Svetaines struktura
2023-01-28

Prancūzijoje - jaunųjų Lietuvos baleto šokėjų sėkmė

2011-11-09

2008 m. spalio 31 – lapkričio 2 d. Grasse (Prancūzija) vyko XXI Tarptautinis klasikinio šokio konkursas. Konkurse dalyvavo 160 baleto šokėjų iš Prancūzijos, Belgijos, Japonijos, Nyderlandų, Kanados, Bulgarijos, Švedijos, Italijos, Norvegijos ir Lietuvos. Lietuvą atstovavo trys Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus diplomantai Margarita Simonova, Vaida Šniurevičiūtė (mokytoja. Beatričė Tomaševičienė) ir Voicechas Žuromskas (mokytojas Petras Skirmantas).

Žiuri sprendimu į pusfinalį buvo atrinkta 21 šokėjas, į finalą – 12 šokėjų. Visi trys Lietuvos baleto šokėjai pateko į finalą ir pelnė apdovanojimus: I laipsnio diplomus pelnė Margarita Simonova ir Vaida Šniurevičiūtė, o Voicechas Žuromskas laimėjo II-ąją vietą ir sidabro medalį bei kvietimą dirbti Karališkajame Švedijos balete.

Konkurse buvo trys turai, kurių metu reikėjo atlikti klasikinio šokio pamoką, dvi variacijas iš klasikinių baletų ir šiuolaikinio šokio kompoziciją.

V. Šniurevičiūtė šoko Princesės Florinos variaciją iš Piotro Čaikovskio baleto „Miegančioji gražuolė“ (I turas), Gamzati variaciją iš Ludwigo Minkaus baleto „Bajaderė“ (II turas), Giedrės Zaščižinskaitės-Tauskuvienės sukurtą miniatiūrą „Laimė“ pagal Corelli muziką; M. Simonova – Esmeraldos variaciją iš Ricardo Drigo baleto „Esmeralda“ (I turas), pirmojo Šešėlio variaciją iš baleto „Bajaderė“ Šešėlių paveikslo (II turas), Petro Skirmanto sukurtą šokio kompoziciją „Amazonė“ pagal Pavelo Giunterio muziką (III turas). V. Žuromskas atliko Alberto variaciją iš Adolphe‘o Adamo baleto „Žizel“ (I turas), Džeimso variaciją iš Hermano Lovenskjoldo baleto „Silfidė“ pirmojo veiksmo (II turas) ir P. Skirmanto sukurtą kompoziciją „Čaplinas“.

Konkurso žiuri buvo sudaryta iš žinomų pasaulyje baleto meistrų: Christiane Marchant – buvusi  Maurice‘o Bejart‘o „XX amžiaus baleto“ ir Johno Neumeierio Hamburgo baleto solistė, dirbusi „Atter Balletto“, Veronos, „La Scalos“, Štutgarto, Vienos ir Danijos karališkosios baleto trupių pedagoge, Caroline Llorca – buvusi Paryžiaus jaunimo klasikinio baleto žvaigždė, šiuo metu Miuncheno nacionalinės šokio akademijos profesorė, Guy Vareilhes – buvęs Paryžiaus „Grand Opera“ solistas, šiuo metu – Paryžiaus šokio konservatorijos profesorius, Françoise Legrée – „Grand Opera“ žvaigždė, Frédéricas Davidas – buvęs „Grand Opera“ solistas, Paryžiaus tarptautinio šokio akademijos ir Obervilio konservatorijos profesorius. Žiuri pirmininkas – Marcas Ribaud, buvęs Reino, Bonos, Monako ir Nicos operos teatrų solistas, vėliau baleto direktorius, nuo 2008 m. vadovaujantis Karališkajam Švedijos baletui.

I-ą vietą ir aukso medalius laimėjo Joakimas Adebergas (Švedija) ir Rina Nemoto (Japonija), II-ąją vietą ir sidabro medalį – Asuka Sato (Japonija), III-ą vietą ir bronzos medalį – Maiko Shimoji (Japonija).

Informaciją pateikia internetiniai dienraščiai LRT.lt ir Balsas.lt 2008 11 04

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis