Svetaines struktura
2021-12-08

Muzikiniai dialogai su Čiurlioniu

2018-10-04

Ciurlionio afisa-page-001

“Čiurlioniukės“ nustebino Londono „Wigmore Hall“ publiką

2012-01-18

Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos kvartetas (Ieva Pranskutė - pirmas smuikas, Eglė Kaunietytė - antras smuikas, Ugnė Petrauskaitė - altas ir Elena Daunytė - violončelė) grįžo iš Didžiosios Britanijos. Profesorės Audronės Vainiūnaitės parengtas ansamblis pirmasis iš Lietuvos kolektyvų grojo legendinėje Londono „Wigmore Hall“ salėje.
1901-aisiais duris atvėrusioje „Wigmore Hall“ yra koncertavusi visa plejada pasaulio muzikos korifėjų, čia groja garsiausi dabarties solistai ir ansambliai.

ciurlioniukes1

„Mes dar nesame grojusios tokios puikios akustikos salėje, - pripažino smuikininkė I.Pranskutė. – Koncertas mums paliko labai gerą įspūdį – sulaukėme malonių atsiliepimų. Žmonės stebėjosi, kad būdamos tokios jaunos grojome kaip patyrusios muzikantės“.

Ansamblis atliko Roberto Schumanno Kvarteto Nr.3 dvi dalis.

„Merginos grojo nuostabiai – ir labai profesionaliai, ir muzikaliai. Jos parodė ne pagal amžių aukštą lygį“, - džiaugėsi vienas koncerto rengėjų britų violončelininkas, Mančesterio „Chetham‘s School of Music“ styginių katedros vedėjas Nicholas Jonesas. – Reiškiu pagarbą kvarteto mokytojai A.Vainiūnaitei – ji išskirtinė šio žanro žinovė.“

„Čiurlioniukės“ į „Wigmore Hall“ buvo pakviestos kartu su dviem britų studentų kvartetais - iš Londono karališkosios muzikos akademijos bei Mančesterio „Chetham‘s School of Music“. Visi trys kolektyvai koncertui buvo atrinkti po tarptautinių kursų Mančesteryje, kuriuos vedė profesoriai iš Didžiosios Britanijos, Austrijos, Vokietijos ir Čekijos akademijų bei konservatorijų.

Pasak kursų rengėjo N.Joneso, vilnietės juose pasirodė taip gerai, kad buvo priimtos į suaugusiųjų grupę.

„Mes turėjome pamokų daugiau negu anglai, nes visi profesoriai norėjo su mumis dirbti“, - pasakojo I.Pranskutė.

Ieva, Eglė, Ugnė ir Elena jau nuo vaikystės dalyvauja įvairiuose projektuose, koncertuose, respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose kaip solistės, ne kartą yra tapusios jų laureatėmis. Ansamblis dažnai koncertuoja įvairiose Lietuvos miestų ir miestelių salėse, atstovauja šaliai, Vilniui ir savo mokyklai užsienyje.

Tačiau netrukus trejus metus drauge griežusios draugės pasuks savais keliais. I.Pranskutė rengiasi nuo rudens studijuoti Vienos muzikos universitete, Ugnė Petrauskaitė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Tik Eglė ir Elena tęs mokslus Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje.

Muzikinis-edukacinis projektas “Muzika Čiurlionių namuose“

2012-01-18

     Paskutiniąją lapkričio mėnesio dieną mokyklos Konferencijų salėje įvyko pirmasis muzikinio – edukacinio projekto „Muzika Čiurlionių namuose“ renginys, skirtas M.K. Čiurlionio mirties 100-tosioms metinėms. Koncerte jaunieiji mokyklos muzikos skyriaus ugdytiniai atliko M.K. Čiurlionio sesers Jadvygos Čiurlionytės pjeses fortepijonui lietuvių liaudies dainų temomis bei Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinius. Taip pat renginio metu nuskambėjo Georgo Friedricho Handelio „Sarabanda“.

Renginyje buvo skaitomi M. K. Čiurlionio seserų prisiminimai. Jaukioje aplinkoje buvo galima pajusti praėjusio šimtmečio pradžios namų dvasią, įsivaizduoti drauge prieš šventes susirinkusią ir šiltai, jautriai muzikuojančią didelę šeimą. Šias nuostabias vertingo bei tikro bendravimo akimirkas papildė Vilniaus menų darželio-mokyklos „Dainorėliai“ vaikų piešinių parodėlė.

2007-2009 m. Austrijos ir Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos simfoninio orkestro projektas

2011-12-15

Čiurlioniukų žvaigždė po Štirijos žemės dangum

2

A.Pociūno nuotr

    Prabėgo bemaž treji metai, kai 2007-aisiais buvo sumanytas bendras projektas su Austrija.  Kai 2009 m. Vilnius ir Lintzas buvo paskelbti Europos Kultūros sostinėmis, tuomet ir užsimezgė dviejų šalių glaudus muzikinis bendradarbiavimas. Prisiminus prieš trisdešimt metų Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos orkestro laimėtą Herberto von Karajano konkursą ir pasinaudojus puikiais mokyklos absolventų ryšiais Austrijoje, dar 2006 m. rugpjūčio mėnesį buvo pasirašytas ketinimų protokolas su Austrijos Štirijos žemės administracijos muzikos mokyklų švietimo skyriumi dėl jungtinio orkestro steigimo ir jo veiklos 2007- 2009 metais.
Dera paminėti, jog šio projekto iniciatoriais buvo pianistas Gytis Cinauskas ir dr. Karlheinz Poschl. Daug kūrybinio triūso vykdant šį projektą įdėjo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktorius Romualdas Kondrotas. Projektą parėmė Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija.
 
Vienas  pagrindinių projekto bruožų buvo sudaryti bendrą austrų ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos orkestrą, kuris atliktų  vieningą programą - atrinktus kūrinius austrai ir lietuviai repetavo atskirai savo šalyse. Orkestrą sudarė vyresniųjų klasių 16-18 metų moksleiviai, po 35 iš kiekvienos šalies. Per trejus metus orkestras surengė 16 koncertų Lietuvoje, Austrijoje ir Italijoje, parengė tris skirtingas programas, kurias sudarė klasikiniai, šiuolaikiniai austrų ir lietuvių kompozitorių kūriniai. Ypač malonu pažymėti, jog su minėtu jungtiniu jaunimo orkestru dirbo garsusis mūsų menininkas prof. S. Sondeckis.

Parengę programą, austrai atvyko į Vilnių ir jungtinis orkestras grojo keliose Lietuvos koncertų salėse. Be to, austrų jaunimas turėjo puikią progą susipažinti su mūsų krašto istorija, kultūra, menu. Mūsiškiai, koncertuodami Austrijoje, susipažino su V. A. Mocarto žemės įžymybėmis.
Toks bendras dviejų ES valstybių jaunimo simfoninis orkestras Lietuvoje buvo sukurtas pirmą kartą. Dalyvavimas šiame kolektyve turėjo didžiulę įtaką gabiausiems ir aktyviausiems abiejų šalių, Austrijos ir Lietuvos, būsimiesiems profesionaliosios scenos atlikėjams. Malonu pastebėti, jog šiam unikaliam muzikiniam projektui daug dėmesio  skyrė Austrijos kultūros ministrė dr. Bettina Vollath.

Muzikinis jaunimas turėjo puikią progą susipažinti su aukščiausio lygio profesiniu darbu, ugdė muzikinį skonį, klasikos, abiejų šalių kompozitorių šiuolaikinės muzikos interpretacijos suvokimą, skatino Europos kultūrų savitarpio supratimą, padėjo užmegzti ilgalaikius tarptautinius kontaktus, atvėrė kelius Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos absolventams, baigus mokslus Lietuvoje, tobulintis aukštos  muzikinės kultūros šalyje - Austrijoje.

Projekto startas įvyko mūsų Nacionalinėje filharmonijos salėje, o paskutiniai renginio akordai su  pasisekimu nuskambėjo 2009 m. rugsėjo 26 d. vienoje iš žymiausių Austrijos koncertinių salių – Graco ,,Stefaniesaal“. Prieš tris metus Austrijoje mažai kam buvo žinoma mūsų talentingojo kompozitoriaus ir dailininko M.K. Čiurlionio pavardė. Šiandien yra ne tik žavimasi mūsų auklėtinių aukštu meninio pasirengimo lygiu, bet ir galvojama – kaip perimti menų mokyklos unikalų ugdymo modelį.
Viliamės, kad prasidėjusi graži draugystė tęsis, o ateities projektai bus prasmingi ir pateiks abiejų šalių klausytojams įsimintinus bendro muzikavimo įspūdžius.

 Teksto autorė M. K. Čiurlionio menų mokyklos muzikos skyriaus dir. pav. Eglė Čobotienė

Muzikinis - edukacinis projektas "Muzikos sparnais"

2011-12-15

ScanImage001     2009 m. gruodžio 10 dieną mokyklos Konferencijų salėje įvyko pirmasis muzikinio - edukacinio projekto "Muzikos sparnais" renginys, skirtas tarptautiniams
F. Mendelssohno-Bartholdy metams 200-osioms kompozitoriaus gimimo metinėms.
Renginį vedė ir pranešimą apie kompozitorių perskaitė 10-os klasės kompozicijos specialybės mokinys Algirdas Kraunaitis, jį parengė mokytoja Vytautė Markeliūnienė. Koncertą pradėjo du abiturientai D.Berezin (violončelė) ir I.Kavackaitė (fortepijonas), atlikę "Dainą be žodžių", op. 109. Skambėjo ir F. Mendelssohno-Bartholdy šešios "Vaikiškos pjesės", op. 72, dvi "Venecijos gondolinininkų dainos", op. 30 Nr. 12, op. 19 Nr. 6, "Medžiotojų daina" , "Prie ratelio", op. 67 Nr. 4. Šiuos kūrinius fortepijonu skambino bendrojo fortepijono skyriaus mokiniai
M. Deltuvaitė, P.Čistova, I.Subačiūtė, R.Šeduikytė, M.Sakavičiūtė, S.Ščerbavičiūtė,
O.Popovaitė, A.Vėželytė, R.Žiūkaitė, M.Čepytė.
Mokyklos 3-5 klasių choras, vadovaujamas mokytojos S. Krikščiūnaitės, atliko dvi
F. Mendelssohno-Bartholdy dainas - "Dainos sparnais" , "Lauko gėlės".

Valentinas Bagdonas ir mokyklos mokytojai kompozitoriai

2012-01-06

KONCERTAS
Valentinas Bagdonas ir mokyklos mokytojai kompozitoriai
2010 m. vasario 17 d.

titl     2010 metų vasario 17 dieną mokyklos Beatričės salėje įvyko teminis bendrojo fortepijono metodinės komisijos organizuotas Valentino Bagdono  ir mokyklos mokytojų kompozitorių kūrinių koncertas. Šį kartą renginio data sutapo su Valstybės dienos minėjimu.
Koncertą vedė ir pranešimą apie ilgai mokykloje dirbusį kompozitorių V. Bagdoną skaitė 11-os klasės kompozicijos specialybės mokinė Justina Trinkūnaitė (mokytoja V.Markeliūnienė). Moksleiviai atliko keturias pjeses iš ciklų „Žvėreliai“ (skambino Skirmantė Vaičiūtė, Sergejus Stoma, Akvilė Gerikaitė, Džiugas Daugirda) bei „Paukščiai“ (atliko Emilė Ribokaitė, Julius Jonušas, Ugnė Elkimavičiūtė, Bernardas Sokolovas), kūrinėlį keturioms rankoms „Ginčas“ ( Aušrinė ir Rokas Klapatauskai).

Šiuo metu mūsų mokykloje dirba penki mokytojai kompozitoriai, koncerto programoje skambėjo šių autorių kūriniai - Antano Jasenkos „Preliudas“ (atl. Ūdrys Jasenka), Gintaro Samsono „Pradinuko ir abituriento dialogas" dviem fortepijonams (atl. Laurynas Jakutis ir Vitalija Glovackytė), Kristinos Vasiliauskaitės „Zur zur malyna" keturioms rankoms, (atl. Milda Deltuvaitė ir Karolina Sinkevičiūtė), Nailios Galiamovos „Preliudas ir Tokata“ (atl. Algirdas Kraunaitis), Vytauto V. Jurgučio „Šviesos instaliacija“ (atl. Algirdas Kraunaitis).
Pasibaigus renginiui moksleiviai bendravo su kompozitoriais, rinko jų autografus, diskutavo apie koncerte skambėjusius kūrinius.


Jurijaus Kalco koncertinė kelionė į Japoniją

2011-12-15

     2010 m. kovo mėn. 22 – 26 d. M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas Jurijus Kalcas lankėsi Japonijoje (Tokijas). Kunitachi muzikos koledžo kvietimu J. Kalcas dalyvavo šios mokymo įstaigos merginų choro (vad. Yastoshi Araki) 15-os metų sukakties proga organizuotame koncerte. Programoje, šalia japonų kompozitorių S. Takata, M. Kinoshita ir kt. kūrinių koncerto pabaigoje pirmą kartą Japonijoje buvo atliktas J. Kalco 5 dalių kūrinys „Missa brevis“ (merginų chorui ir vargonams). Mišias dirigavo kūrinio autorius.
Lygiai prieš metus Kunitachi muzikos koledžo merginų choras su didžiuliu pasisekimu koncertavo Vilniaus Kongresų rūmuose.
Po koncerto įvykusio Y. Araki ir J. Kalco pokalbio metu japonų choro vadovui buvo padovanotas „Missa brevis“ klaviras, buvo apsikeista adresais.
2009 m. pabaigoje J. Kalcas gavo oficialų Kunitachi muzikos koledžo direktoriaus M. Yoriume bei merginų choro vadovo Y. Araki kvietimą.
Viešnagės Tokijuje metu J. Kalcas repetavo savo kūrinį, kelių ekskursijų metu aplankė ir susipažino su koledžo vadovybe, apžiūrinėjo mokymo bazę, susipažino su mokymo struktūra. Mokytoją J. Kalcą viešnagės metu rūpestingai  globojo keli koledžo mokytojai, choro vadovas, aplankyti keli muziejai, budistų šventykla, susipažinta su japoniškomis tradicijomis ir valgiais.
2010 m. kovo 25 d. Tokijo Musachino koncertų salėje įvykusiame koncerte J. Kalco „Missa brevis“ susilaukė didžiulio pasisekimo – po ilgų aplodismentų bisui buvo atlikta paskutinioji mišių dalis „Agnus Dei“. „Missa brevis“ dirigavusiam J. Kalcui talkino puiki profesionalė pianistė ir vargonininkė Emi Sato.
Visos viešnagės Japonijoje metu šeimininkai mielai ir nuoširdžiai globojo J. Kalcą, merginų choro artistės rodė didelį susidomėjimą atliekama muzika, mielai fotografavosi su svečiu, prašė autografų.
Ši mokytojo J. Kalco koncertinė kelionė į tolimąją Japoniją yra tik graži draugystės pradžia – po įvykusio koncerto koledžo vadovybė, choro vadovas pakvietė atvykti  po 5 metų, kai choras švęs 20-ies metų sukaktį. Šis nuoširdus kvietimas į pareigoja J. Kalcą sukurti naują kūrinį, pageidautina lotynišku tekstu. Nuostabus jausmas – viltis, suteikianti kūrybinius sparnus – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas, LMTA choro dirigavimo katedros docentas – Jurijus Kalcas nesunkiai ir sparčiai rašo būsimo kūrinio partitūrą. Šie keli metai  netrūks greit prabėgti, po kurių  Japonijos koncertų salėje skambės darnūs Kunitachi muzikos koledžo merginų choro garsai, atliekant svečio iš Lietuvos muziką. Iki pasimatymo Japonija!

Dešimt M.K.Čiurlionio menų mokyklos moksleivių buvo apdovanoti jaunųjų kompozitorių konkurse

2013-01-11

nugaletojai      Šiais metais Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kompozicijos katedra ir Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra inicijavo ir parengė pirmąjį moksleivių muzikos kūrinių konkursą.  Konkursui buvo pateikta daugiau nei 40 kamerinės muzikos partitūrų, atsiųstų iš visos Lietuvos. Į konkurso žiuri, pirmininkaujamą kompozitoriaus Ričardo Kabelio, taip pat įėjo  kompozitorių sąjungos pirmininkė Zita Bružaitė, LMTA kompozicijos katedros profesoriai Rytis Mažulis, Teisutis Makačinas bei dėstytojas Ramūnas Moteikaitis. Komisija į finalą atrinko 19 kūrinių dviejose mokyklinio amžiaus grupėse iš kurių net 10 parašė čiurlioniukai. Finalinis konkurso turas - koncertas vyko birželio 5 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos J.Karoso salėje, kur visi finalo dalyviai buvo apdovanoti  diplomais ir lietuvių kompozitorių autorinėmis plokštelėmis. Be to konkurso laureatams buvo įteikti specialūs LATGAA įsteigti  prizai.

Jaunesniojo mokyklinio amžiaus grupėje

Pirmąją premiją už kūrinį „Erdvė ir armonika“ trims klarnetams pelnė jauniausias konkurso dalyvis, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos neakivaizdinio skyriaus moksleivis Adomas Morkūnas (1998), mok. Nailia Galiamova.

Antroji premija už „Rytietišką šokį“ smuikui ir fortepijonui atiteko Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos auklėtinei Godai Marijai Gužauskaitei (1995), mok. Loreta Pugačiukienė.

Trečioji premija už Dvi pjeses arfai paskirta Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivei Paulinai Šilobrit (1994), mok. Gintaras Samsonas.

Diplomais buvo apdovanoti

Paulina Sičiūnaitė (1997) 
(Panevėžio muzikos mokykla) už „Lietuva“ balsui, smuikui ir fortepijonui;
Lukas Gedvilas (1996) 
(Kauno 1-oji muzikos mokykla) už „Žalgirio mūšį“ fortepijonui;
Tadas Umbrasas (1997) 
(Nacionalinė M.K.Čiurlionio muzikos mokykla, neakivaizdinis skyrius) už „Ispanišką eskizą“ klasikinei gitarai;
Gustas Raudonius (1996) 
(Nacionalinė M.K.Čiurlionio muzikos mokykla) už „In CDG ir A“ fortepijonui keturioms rankoms.

Vyresniojo mokyklinio amžiaus grupėje

Pirmąją premiją už Sonatą fortepijonui pelnė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivis Algirdas Kraunaitis (1992), mok. Nailia Galiamova.

Antroji premija už Variacijas F. Schuberto polonezo tema atiteko Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos moksleiviui Andriui Arutiunian (1991), mok. Mindaugas Urbaitis, Gintaras Samsonas.

Trečiąją premiją už Diptiką fortepijonui laimėjo Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos auklėtinė Monika Sokaitė (1990), mok. Teisutis Makačinas.
 
Diplomai įteikti

Rūtai Adominaitei (1991) 
(Klaipėdos E.Balsio menų gimnazija) už Variacijas Eduardui Balsiui EDBA tema smuikui ir fortepijonui;
Agnetei Kemeklytei (1991) 
(Vilniaus licėjus) už Sonatiną fortepijonui;
Edvardui Čepanoniui (1990) 
(Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorija) už Preliudą ir fugą fortepijonui;
Eglei Venslovaitytei (1991)
     (Klaipėdos S.Šimkaus konservatorija) už „Vidinį pasaulį“ smuikui ir trikampiui;
Kristinai Botyriūtei (1990) 
(Vilniaus Ozo vidurinė mokykla) už „Saulė, mano motulė“ balsui ir fortepijonui;

ir keturioms Nacionalinės M.K.Čiurlionio mokyklos moksleivėms:
Raimondai Žiūkaitei (1991) už „Gęstančią dieną“ obojui ir arfai;
Adelei Pilipavičiūtei (1992) už „Seną užsispyrusį kuiną“ styginių kvartetui;
Justinai Trinkūnaitėi (1991) už pjesę „Keturi nepažįstamieji“ styginių kvartetui bei
Vitalijai Glovackytei (1990) už „Elaizą“ fortepijonui.

Sveikiname visus konkurso dalyvius, nugalėtojus bei jų mokytojus ir linkime sėkmės ateityje.

Smuiko meistriškumo pamokos

2011-12-15

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos
Meninio ugdymo pedagogų kvalifikacijos tobulinimo centras
naujoji muziku karta

 Smuiko meistriškumo pamokos

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos
209 klasė

2010 m. rugsėjo 6 d.  10 val.

a gilman    Lektorius – Aleksandras Gilmanas
   /Alexander Gilman/ (Vokietija)

•   Savo pirmąjį koncertą grojo būdamas septynerių Miuncheno Gasteig salėje;
•   Smuikininkas mokėsi pas garsius dėstytojus: Dorothy DeLay Juiliardo mokykloje Niujorke, Itzhak Perlan, Aaron Rosand, Igor Ozim, Valery Gradow, Akiko Tatsumi, Mikhail Kopiman, Zakher Bron;
•   Studijavo Kiolno muzikos akademijoje Vokietijoje bei Šveicarijoje;
•   Gilmano talentas pirmąja vieta įvertintas daugelyje tarptautinių konkursų Niujorke, Graikijoje, Vokietijoje;
•   Koncertuoja su garsiuoju G. B. Guadagnini Parma smuiku JAV, Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Estijoje ir daugelyje kitų pasaulio šalių.

Seminaras skirtas muzikos ir meno mokyklų smuiko pedagogams


Registracija Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Meninio ugdymo pedagogų kvalifikacijos tobulinimo centre (T.Kosciuškos 11, Vilnius, 512 kab.), taip pat el. paštu:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.   arba tel. (8-5) 261 08 56.

Muzikinis - edukacinis projektas “Svajonėlė”

2011-12-15

    2010 metų lapkričio 26 dieną mokylos Konferencijų salėje įvyko pirmasis muzikinio-edukacinio projekto "Svajonėlė"renginys, kurio metu skambėjo romantinė muzika ir poezija. Renginio sumanytojai ir jaunieji atlikėjai – mokyklos bendrojo fortepijono metodinės komisijos mokytojai ir jų ugdytiniai.

     Renginio pradžioje vakaro vedėja Paulina Šilobrit supažindino klausytojus su romantinės muzikos bruožais, žymiausiais kūrėjais. Renginio koncertinės dalies pradžioje skambėjo lietuvių kompozitorių M.K. Čiurlionio, J. Gruodžio bei B. Dvariono kūriniai (skambino A. Kraunaitis, R. Nevulytė bei G. Dilytė). F. Chopino Polonezą g-moll fortepijonu atliko B. Sokolovas. Aistė ir Dovilė Šiupienytės, pasikeisdamos dainavo solo bei akompanavo dvi F. Chopino "Lenkų dainas".

     Koncerte skambėjo R. Schumanno, F. Schuberto, A. Brucknerio, J. Brahmso, J. Sibelijaus, C. Francko, E. Chabrier, J. Fieldo fortepijoniniai kūriniai, kuriuos atliko R. Nevulytė, L. Jakutis, S. Vaičiūtė, K. Boris, G. Petkevičiūtė, M. Deltuvaitė, A. Žiūra, M. Labuckas, G. Abaris, R. Šeduikytė. P. Čaikovskio "Rudens dainą" bei S. Rachmaninovvo "Vokalizę" išgirdome perdirbtas keturioms rankoms. ( atliko O. Žeimytė, P. Šilobrit, M. Čepytė bei A. Kmieliauskas). Koncerto programą labia paįvairino P. Čepulio klarnetu pagrota G. Faure "Lopšinė" (akompanavo S. Laučka) bei violončele A. Kmieliausko pagriežta E. Elgaro pjesė "Meilės sveikinimas" (akompanavo M. Boreikaitė).

     Raiškus ir šiltas 3-5 klasių choristų dainavimas (vadovė S. Krikščiūnaitė, chormeisterė – E. Ganusauskienė, koncertmeisterė D. Jurkšaitė) įnešė į koncerto programą jaunatviškas gyvybės ir šviesos sroves .(Atliktos trys dainos: F. Chopino "Rytmečio saulutė", B. Budriūno "Tėviškėlė" bei Z. Bružaitės "Patikėti stebuklu") Renginio viduryje lietuvių ir rusų kalbomis A. Biveinis, J. Česonytė bei A. Palinska skaitė A. Puškino bei A. Mickevičiaus eilėraščius.

     Jaunieji artistai, muzikavo atsakingai ir nuoširdžiai, o gausi koncerto publika turėjo retą galimybę išgirsti tiek daug puikių romantinių kūrinių vieno renginio metu. Planuojama paįvairintą bei patobulintą koncerto programą sausio mėnesį pateikti ir platesnei miesto visuomenei bei atlikti ją Užutrakio rūmuose.

     2011 m. sausio 23 d. antras muzikinio - edukacinio projekto "Svajonėlė" renginys įvyko Užutrakio dvare.

Daugiau straipsnių...

 1. Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos styginių orkestro koncertas
 2. Kalėdinis ansamblių koncertas
 3. 50 pedagoginės veiklos ir 70 metų sukakties minėjimo koncertas
 4. Profesorės V. Vitaitės turas po Lietuvą
 5. Projektas “Bendra tautinių muzikos tradicijų patirtis Europos kultūros pavelde”
 6. Muzikinis-edukacinis projektas "Muzikos sparnais"
 7. Dviejų šalių draugystė
 8. VIVA LA MUSICA 2011
 9. Koncerto nuotraukos
 10. Koncerto nuotraukos
 11. Po Čiurlionio žvaigžde
 12. “Nuo alemandos iki tango”
 13. Koncertas kompozitoriui Broniui Kutavičiui atminti
 14. I-IV klasių mokinių koncertas
 15. Kamerinio ansamblio skyriaus mokinių koncertas
 16. Styginių instrumentų skyriaus I-os klasės mokinių koncertas
 17. Čiurlioniukų choras Vengrijoje
 18. II Respublikinio Europos menų festivalio nuostatai
 19. Mokytojų koncertas
 20. Susitikimas ir meistriškumo kursai su trimito virtuozu SERGEJ NAKARIAKOV
 21. Kelionė į Paryžių
 22. Paroda "Chorai ir jų dirigentai"
 23. KAMERINIO ANSAMBLIO MEISTRIŠKUMO KURSAI
 24. Arvydo Každailio dailės kūrinių parodos atidarymas "Pamėnkalnio" galerijoje, 2014 m. balandžio 4 d.
 25. Koncertas
 26. Koncertas
 27. Susitikimas su Samueliu Tacu
 28. Koncertinė kelionė į Liepoją (Latvija)
 29. Vėlinių minėjimo vakaras
 30. Kompozitoriaus Felikso Bajoro 80-metis
 31. Aleksandro Livonto 40-ųjų mirties metinių minėjimas
 32. Flamandų muzikos popietė
 33. M. V. KRAKAUSKAITĖS VARDO KLASĖS ATIDARYMAS
 34. ČIURLIONIUKŲ VIEŠNAGĖ KRETINGOJE
 35. Čiurlioniukai Elektrėnų meno mokykloje
 36. Alytaus muzikos mokyklos mokinių koncertas "Draugystės tiltai"
 37. Vėlinių vakaras "In memoriam..."
 38. NMKČMM 70-metis
 39. Operos
 40. Pažintinė kelionė po Gruziją
 41. Vakaras, skirtas prof. Sauliui Sondeckiui atminti
 42. Vėlinių vakaras
 43. Sergejus Prokofjevas ir XX-XXI amžių muzika
 44. Eglė Žalčių karalienė
 45. TARP VILNIAUS IR KAUNO BOKŠTŲ
 46. MOKYTOJŲ KONCERTAS
 47. Muzikos ir žodžio popietė
 48. Popietė, skirta dainininkės B. Grincevičiūtės 105 gimimo metinėms paminėti
 49. Koncertas
 50. Viva La Musica.

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis