Svetaines struktura
2023-01-28

Jaunieji Lietuvos baleto šokėjai ruošiasi Australijos tautiečių šventei

2011-11-09

Internetinis laikraštis "Balsas"
2008 12 11

Australijoje viešintys Lietuvos baleto menininkai – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus diplomantai Kristina Gudžiūnaitė ir Voicechas Žuromskas bei pedagogas Petras Skirmantas – ruošiasi netrukus prasidėsiančiai Australijos Lietuvių šventei. Lietuvos šokėjus į Australiją pakvietė Ramona Ratas-Zakarevičienė, Lietuvos baleto bičiulių draugija (Friends of Lithuanian Ballet), Australijos lietuvių bendruomenės krašto ir Sidnėjaus apylinkės valdyba bei XXV Australijos lietuvių dienų organizavimo komitetas. Lietuvos baleto bičiulių draugija šiais metais minės savo veiklos 10 metų jubiliejų.
Lietuvos menininkai Melburne susipažino su Australijos baleto mokykla ir jos direktore Marilyn Rowe OBE – čia jie dirbo 5 dienas, po to išvyko į Sidnėjų.
Kaip pranešė Lietuvos baleto bičiulių draugijos steigėja Ramona Ratas-Zakarevičienė, Sidnėjuje K. Gudžiūnaitė ir V. Žuromskas jau dalyvavo Australijos baleto trupės pamokose, susipažino su repertuaru.
Gruodžio 10 d. šokėjai dalyvavo koncerte „Dance and Dancers“, kuriame atliko duetą iš Michailo Fokino pagal Fryderiko Chopino muziką (orkestruotė Aleksandro Glazunovo) sukurto baleto „Silfidės“.
Iškilmingame koncerte, skirtame Lietuvos baleto bičiulių draugijos jubiliejui, K. Gudžiūnaitė taip pat šoks Kitrės variaciją iš baleto „Don Kichotas“, o V. Žuromskas – P. Skirmanto sukurtą kompoziciją „Čarlis“.
XV Australijos lietuvių dienos – reikšminga kultūros ir sporto šventė – vyks gruodžio 27–31 d.

Friends of Lithuanian Ballet informacija

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis