Svetaines struktura
2023-02-03

Atgarsiai žiniasklaidoje apie šokio teatro atidarymą

2011-11-09

"Baleto mūza pagerbta - atidarytas šokio teatras"
 Laikraštis "15min."
 Karina Ziminaitė
 2008 11 19

Antradienį Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, Vilniuje, iškilmingu jos auklėtinių koncertu buvo pažymėtas naujo baleto skyriaus priestato atidarymas. Jame įsikūrė mokomasis šokio teatras.
Šokio teatro atidarymo proga daug kalbama nebuvo. Svarbiausiu gražaus įvykio akcentu tapo menų mokyklos mokinių pasirodymai. Įvairaus amžiaus mokyklos auklėtiniai susirinkusius džiugino muzikos garsais. Naują sceną jaunieji atlikėjai išbandė grodami smuikais, fortepijonu, arfa ir kitais instrumentais.

Pastebėti talentai

Menų mokyklos vadovas Romualdas Kondrotas, kuriam šokio teatro atidarymas sutapo su gimtadienio švente, džiaugėsi pavykusiu dideliu projektu. „Dabar yra tik džiaugsmas, kad per labai trumpą laiką padarėme, tai, kuo pradžioje galbūt net nelabai tikėjome. Per 11 mėnesių pastatyti pastatą, sumontuoti įrangą, tai buvo rizikingas projektas“, – tvirtino M.K. Čiurlionio menų mokyklos direktorius. Į šventinį šokio atidarymo koncertą vakar atvyko laikinai einantis krašto ministro pareigas Juozas Olekas, laikinai einantis švietimo ministro pareigas Algirdas Monkevičius, buvusi švietimo ministrė Roma Žakaitienė ir kiti garbūs svečiai.

A.Monkevičius savo sveikinimo kalboje džiaugėsi, kad M.K. Čiurlionio menų mokykla – visų mūzų gyvavimo vieta. „Jūs dar labiau garsinsite Lietuvą, be to, jau organizuojamas ir bendras projektas su Austrija, Vienos simfoniniu orkestru, kurį tikrai ne gėda pakviesti į štai tokią sceną. Turėdami naują erdvę, turėsime ir naujas galimybes“, – sakė A.Monkevičius ir dėkojo visiems sugebėjusiems sukurti Mokomojo šokio teatrą.

Tinka ne tik baletui

Šokio teatro viduje įrengta scena, šiuolaikiška garso, vaizdo, apšvietimo aparatūra, 400 sėdimų vietų žiūrovų salė, specializuota baleto artistams skirta danga, nesudėtinga dekoracijų keitimo technika. Tikimasi, kad atsiradus šiai naujai erdvei, joje savo idėjas galės įgyvendinti įvairūs menininkai – dailininkai, aktoriai, režisieriai, choreografai. Naujo baleto skyriaus priestato statybas rėmė Europos Sąjungos struktūriniai fondai. Projekto vertė – 16 mln. Lt, jo autorius – architektas Rimas Valeckas.

Gimdo balerūnus ir balerinas

Nacionalinė M.K. Čiurlionio menų mokykla – unikali mokymo įstaiga, rengianti baleto artistus. Baigusieji jos baleto skyrių ir išlaikiusieji egzaminus čia gauna ne tik vidurinio išsilavinimo atestatus, bet ir įgyja baleto artisto profesinę kvalifikaciją.

..................................................................................................................................................................

Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokomojo šokio teatro atidarymo iškilmes taip pat komentuoja lapkričio mėn. 19 d. laikraštis "Vilniaus diena", internetiniai dienraščiai; lapkričio mėn. 18 d. Lietuvos televizijos laidoje "Panorama", radijo laidoje "Ryto garsai" , Klasikos programos laidoje "Ryto allegro" buvo transliuoti interviu, reportažai šia tema.

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis