Svetaines struktura
2023-01-28

Smuikininkė D. Kuznecovaitė iš Meksikos parvežė auksą

2011-11-09

2008 12 02
"Londono žinios"

Vokietijoje studijuojanti vilnietė smuikininkė Dalia Kuznecovaitė iš tarptautinio konkurso Meksikoje grįžo su pagrindiniu apdovanojimu. Prestižiniame smuikininko Henriko Šeringo (Henrik Schering) konkurse Tolukoje dvidešimtmetė lietuvaitė laimėjo pirmąją vietą, aukso medalį ir piniginį prizą.

Tai ne pirmas svarus jaunos smuikininkės laimėjimas šįmet - šią vasarą ji laimėjo trečiąją vietą ir specialųjį "Mozarteum" akademijos prizą 15-ajame tarptautiniame Johaneso Bramso (Johannes Brahms) konkurse Austrijoje.

D. Kuznecovaitė smuikuoja nuo ketverių metų, o būdama aštuonerių jau grojo su Lietuvos kameriniu orkestru, nuo vaikystės dalyvauja tarptautiniuose konkursuose.

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos absolventė D. Kuznecovaitė dar dvyliktoje klasėje įstojo į Kelno aukštąją muzikos mokyklą, metus studijavo pas profesorių Zacharą Broną (Zakhar Brohn), o nuo 2007 metų studijuoja Rostoko aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje garsaus profesoriaus Petru Munteanu klasėje.

Nuo 2004 m. Dalia yra Mstislavo Rostropovičiaus fondo stipendiatė, trylikos tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatė.

Jaunosios smuikininkės kūrybinę biografiją puošia ir reikšmingi koncertai su Lietuvos ir užsienio orkestrais. Ji griežė su Šv. Kristoforo, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Nacionalinio operos ir baleto teatro kameriniu bei simfoniniu orkestrais, Talino kameriniu orkestru, "Norddeutsche Philharmonie" (Vokietija), jaunimo kameriniu orkestru "Concertino", Klagenfurto simfoniniu (Austrija) ir kitais orkestrais.

D. Kuznecovaitė greta daugybės koncertų Lietuvoje labai sėkmingai pasirodo užsienyje - yra koncertavusi Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Estijoje, Prancūzijoje ir kt.

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis