Svetaines struktura
2023-01-28

Internetinis dienraštis BALSAS 2008 05 06

2011-11-09

Lietuvos baleto ir šokio pasiuntiniai rengiasi į Australiją

Lietuvos Kultūros Ministerija ir Lietuvos Institutas pasirūpins, kad Lietuvos šokėjai galėtų dalyvauti XXV Australijos lietuvių dienų, įvyksiančių  Sidnėjuje, renginiuose. Ši kultūros ir sporto šventė vyks gruodžio 27–31d. Šokėjai Australijoje svečiuosis mėnesį, kartu paminės ir jau dešimtį metų veikiančios Lietuvos baleto bičiulių (FLB – Friends of Lithuanian Ballet) draugijos jubiliejų.

Lietuvos šokėjus į Australiją pakvietė Ramona Ratas-Zakarevičienė, jai pritarė Australijos lietuvių bendruomenės krašto ir Sidnėjaus apylinkės valdybos bei XXV Australijos lietuvių dienų organizavimo komitetas.

Australijoje viešės Lietuvos baleto primarijus, choreografas ir pedagogas Petras Skirmantas,  Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus dėstytojas, kuris parengs šokėjų programą.

Kartu su juo vyksta aštuoniolikmetė baleto skyriaus moksleivė Kristina Gudžiūnaitė, Beatričės Tomaševičienės mokinė, šiais metais baigusi dvyliktą klasę. 2006 m. ji laimėjo Šiaurės šalių ir Baltijos valstybių jaunųjų baleto artistų konkurso, kasmet vykstančio Švedijoje, Moros mieste, pirmąją vietą, žiūrovų simpatijų premiją, bei Nils-Åke Häggboms apdovanojimą, FLB Jaunųjų baleto vilčių premiją, 2007–aisiais buvo apdovanota Jadvygos Jovaišaitės-Olekienės premija, įsteigta šios legendinės Lietuvos baleto šokėjos sūnaus Vikio Olekos. Pernai XIX tarptautiniame klasikinio šokio konkurse Grasse (Prancūzija) laimėjusi I vietą ir aukso medalį, šiemet K. Gudžiūnaitė jau dalyvavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektakliuose – Ludwigo Minkaus baleto “Bajaderė” Šešėlių paveiksle atliko vieną iš solo variacijų, o Piotro Čaikovskio “Miegančiojoje gražuolėje” šoko Briliantą.

Jos kolega Voicech Žuromskas – Petro Skirmanto mokinys, 2007-aisiais apdovanotas FLB Jaunųjų baleto vilčių premija, o šiais metais užėmė antrąją vietą Šiaurės šalių ir Baltijos valstybių jaunųjų baleto artistų konkurse Moroje bei galimybę dalyvauti Grasse (Prancūzija) vykstančiame tarptautiniame jaunųjų baleto artistų konkurse šių metų spalį.

Gruodžio 10 d. Kristina Gudžiūnaitė ir Voicechas Žuromskas pakviesti šokti pas de deux Sydney Opera House vyksiančioje edukacinėje baleto programoje drauge su Australijos Baleto šokėjais. Ši edukacinė programa vadinasi “Dance and Dancers” . Jie taip pat dalyvaus XXV Australijos lietuvių dienų atidarymo koncerte gruodžio 27 d., taip pat FLB jubiliejiniame baleto koncerte, kuris vyks Bankstowno Merijos salėje gruodžio 28 d. ir Naujųjų metų pokylyje “La Luna Function Centre” gruodžio 31 d.

Jaunieji baleto šokėjai namo grįžo su apdovanojimais

Balandžio 28 – gegužės 3 d. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus dvyliktokai Margarita Simonova, Vaida Šniurevičiūtė (mokytoja Beatričė Tomaševičienė) ir Voicech Žuromskas (mokytojas Petras Skirmantas) dalyvavo Šiaurės šalių ir Baltijos valstybių jaunųjų baleto artistų konkurse, kasmet vykstančiame Švedijoje, Moros mieste.

M. Simonova konkurse šoko variaciją iš baleto "Esmeralda" ir P. Skirmanto sukurtą choreografinę kompoziciją "Amazonė"; V. Šniurevičiūtė  parengė  Princesės Florinos variaciją iš "Miegančiosios gražuolės" ir Gamzati variaciją iš "Bajaderės", V. Žuromskas - vaiacijas iš baletų "Silfidės" ir "Gėlių šventė Džencane".

Iš keturiasdešimties dalyvių, suskirstytų į jaunesniųjų ir vyresniųjų grupes, į konkurso finalą pateko penkiolika, tarp kurių – visi trys jaunieji Lietuvos šokėjai. Vyresniųjų (19-21 m.) grupėje besivaržiusi M. Simonova kartu su Norvegijos šokėja Candela Ebbesen pelnė teisę dalyvauti Tarptautiniame jaunųjų baleto artistų konkurse Grasse (Prancūzija).

Jaunesniųjų (15-18 m.) grupėje apdovanoti švedė Grete Sofie Nybakken (I vieta), latvė Jolanta Lubeja (III vieta) ir V. Žuromskas (II vieta), kuris taip pat pakviestas dalyvauti baleto konkurse Grasse.

Konkurse tradiciškai dalyvauja Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos jaunieji šokėjai.

Šiaurės šalių ir Baltijos valstybių jaunųjų baleto artistų konkurse 2002 m. yra dalyvavusios Baleto skyriaus moksleivės Jurgita Dronina (II vieta) ir Olesia Pavliukevič (III vieta); 2005 m. antrąją vietą šiame konkurse užėmė Rūta Pipinytė, o 2006-aisiais pirmąją premiją, žiūrovų simpatijų ir Nils-Åke Häggboms prizus pelnė Kristina Gudžiūnaitė.

Henrikas Šabasevičius 

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis