Svetaines struktura
2022-11-29

Lietuvą Paryžiuje pristatys „čiurlioniukai“

2013-08-27

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

Vilnius, 2013 m. kovo 13 d., trečiadienis

Arūnas Gelūnas: Lietuvą pirmininkavimo ES Tarybai atidarymo proga Paryžiuje pristatys „čiurlioniukai“


Lietuvos vaikai ir jaunimas pakviesti į Paryžių atstovauti Lietuvai ir dėl to ir džiaugiasi, ir jaudinasi. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus trupė kasdien repetuoja, kad Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai atidarymo proga Prancūzijos sostinėje pristatytų Viačeslavo Ganelino ir Vytauto Brazdylio spektaklį „Baltaragio malūnas“.

Lietuvos pristatymo kultūrinę programą ruošia Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovybė prie UNESCO. Į Lietuvą trumpam grįžęs ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas pabrėžia, kad šiuo metu UNESCO akcentuoja dėmesį jaunimui, priemones jam įtraukti į visuomenei svarbias veiklas, ugdymą. Ruošiant Lietuvos kultūrinę programą, taip pat atsižvelgta į šį UNESCO akcentą. Būtent todėl šių metų liepos 4 dieną Paryžiuje spektaklį „Baltaragio malūnas“ rodys „čiurlioniukai“.

„Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla ugdo aukšto lygio jaunuosius profesionalus. Tai yra bene vienintelė mokykla tiek daug pasiekusi rengiant jaunuosius šokio profesionalus,“ – sakė Arūnas Gelūnas. Lietuvos ambasadorius prie UNESCO tikisi, kad kelionė į Prancūziją ir galimybė pasirodyti pačiame Paryžiaus centre bus įsimintina patirtis ir skatins jaunuosius kūrėjus mokytis ir tobulėti. Arūnas Gelūnas, susitikęs su Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktoriumi Romualdu Kondrotu sakė, kad „svarbu, jog vaikai sėkmingai nukeliautų į Paryžių, turėtų kur ilsėtis, repetuoti ir kuo geriau pasirodytų. Juk taip jie garsina Lietuvą“, – sakė Arūnas Gelūnas.

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus Romualdo Kondroto teigimu,  atstovauti Lietuvai tokiame renginyje yra didelė garbė ir įvertinimas. „Baltaragio malūnas“ – gražus, romantiškas kūrinys, tinkamas jaunimui. Į Paryžių vešime atnaujintą spektaklio pastatymą, kurį kūrė Vytautas Brazdylius. Atnaujintą spektaklį matė ir pats kompozitorius Viačeslavas Ganelinas. Džiugu, kad spektaklis maestro labai patiko.“ Anot Romualdo Kondroto, ši išvyka netikėta, bet labai reikšminga. „Iš visų jėgų stengsimės, kad  įvairių tautybių žmonės pajustų lietuviškos pasakos grožį“, – kalbėjo direktorius. Pamatyti „Baltaragio malūną“ norintieji galės visą pavasarį. Artimiausi spektakliai – kovo 15 d. ir balandžio 6 d.  Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre Vilniuje (T. Kosciuškos g. 11).
 
Rudenį planuojami dar trys Lietuvos prisistatymo UNESCO kultūriniai renginiai. Tai – Meilės Lukšienės, Lietuvos pedagogės, šviesuolės, garbei rengiama paroda ir apskrito stalo diskusija, dailininko Samuelio Bako paroda minint 70 metų sukaktį nuo Vilniaus ir Varšuvos getų uždarymo. Taip pat bus pristatyti Lietuvos dizainerių darbai – išmaniosios dėžutės su UNESCO saugomų Lietuvos objektų atvaizdais. Arūno Gelūno nuomone, ES Tarybai pirmininkaujančios šalys UNESCO prisistato labai skirtingai: „Pavyzdžiui Airija prisistatyti parengė vieną renginį – rašytojų J. Joyce'o ir S. Becetto parodą. Mes ruošiame keturis renginius. Manau, kad jie visi bus ambicingi ir įdomūs“.

Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla – tai menų ir bendrojo pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo švietimo institucija, skirta itin gabiems menui vaikams, rengianti būsimuosius profesionalius muzikantus, baleto artistus ir dailininkus. Mokyklos veikla pagrįsta Lietuvos švietimo tradicijomis ir užsienio šalių mokymo programomis bei metodika.

Daugiau informacijos:
Vaida Bičkutė / Viešųjų ryšių projektų vadovė  / +370 612 07079 / Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis