Svetaines struktura
2023-02-03

Išgirsti publikos aplodismentus – vienas maloniausių jausmų

2014-09-18

Laisvalaikis-Paquita

2014 metų vasario 20 d. "Laisvalaikis" rašė:

2013 metų pabaigoje pristatyta Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos premjera – baleto ,,Paquita“ divertismentas ir modernaus šokio spektaklis ,,Metų laikai“ – vėl Šokio teatro scenoje. Sudėtingomis šiuolaikinio ir klasikinio šokio kompozicijomis ir, žinoma, nuoširdumu pilnas sales žiūrovų sutraukiantys jaunieji artistai įsitikinę – reginys abejingų nepalieka...

  „Po sėkmingos premjeros artisto darbas tęsiasi toliau, - įsitikinusi tryliktoje baleto klasėje besimokanti pagrindinį vaidmenį baleto ,,Paquita“ divertismente sukūrusi Karolina Matačinaitė.   Publikos pripažinimas įpareigoja, kad spektaklis kiekvienąkart atrodytų naujai ir įdomiai. Tam gerai išmoktų judesių ir surepetuotų šokio kombinacijų nepakanka. Reikia nuolat gilintis į kuriamą personažą, jį atrasti ir kuo įtikinamiau, įdomiau perteikti žiūrovams.“

 Baleto šokėja pasakoja, kad naujas vaidmuo visada reikalauja daug ir sunkiai dirbti, tačiau  pasirodymas scenoje, stebint pilnai salei žiūrovų, atperka visus sunkumus, patirtus repetuojant. Spektaklio solistė tokiomis akimirkomis jaučiasi pakylėta, laiminga ir įvertinta, o girdėti publikos aplodismentus jai - vienas maloniausių jausmų, kokį tik galima patirti.

Šokio teatro žiūrovams pristatomas divertismentas iš L. Minkaus baleto ,,Paquita‘‘ ir modernaus šokio spektaklis „Metų laikai“.

„Paquita“ divertismentas – tai  gražiausių spektaklio kompozicijų rinkinys: polonezas, mazurka, pa de trois ir didysis grand pas. Pasak pagrindinio vaidmens atlikėjos, spektaklis žavi savo nuotaika, muzika, kostiumais ir, žinoma, jaunosios čigonės Paquitos ispanišku temperamentu. Balete atskleidžiama paslaptinga Paquitos ir husaro meilės istorija. Spektaklyje vaidmenis kuriantys solistai ir kordebaletas – menų mokyklos mokiniai ir alumnai, dabar jau LNOBT teatro artistai.

Žiūrovų pamėgtas modernaus šokio spektaklis pagal A. Vivaldžio muziką ,,Metų laikai“ pasakoja apie moteris - visas ir kiekvieną, kurioje slypi maža mergaitė, mergelė, vilioklė, motina ir ragana žiniuonė. Moterį, kurios jėga – žemėje, įsiklausyme į gyvenimo ritmą, gamtos ciklus ir gyvybines energijas.  Metų laikų kaita atliepia įvairialypę moters prigimtį bei moters formavimąsi: jos gimimą, augimą, brendimą, sužydėjimą ir pilnatvę. Moters ir gamtos paralelė spektaklyje atskleidžiama šiuolaikinio ir klasikinio šokio kompozicijomis. Jas atlieka baleto skyriaus 3-13 klasių moksleiviai.

 
„Paquita“ divertismentas ir spektaklis ,,Metų laikai“ – vasario 22 d. ir kovo 29 d. 18 val. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre.

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis