Svetaines struktura
2022-11-26

Pranešimas žiniasklaidai

2013-08-19

cmm logo

NACIONALINĖ MIKALOJAUS KONSTANTINO ČIURLIONIO MENŲ  MOKYKLA


PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

PARYŽIUJE ES PIRMININKAVIMO PROGA ŽIŪROVAI PLOJA ČIURLIONIO MENŲ MOKYKLOS ŠOKĖJAMS

Paryžius, 2013 m. liepos 5 d.

UNESCO salėje Paryžiuje sveikinasi ir diplomatai, ir Paryžiuje gyvenantys lietuviai, ir miesto svečiai. Lietuvių bendruomenės Prancūzijoje nariai itin džiaugiasi girdėdami lietuvišką žodį, matydami lietuvišką šokį, mėgaudamieji lietuvybe scenoje ir už jos.

Vakar vakare UNESCO Didžiojoje salėje Paryžiuje Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos auklėtiniai atidarė Lietuvos prisistatymo UNESCO kultūrinę programą. Žiūrovai gausiai rinkosi į lietuvišką pasaką. Lietuvos Respublikos Nuolatinės atstovybės prie UNESCO kvietimu 2013 m. šiomis dienomis Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai atidarymo proga UNESCO Didžiojoje salėje rodomas Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus  (Viačeslavo Ganelino ir Vytauto Brazdylio) spektaklis „Baltaragio malūnas“.

Prieš pat spektaklio pradžią mokyklos direktorius Romualdas Kondrotas santūriai, bet užtikrintai linktelėjo: “Viskas turėtų būti neblogai”. Direktorius dar sykį pabrėžė, kad Čiurlionio menų mokyklai – tai ne tik didelis iššūkis, bet ir milžiniška garbė. „Tikrai džiaugiamės šiuo kvietimu, šiuo  įvertinimu ir suteikta galimybe, jaudinamės ir labai stengiamės, tačiau kartu ir žinome -  ir šokėjai, ir baleto mokytojos, ir choreografas atidavė visas jėgas, kad kuo geriau atstovautume savo šaliai“, - iškilmingo koncerto metu sakė R.Kondrotas.

Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas, sveikindamas susirinkusius taip pat sveikino ir „nuostabų Lietuvos jaunimą“, pabrėžė Lietuvos pirmininkavimo ES svarbą ir atsakomybę ir su humoru pridūrė: "Dabar, kai visi dirbame sėdimus darbus ir judame taip mažai, šokis dar ir dėlto turėtų būti labai svarbus". Dar kovą, vykstant ypač intensyvioms repeticijoms, Arūnas Gelūnas buvo sakęs: „Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla yra bene vienintelė mokykla Lietuvoje tiek daug pasiekusi rengiant jaunuosius šokio profesionalus”. Lietuvos ambasadorius prie UNESCO minėjo tikintis, kad kelionė į Prancūziją ir galimybė pasirodyti pačiame Paryžiaus centre bus įsimintina patirtis ir skatins jaunuosius kūrėjus mokytis ir tobulėti.

1973 m. sukurtas filmas - miuziklas „Velnio nuotaka“ (rež. A. Žebriūnas) pavergė daugelį meno mylėtojų.
Pagal šį filmą-miuziklą vienas žymiausių Lietuvos choreografų Vytautas Brazdylis sukūrė choreografiją baleto spektakliui „Baltaragio malūnas“, kurio premjera įvyko 1979 m. Premjera susilaukė didelio dėmesio - V. Brazdylis spektaklyje drąsiai jungė klasikinio ir šiuolaikinio šokių plastikas, dėl ko dažnai būtent šis spektaklis apibūdinamas kaip vienas pirmųjų lietuvių choreografų žingsnių moderniosios choreografijos link.
2011 m. pastatymas atgijo jaunųjų būsimų baleto profesionalų Šokio teatre – jį atlieka Čiurlionio menų mokyklos auklėtiniai.
Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (United Nations Educational Scientific and Cultural Organization – UNESCO) daugiausia dėmesio skiria edukacijai, kultūrai ir jaunimui, todėl programai atidaryti pasirinktas Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, skirtos ugdyti menui ypač gabius vaikus, auklėtinių pasirodymas. Renginio metu taip pat eksponuojami ir mokyklos dailės skyriaus mokinių tapybos ir grafikos darbai.

Rudenį planuojami dar trys Lietuvos prisistatymo UNESCO kultūriniai renginiai. Tai – Meilės Lukšienės, Lietuvos pedagogės, šviesuolės, garbei rengiama paroda ir apskrito stalo diskusija, dailininko Samuelio Bako paroda minint 70 metų sukaktį nuo Vilniaus ir Varšuvos getų uždarymo. Taip pat bus pristatyti Lietuvos dizainerių darbai – išmaniosios dėžutės su UNESCO saugomų Lietuvos objektų atvaizdais.

Čiurlioniukai iš Paryžiaus grįš po savaitės. O jaunatvišką, modernų ir kritikų ne kartą teigiamai įvertintą „Baltaragio malūną“ Vilniuje vėl bus galima pamatyti Šokio teatre rudenį.


Iš Paryžiaus - Vaida Bičkutė  / +370 612 07079 / Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis