Svetaines struktura
2023-01-29

,,KAS TENAI UŽ...mūsų juoko, šešėlio juodo, už mėnulio ir žvaigždės"

2019-10-24

trys muzos plakatas

 

KONCERTAS - KAS TENAI UŽ...

    Kurti – matyti tai, kas dar neegzistuoja...Vaikai iš prigimties yra kūrėjai, savo tyromis širdimis ir sielomis gebantys kurti tikrus stebuklus muzikoje, baleto šokyje, dailėje. O ir kasdienybėje vaikai yra patys originaliausi artistai. Tik jie to nežino... nes nežino, ką reiškia vaidinti! Vaikai gyvena šios akimirkos džiaugsmu...
    Prieš keletą dienų, tai yra balandžio 21-ąją, Šokio teatras, Kosciuškos gatvėje Vilniuje, sukvietė pilnutėlę salę tėvelių, 4-6  metų ir mažesnių vaikų, M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivių, mokytojų, mokyklos vadovų bei garbių svečių, tarp kurių ir gerbiama politikė Irena Degutienė, kurios anūkė šoka „Trijų mūzų“ baleto grupėje. Žiūrovų laukė intriga.
    KAS TENAI UŽ... mūsų juoko, šešėlio juodo, už mėnulio ir žvaigždės. Šis koncerto pavadinimas tikrai neatsitiktinis. Sostinės „Teatriuko“ aktorė Dalia Mikoliūnaitė  iškilmingai pranešė, tegul būna šis koncertas keturių meno mūzų darni šventė! Kas tenai už mūsų kasdienybės – tai būties paslaptys, kurias gvildena visi menai. O muzika ir yra didžioji paslaptis! Visos keturios mūzos – muzika, dailė, baletas ir teatras, subtiliai susijungia, sukurdamos įspūdingą mūzų kvartetą. Ketvirtoji mūza šįkart neturėjo jokios kaukės, ji buvo tikra, kurianti, kviečianti į paslaptingą svajonių pasaulį – kaip ir pats Gyvenimas... Teatras nuo neatmenamų laikų yra svarbi žmonijos kūrybinė esybės dalis ir amžinas tvarkos ratas.
    Žymus šių laikų muzikas, atlikėjas ir kūrėjas Stephen Nachmanovitch rašė: “Pati stipriausia mūza yra mūsų pačių vidinis vaikas“. Tai akivaizdi tiesa! Tas vidinis vaikas geriausiai atsispindi muzikoje, dailėje, šokyje ir, žinoma, teatre.
    Koncerto rengėja Zina Puišienė, buvusi ilgametė šios mokyklos mokytoja, dabar ,,Trijų mūzų“ direktorė, kūrybinga, visada ieškanti ir atrandanti geriausius sprendimus. Kurie, pasak jos, aplanko ją dažniausiai naktį. O juk naktį mūzos nemiega...  Jos nemiega, nes nutyla visi miesto triukšmai, griausmai ir toji tyla atveria slaptąsias idėjų duris, kurios neatsiveria miegantiems. O atsiveria tik laiku pabudusiems, tauriems, jautriems ir meniškos sielos žmonėms.
    Žaismingi ir nuoširdūs koncerto vedėjai aktoriai Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas išraiškingai
kiekvieną muzikinį pasirodymą apgaubė šiltais žodžiais, suteikdami geros nuotaikos atlikėjams. Taip pat ir klausytojams, kurie girdėjo smuiko, fortepijono, arfos, mušamųjų, fleitos, saksofono instrumentų atliekamus užburiančius muzikinius kūrinius. Koncerto idėja buvo pakviesti į sceną „Trijų mūzų“ vaikus ir jų tėvelius. Įdomu buvo, kad scenoje tėveliai vaidino kartu su vaikais. „Priemiesčio aikštėje“ jie sukūrė gyvenimišką mozaiką apie nuolat savo reikalais užsiimančius tėvus ir tuos, kurie žaidžia su savo vaikais. Dainuojantys aktoriai V. Rašimas, G. Arbačiauskas bei vedėjai  muzikaliai atliko netikėtą pasirodymą.
     Svarbu pasidžiaugti ir pasveikinti pačių čiurlioniukų  kūrybinę iniciatyvą.  Šokį „Lėlių teatras“ sukūrė       ir atliko patys penktų klasių šokantys moksleiviai.  Dvyliktokų kvartetas G. Raudonius, L. Lankutytė, L. Gedvilas ir K. Zaveckaitė sudrebino atmosferą grodami 8 rankomis fortepijonu D. Milhaud „Brazileirą“. Verti pagyrimo: aštuntokas A.  Žiūra (mokyt. A. Fedotovas), kuris atliko G. F. Handel „Allegro“, antrokas R. Raibis (mokyt. Z. Bagavičius) už A. Liadov „Muzikinę tabokinę“, švelniai arfa muzikuojanti antrokė Giedra Julija Tutkutė (mokyt. D. Šlyžienė), aštuntokas B. Gocentas (mokyt. G. Vitėnaitė) griežęs F.  Bajoro „Šokį“, bei penktokas A. Burė (mokyt. Z. Bagavičius, J. Vėželytė) pranašiškais būgno dūžiais ir perkusija išreiškęs „Šarkos sinoptikės“ gudrybes bei staigias oro permainas. Virtuoziškai griežė 5-6 kl. smuikininkų ansamblis (mokyt. A. Šilalė). Dainavo šaunusis 3-5 kl.choras (vadovė S. Kriščiūnaitė, chormeisterė E. Ganusauskienė).
     Dėkojame muzikinių pasirodymų mokytojoms: V. Geležiūtei, J. Atamaljan, Ū. Čaplikaitei. Koncertmeiste-riams: A.Vizbarui, P. Jaraminui, D. Jozėnui, R. Bykovai, J. Kaminskienei. Baleto šokėjai džiugino spalvingais šokiais, mažieji ir vyresni šokėjai dėkoja savo mokytojams O. Kraujelienei, V. Brazdyliui, I. Kibildienei, M. Levickienei, N. Beredinai, H. Ignatavičienei.
     Finalinis akordas – „Trijų mūzų“ mažųjų dainorėlių nuotaikingas, muzikalus dainavimas su šokio elemen-tais.  Tiek daug vaikų ant scenos, tiek daug džiaugsmo, kūrybingumo ir šventiškos nuotaikos. Neabejotinai iš jų išaugs puikūs mūsų šalies menininkai!  Dainos „Stiklių gatvė“ (muz. I. Stakvilės, žodž. V. Palčinskaitės) ir „Šalčio natos“ (muz. Ž. Ramanausko, žodž. M. Vainilaičio) žadino vaizduotę. Žodžiai, tartum pasaka apie gatvę iš spalvoto stiklo, kur net žingsniai stikliniai. „Prie durų suskambo stiklinis varpelis ... din-di-lin... Už kampo pasislėpė dūžtančios pelės. Kai tu pabudai, Stiklių gatvėje tykiai sugrįžo į sapną nematomi Stikliai“... Visus sužavėjo dirigentė, puiki artistė, penkiametė Jorė Kavaliauskaitė. Vaikų choro muzikos mokytojos:    M. Cicėnaitė, S. Tamašauskaitė-Petkienė, D. Tumosaitė, E. Urbaitė.
    Dailės darbus koncerto parodėlei kūrė „Trijų mūzų“ vaikai. Jų mokytojai: R. Karpavičienė, I. Talmantienė, V. Starošienė, A. Žemaitis.

Sonata Tamašauskaitė-Petkienė


Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis