Svetaines struktura
2023-02-03

Lietuvos pianistai Kaliningrade

2014-12-23

LIETUVOS PIANISTŲ DINASTIJA KONCERTAVO KALININGRADE

Š. m. gruodžio 13 d. Kaliningrado srities filharmonijoje koncertavo unikalus šeimyninis pianistų trio iš Vilniaus – prof. Veronika Vitaitė, jos dukra prof. Aleksandra Žvirblytė ir anūkas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas Paulius Erikas Andersonas (buvęs Čiurlioniukas).
Ši Lietuvos pianistų dinastija gerai žinoma ne tik Lietuvos, bet ir užsienio klausytojams: muzikų trio kūrybiniai maršrutai apima Europos, Azijos ir Amerikos valstybes.
Įspūdingoje koncerto programoje skambėjo M. K. Čiurlionio, V. Barkausko, F. Šopeno, F. Listo ir S. Rachmaninovo kūriniai.
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorių ir studento surengtas koncertas sulaukė didelio Kaliningrado muzikos mokyklų dėstytojų ir moksleivių dėmesio. Koncerto klausėsi ir gausiai susirinkusi Kaliningrado lietuvių bendruomenė. Trijų kartų pianistų pasirodymą lydėjo gausios ovacijos.
Šiuo koncertu, kurį parėmė Lietuvos kultūros ir Užsienio reikalų ministerijos, Lietuva užbaigė Kristijono Donelaičio jubiliejinių metų, skirtų
mūsų literatūros klasiko gimimo 300-osioms metinėms paminėti, renginius Kaliningrade.

Romanas Senapėdis
LR kultūros atašė Kaliningrade

Tekstas paimtas iš: http://www.lrkm.lt/go.php/lit/LIETUVOS-PIANISTU-DINASTIJA-KONCERTAVO-KALININGRADE

 

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis