Latvijos radijo ir „Ave Sol“ chorai, jis dirigavo Kauno Vytauto Didžiojo universiteto kameriniam ir Latvijos akademijos simfoniniam orkestrams. O šį kartą 18-metis pristatė jau antrą savo programą su Šv.Kristoforo kameriniu orkestru (vadovas Donatas Katkus).

Koncerte nuskambėjo Onutės Narbutaitės „Melodija alyvų sode" trimitui (puikiai soliavo M.K.Čiurlionio menų mokylos abiturientas Kristijonas Sakalauskas) ir dviem styginių kvartetams, M.Stakionio diriguojamas „čiurlioniukų“ choras (vadovas Romualdas Gražinis) pritariant orkestrui atliko šiuolaikinio JAV kompozitoriaus Erico Whitacre‘o „Penkias hebrajų meilės dainas“, o koncertą užbaigė gyvybingas Belos Bartoko Divertismentas styginių orkestrui.

Plačiau skaitykite:

http://kultura.lrytas.lt/scena/dvyliktokas-dirigentas-m-stakionis-meta-issuki-profesionalams.htm?p=2 ,

http://kultura.lrytas.lt/meno-pulsas/sv-kristoforo-kamerinio-orkestro-koncertas-skiriamas-jaunystei.htm?p=1

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis