Svetaines struktura
2023-01-28

Čiurlionio menų akademija – Šokio skyrius, Kalėdinis pasirodymas 2012

2013-04-09

 menu akademijaŠių metų vasario 18 d. tarptautiniame internetiniame puslapyje „KULTURKOMPASSET: reviews of cultural events" patalpintas straipsnis „Čiurlionio menų akademija – Šokio skyrius, Kalėdinis pasirodymas 2012", kuriame straipsnio autorius Henning Hoholt aprašo 2012-2013 mokslo metų Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus surengtą Kalėdinių koncertų ciklą.

Straipsnyje pasidžiaugiama gražia A. Vivaldžio „Metų laikų" premjera (chor. Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė). Anot straipsnio autoriaus, „įgijusi šiuolaikinio šokio išsilavinimą, ji sukūrė choreografiją, kuris yra šiuolaikinė, bet elegantiškai įpinanti ir klasikinę terminologiją, žingsnelius, netgi puantus vyresnėms jaunosioms šokėjoms; su persipinančiais šiuolaikinio šokio ir klasikinio šokio pakėlimais ir judesiais. Ir kas svarbiausia, visa tai atrodo natūralu."

Taip pat atkreipiamas dėmesys į pirmosios dalies žaismingą režisūrinį sprendimą, apjungiantį klasikinio šokio variacijas (rež. Tadas Montrimas, chor. Giedrė Zaščižinskaitė) ir puikų individualių klasikinių variacijų atlikimą.

Straipsnio pabaigoje Henning Hoholt pasidžiaugia, kad „Baleto skyriaus lygis Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje yra aukštas ir... tai yra puikus pagrindas išauginti didžiuosius talentus, kurie vėliau įžengs į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą bei kitas profesionalias baleto trupes visame pasaulyje".

Apie autorių
Henning Hoholt – vyriausias Kulturkompasset redaktorius. Operos, baleto, klasikinės muzikos ir menų kritikas. Norvegijos deleguotas asmuo į Conceille International de la Danse CID - Unesco, Paris. Žurnalistikos bei kritikų asociacijų narys Prancūzijoje ir Norvegijoje.
Visą straipsnį anglų klb. galite perskaityti čia...

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis