Svetaines struktura
2023-02-02

Savaitraštis "7 meno dienos" 2008 03 07

2011-11-09

M.K. Čiurlionio menų mokyklos choras – Vokietijoje

Vokiškos ovacijos lietuviškoms dainoms, naujas žvilgsnis į kitą kultūrą ir daugybė malonių akimirkų – visa tai lydėjo kasmetines čiurlioniukų choro gastroles, šiemet vasarį vykusias Vokietijoje. Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos mišrus choras kartu su vadovu R. Gražiniu, chormeistere G. Trimirkaite ir akompaniatore S. Gražiniene rūpestingai ruošėsi kelionei, kurioje ne tik reprezentavo lietuvių chorinę muziką, bet kartu įdomiai ir netradiciškai susipažino su itin turtinga kultūra garsėjančia šalimi.

Gastrolėse šiemet aplankyti du Vokietijos miestai – Šverynas ir Hamburgas, koncertuota su dviem vokiečių kolektyvais – J.W. Goethe’s gimnazijos choru, vadovaujamu Marenos Bredenkamp, ir Hamburgo merginų choru, kurio vadovė – Gesa Werhahn. Kaip ir įprasta choro išvykoms, čiurlioniukai gyveno choristų šeimose, tad vokiško punktualumo ir tvarkos šiemet mokėsi net dvejuose namuose.

Bene daugiausia malonių emocijų sukėlė puikiai pasisekę koncertai Goethe’s gimnazijoje Šveryne ir nuostabios akustikos Šv. Jono bažnyčioje Hamburge. Ypatingą įspūdį paliko aktyvi publika, palaikiusi ir jaunuosius dirigentus. Nemažą koncertų programos dalį sudarė lietuvių kompozitorių kūriniai, didžiausias ovacijas tradiciškai sukėlė O. Narbutaitės ir B. Kutavičiaus kompozicijos, nuspalvintos profesionalaus choro derėjimo, vieningo muzikavimo ir įvairialypio balso panaudojimo.

Koncertinės kelionės metu čiurlioniukai spėjo ir turiningai papramogauti – pažvelgti į Hamburgą nuo laivo denio, pasigrožėti puikiai prižiūrimomis bažnyčiomis ir net aplankyti Hamburgo valstybinę operą, kurioje entuziastingiausieji stebėjo visame pasaulyje žinomo choreografo J. Neumeierio baletą „Mirtis Venecijoje“. Netikėta programos dalis – pažintis su vokiečių mokyklomis, stebėta ir dalyvauta Šveryno ir Hamburgo choristų pamokose. Paskutinę viešnagės dieną choras dalyvavo dar ir dirigavimo kursuose Hamburgo Aukštojoje muzikos mokykloje, čia dainavo diriguojant profesorės H. Pardall specialybės klasės studentams.

Hamburgo merginų choras jau ruošiasi gastrolėms Baltijos šalyse, vyksiančioms gegužę. Kadangi čiurlioniukus Hamburge pasitiko pirmasis sniegas, galbūt vokiečius sutiks pirmasis vasariškas karštis?

Giedrė Šlekytė

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis