Svetaines struktura
2023-02-03

Lietuvos - Austrijos simfoninis orkestras

2011-11-09

Jungtinis Lietuvos – Austrijos jaunimo simfoninis orkestras trejų metų veiklą baigia gastrolių turu po šalies miestus.  

Rugpjūčio 28 - rugsėjo 1 d. tarptautinis jaunimo simfoninis orkestras koncertuos Mažeikiuose, Klaipėdoje, Anykščiuose ir Vilniuje, rugsėjo pabaigoje įvyks orkestro pasirodymai Austrijos miestuose. Gabūs Lietuvos ir Štirijos žemės jaunieji muzikai drauge jau parengė ne vieną programą, šįsyk su orkestru gros solistai - Svenja Krämer , Stefan Tomaschitz, Rolanda Ginkutė, Indrė Dromantaitė, Roland Nauta, Dmitry Berezin, Elena Daunytė.

Į jungtinį jaunimo simfoninį orkestrą susibūrė Austrijos Štirijos žemės muzikos mokyklų pūtikai ir Lietuvos Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos vyresniųjų klasių stygininkai.

Tarptautinio jaunimo simfoninio orkestro dirigentas - profesorius Saulius Sondeckis, ne kartą koncertavęs Austrijoje, dalyvavęs Zalcburgo festivaliuose, dirigavęs Wienos Muzikverein ir kitose garsiose koncertų salėse; Austrijoje jo veikla 2003 m. įvertinta I laipsnio garbės kryžiumi už pasiekimus moksle ir mene.

Trejų metų tarptautinis orkestrinis projektas pradėtas įgyvendinti 2007 m., jo rengėjai – Nacionalinė M.K. Čiurlionio menų mokykla ir Štirijos vyriausybės Švietimo departamento muzikos mokyklų skyrius.
Projektą remia Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Štirijos žemės vyriausybė.


(Apie šio orkestro gastroles informavo internetiniai dienraščiai, Lietuvos televizijos laida "Panorama", Anykščių, Mažeikių, Klaipėdos laikraščiai, radijo laida "Ryto garsai" , Klasikos programos laidoje "Ryto allegro" buvo transliuoti interviu, reportažai šia tema.)

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis