Svetaines struktura
2020-01-27

Dainų dainelė

2019-11-19

dainele logo     Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė” tai vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių, ilgametes tradicijas turinčių ir tęsiančių šalies muzikinių renginių. „Dainų dainelė“ siekia puoselėti dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius. Dar nuo 1974 m. rengiamas ,,Dainų dainelės“ konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė jau ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką.
    Projekto iniciatoriai ir rengėjai: Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos radijas ir televizija. Nuo 1998 m. Švietimo ir mokslo ministerijos pavedimu ,,Dainų dainelę“ organizuoja Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla. Kas dvejus metus ištisus devynis mėnesius trunkančiame projekte dalyvauja 3 – 19 metų vaikai ir mokiniai iš visų 60 – ties Lietuvos savivaldybių. Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Dalyviai ir būsimi laureatai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis,  ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą. Vertinant ansamblius dar atsižvelgiama į ansamblio tipą (duetas, tercetas, kvartetas, merginų, vaikinų, mišrus). Zoninių turų ir televizijos koncertuose pasirodo iki 5 tūkstančių jaunųjų dainininkų, akompanuojančių ansamblių dalyvių, Baigiamojoje konkurso laureatų šventėje, tradiciškai rengiamoje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, koncertuoja per 300 jaunųjų dainininkų. Per visą ,,Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių.


  Dainų dainelė 2020

 

Visus pageidaujančius maloniai kviečiame ruošti koncertinę programą ir dalyvauti Dainų dainelės konkurse.

Konkurso 1 etapas organizuojamas 2019 metų gruodžio mėn. visose šalies savivaldybėse. Konkrečioje savivaldybėje vyksiančio Dainų dainelės 1 etapo renginio vykdymo laiką ir vietą nustato savivaldybėje paskirtas koordinatorius.

Pageidaujančio dalyvauti Dainų dainelės 1 etape dalyvio vadovas turi užpildyti dalyvio anketą ir ją pateikti savivaldybėje vyksiančio renginio koordinatoriui.

1 etapo dalyvio anketa

Dainų dainelės nuostatai

1 etapo anketa-suvestinė

2 etapo grafikas

 

 

 

Laureatų koncerto 2018 finalinės dainos natos (G. Abariaus muz., G. Zdebskio ž. „Dieve, laimink Lietuvą“)

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso “Dainų dainelė” 2018 laureatai

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso “Dainų dainelė” 2016 laureatai

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso “Dainų dainelė” 2014 laureatai

"Dainų dainelė" 2016 (bukletas parsisiuntimui) 

40 metų mūsų ,,Dainų dainelei“ (bukletas parsisiuntimui) 

Žemė tarp žiedų (dainos parsisiuntimui)

Mėlyno šilo muzika (dainos parsisiuntimui)

Nuskambėjo keliai (dainos parsisiuntimui)

Stiklo ženklai (dainos parsisiuntimui)

Žaliuok Eglele (dainos parsisiuntimui)

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis