Svetaines struktura
2023-02-03

Trijų mūzų koncertas Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje

2011-11-09

2010 m. pasaulis mini įžymaus prancūzų kompozitoriaus Kamilio Sen-Sanso (Camille Saint-Saens) 175 -ąsias gimimo metines. Pianistas, vargonininkas, dirigentas, rašytojas, muziką kūręs nuo vaikystės iki gilios senatvės. Jis buvo ypač plataus akiračio intelektualas, studijavo skirtingus mokslus - geologiją, archeologiją, botaniką ir netgi lepidopteriją (drugių kolekcionavimą). Visa tai susilieja į spalvingą unikalios asmenybės pasaulį, tad nenuostabu, jog turtingos fantazijos vaisiumi tapo orkestrinė siuita "Žvėrių karnavalas" - kūrinys, pasižymintis plačia skirtingų nuotaikų amplitude, išraiškingomis melodijomis, lanksčia, žaisminga ritmika. Siuita žavi tiek vaikus, tiek suaugusius. Tai amžinas Gamtos gyvybingumas ir jėga.

2010 m. kovo 12 d. Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų m-klos Šokio teatre į darnią visumą susijungus trims mūzoms - šokiui, muzikai ir dailei - nuskambėjo "Žvėrių karnavalas".

Kartu su moksleiviais aktyviai dalyvavo ir mokyklos paruošiamųjų grupių "Minimūza" mažosios baleto šokėjos, linksmieji dainininkai ir spalvingieji dailininkai. Pastarųjų bei moksleivių piešinių paroda galima buvo pasidžiaugti Šokio teatro foje. Leidybai paruošta proginė edukacinė knygutė. Autorė Zina Puišienė, dailininkė Rūta Paberžienė.

Išraiškingi koncerto vedėjai 3 klasės moksleiviai Saulė Rašimaitė ir Laurynas Kanevičius sukūrė žaismingą nuotaiką. Klausytojai susipažino su skirtingais instrumentais - būgnu, fortepijonu, smuiku, altu, violončele, ksilofonu, fleita, klarnetu. Iš šių instrumentų sukurtas 4 - 12 klasių moksleivių ansamblis, diriguojamas maestro Martyno Staškaus, ir atliko K.Sen-Sanso "Žvėrių karnavalą".

Spalvingi instrumentų tembrai įtaigiai įkūnijo gyvūnijos pasaulio atstovus: išdidų karališkąjį liūtą, lengvabūdiškas vištas ir gaidžius, greitąsias antilopes, nerangiuosius vėžlius, draugiškąjį dramblį, judriąsias žuvytes, nerūpestingąją gegutę, amžinai nusiminusį asilą, lyriškąją gulbę. O lanksčiais, kūrybingais judesiais gyvūnų nuotaikas išreiškė m-klos baleto skyriaus 4c kl. šokėjai. Jų mokytoja - Giedrė Zaščižinskaitė. Mažieji "Minimūzos" šokėjai - kengūriukai - linksmai striksėdami įnešė lengvo vėjelio. Kontrastingoje gyvūnų muzikinėje mozaikoje atpažįstame pačius įvairiausius žmonių charakterius. Tokiu būdu kompozitorius atskleidė sudėtingą žmogaus prigimtį, neabejotinai taikliai bet kuriam žmogaus būdui priderindamas atitinkamą gyvūną.

Nuskambėjus "Finalui", Laurynas pakiliai pranešė, jog skambėjo nemirtinga K.Sen-Sanso muzika. Virpėjo stygos, čiulbėjo ir gaudė dūdos. Negirdėjome tik dviejų stygų - nuostabaus žmogaus balso. Tad koncertą užbaigė 2-5 kl. jaunučių choras, vadovaujamas mokytojos Saulės Kriščiūnaitės, smagiai išdainavęs Prancūzijoje sukurtą dainelę "Kai buvau piemenėlis". Skambūs "Eicho, eicho..." aidėjo ne tik scenoje, bet ir visoje salėje iš "Minimūzos" vaikų ir jų tėvelių lūpų. Buvo juntama gyvo bendravimo aura.

Trijų mūzų koncertas (Z.Puišienės scenarijus ir režisūra) - tikra šventė akims, ausims ir širdims. Tai profesionaliai, nuoširdžiai dirbančių pedagogų nuopelnas ir reikšmingas indėlis į jaunosios kartos besiformuojantį tauriosios kultūros audinį.

Sonata Tamašauskaitė - Petkienė

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis