Svetaines struktura
2019-08-24

Baleto skyriaus mokinių Gala koncertas

2019-06-26


    Fotografas- Martynas Aleksa

64225039 346004739426194_4497469313174732800_n

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus baigiamasis GALA KONCERTAS - tai kasmetinė šventė mokinių tėveliams, mokytojams, taip pat ir baleto mylėtojams. Mokiniams tai atskaitos taškas, metų pasiekimų paroda, žingsnis link Didžiosios scenos.
Koncerte dalyvauja 4-13klasių baleto skyriaus mokiniai.
Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatras
Birželio 22 d. 15 val.
Trukmė 2val.su pertrauka

Baigiamasis koncertas

2019-06-04

Baigiamasis 2019

Baleto ateitis ir dabartis

2019-06-04

Marijampol

NIEKELIS

2019-05-14

NIEKELISfb event_photo2

Šokio spektaklis vaikams „Niekelis“ sukurtas pasitelkus Sigito Gedos poeziją ir Vytauto Kernagio muziką.
Svarbiausia spektaklio tema – patyčios: kaip ir kodėl jos gimsta, kaip ir kodėl jos žeidžia vaikus, kaip ir kodėl būtina su šiuo reiškiniu kovoti. Jei tam tikro žmogaus akyse esi „niekelis“, gali būti, kad jam (arba jai) tu tik tuščia vieta. Bet visuomet yra žmonių, kuriems tu – visas pasaulis. Ir jie tave myli būtent todėl, kad esi „niekelis“.
Spektaklio choreografė Giedrė Zaščižinskaitė, scenografas ir kostiumų dailininkas Vaidas Macas. Šoka Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokykos baleto skyriaus I-IVkl. mokiniai .
Spektaklis orientuojamas į 4–10 metų vaikus jų tėvelius ir mokytojus.

PREMJERA BIRŽELIO 1d. 15 val. ŠOKIO TEATRE
Spektaklio trukmė 40 min.

DON KICHOTAS

2019-05-02

DSC 2023_1440x512_acf_cropped

BALETAS DON KICHOTAS
2019 M. BALANDŽIO 11 D. 18:30 VAL.
2019 M. BALANDŽIO 13 D. 18:30 VAL.
LNOBT - Didžioji salė, 4 veiksmų baletas. Trukmė: 3.20 val.

Tai vienas mėgstamiausių spektaklių ne vien mūsų teatre. Žinoma, neverta čia ieškoti M. de  Cervanteso romano išminties ar vaizdų gilumos, tačiau šis baletas to ir nesiekia. Turtinga, žaižaruojanti choreografija, melodinga ir temperamentinga, pilna ispaniškų motyvų muzika – tai baletas fejerverkas. Šio Don Kichoto choreografas, peterburgietis Vasilijus Medvedevas užsibrėžė pastatyti baletą autentiškai, t. y., pagal pirminę M. Petipa versiją. Remdamasis 1871 m. Sankt Peterburge pastatyto Don Kichoto pirmavaizdžiu, jis atsisakė daugelio vėliau šiame balete atsiradusių elementų. Kita vertus, choreografas sugrąžino Prologą, kuris buvo dingęs iš vėlesnių spektaklio variantų. Būtent Prologas, kuriame matome Liūdnojo Vaizdo riterį, pateisina baleto pavadinimą.

Baleto skyriaus mokinių kompozicijų vakaras

2019-04-25

Kompoziciju vakaras

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus mokinių kompozicijų vakaras, tai vienintelė metuose proga susipažinti su čiurlioniukais artimiau, kuomet jie yra ne vien atlikėjai, bet ir kūrėjai.
Pažadam, kad būsite nustebinti - kiek daug kūrybiškumo, laisvės, emocijos savyje gali talpinti auganti jaunoji šokėjų karta.
Jei esate neabejingi šokiui, muzikai, sceninei saviraškai ir norite sužinoti, kas gi garsins Lietuvą ateityje - atvykit balandžio 18 d. 18:00 val. į Šokio teatrą!
Savo šokių kompozicijas pristatys 4-13 klasių baleto skyriaus mokiniai.
Kūrybai mokinius įkvėpė improvizacijos mokytojai: Lina Puodžiukaitė–Lanauskienė ir renginio režisierius Vytautas Brazdylis
Įėjimas nemokamas.

Šiuolaikinio šokio vakaras

2019-03-22

siolaikinio sokio_vakaras

Kovo 30 d. 18 val. Kauno kultūros centro didžiojoje salėje vyks „Šiuolaikinio šokio vakaras“.

I DALIS

Svečiuose Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos šiuolaikinio šokio programos mokiniai. Programoje rodysime - Niels Claes spektaklio „Jiems patinka“, Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos buvusio šiuolaikinio šokio programos mokinio, šiuo metu bebaiginėjančio studijas CodArts šokio mokykloje Roterdame, Luko Karvelio darbą „Transition“, ir mokyklos mokytojų kurtas miniatiūras.
Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje mokosi gabiausi šokiui mokiniai iš visos Lietuvos. Šiuolaikinio šokio klasė pirmąkart buvo surinkta 2010 metais - ją baigę moksleiviai šiuo metu studijuoja žymiausiuose Europos šokio universitetuose, šoka projektuose, pristato savo kūrybinius darbus Lietuvoje ir Europoje. Dar besimokydami Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje, šiuolaikinio šokio programos mokiniai yra pasirodę Naujajame Baltijos šokyje Vilniuje, šiuolaikinio šokio ir teatro festivalyje Euroscene Leipzig Vokietijoje, įvairiuose šokio projektuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, kituose Lietuvos miestuose. Jie reguliariai šoka spektakliuose Mokyklos Šokio teatre.
„Transition“
Chor.: Lukas Karvelis
Atlieka: 11-13 kl. mokiniai
Muzika: Eric Magnée
Trukmė: 12 minučių

Luko tiriamojo darbo „Transition“ atspirties taškas/klausimas sau ir šokėjams : „Kaip (galime) save atrasti ir pamesti judesy?“ Kaip atrasti balansą tarp būvimo unikaliu, bet sugebėti būti ir grupėje su daug skirtingų nuomonių, požiūrių ir individų. Kaip išmokti galvoti ir kaip išmokti tas mintis nutildyti? Kaip pagrindinę kūrybos ir paieškos priemonę Lukas naudojo savo sukurtą improvizacinę užduotį „9 taškai“. Kita ieškojimų dalis – kaip judant kartu grupėje galima sukurti antžmogį, didesnį už juos pačius, kuomet grupės nariai yra priklausomi vienas nuo kito. Kur nėra jokios improvizacijos, o kiekvieno Ego turi būti paliktas pirmoje dalyje. Grupė žmonių, judanti kaip vienis siekia panirti į transo būseną.
Šis Luko Karvelio darbas buvo sukurtas 2018 m. Šokio tyrinėjimo platformoje Bitės.

„Išeinant“
Choreografija: Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė
Atlikimas: Indrė Stasiūnaitė, Jokūbas Silius
Muzika: Dario Marianelli
Trukmė: 3 minutės

„Tikas“
Choreografija: Sigita Juraškaitė
Atlikimas: Martyna Ačiūtė
Muzika: Frank Bretschneider
Trukmė: 3 minutės

„Jiems patinka“
Chor.: Niels Claes
Atlieka: Airisė Gudonytė, Laura Paulauskaitė, Gabrielė Bagdonaitė, Nikita Berezko, Martyna Ačiūtė, Ugnė Lučauskaitė
Muzika: Robert Meyer ir Linas Poškus
Trukmė: 40 minučių

Spektaklio „Jiems patinka“ choreografija paremta tikromis atlikėjų emocijomis ir istorijomis apie tai, ką reiškia augti 2018-aisiais, kuomet jaučiamas nuolatinis spaudimas būti mėgstamam, sekamam, gyventi pagal šiuolaikines tendencijas, kuomet primetami gyvenimo pasirinkimai, klijuojamos etiketės, tyčiojamasi iš to, kas svarbu ir atsiranda baimė prarasti savo tapatybę.

Apie choreografus:
Niels Claes (BE) baigė Fontys šokio akademiją ir dirbo projekte Sally Maastricht, dansgroep Amsterdam ir Polish Dance Theatre (2010-2013). Polish Dance Theatre festivalyje „Atelier“ jis sukūrė savo pirmąją choreografiją „Maathai“. Vėliau šoko įvairiuose projektuose Vokietijoje, Izraelyje ir Olandijoje (2013-2015), du sezonus dirbo Kauno šokio teatre „Aura“. Šokio platformoje „Ant Auros Batuto“ sukūrė savo antrąjį spektaklį „Troškulys“. Šiuo metu Niels Claes dirba įvairiuose projektuose Šeiko šokio teatre ir “La_Trottier dance collective” Vokietijoje. Už 2017 metais kartu su Gintare Marija Ščavinskaite pastatytą spektaklį „Aside“ buvo apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi (už atlikimą).

Lukas Karvelis – buvęs M.K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinis šiuo metu baiginėja Codarts menų universitetą Roterdame ir dirba Korzo performatyvaus meno teatre.

II DALIS

„X and future X“
Choreografija ir atlikimas: Blake Seidel ir Ema Senkuvienė
Muzika: CoH - „Vivid“, Philip Glass - „Six Etudes for Piano - q = 96“, Loren Connors - „Blues No.4“, Phil Kaye „Camaro“, Demdike Stare „Fail“.
Trukmė: 30 minučių

Mes - tikri žmonės su tikrais išgyvenimais. Mes įstrigom. Mes patys esame problema. Būkit atidūs, nes mes esame jūs. Tai dar neužbaigtas darbas.

Pasirašo,
X ir ateities X

Apie choreografus:
Ema Senkuvienė – buvusi ilgametė Kauno šokio teatro „Aura“ šokėja, 2015 m. nominuota Auksiniam scenos kryžiui už vaidmenis spektakliuose „Apollo“ ir „Padaryk iš manęs jungiklį“. Vaikystėje augusi ir tobulėjusi kaip dailiojo čiuožimo atstovė, vėliau atrado save šokio srityje. Penkerius metus mokėsi Kauno Choreografijos mokykloje, o profesionalios šokėjos karjerą pradėjo Kauno šokio teatre „Aura“. 2016/2017 m. savo šokio žinias gilino tarptautinėje šokio programoje „Start Up VII“ Italijoje, kur dirbo su žymiais choreografais kaip Eduardo Torroja, Erion Kruja, Brigel Gjoka. Šiuo metu Ema dirba kaip laisvai samdoma šokėja įvairiuose projektuose ir spektakliuose. Taip pat, kaip šokio mokytoja, veda užsiėmimus vaikams ir jaunimui.
Blake Seidel pradėjo šokti 20 metų. Atradus šokį, jo nauja veikla pakeitė atletiką bei komandinį sportą ir jis nusprendė siekti šokėjo karjeros. Iš pradžių Blake šoko Charlottesville balete, kur jis dvejus metus buvo mokinys. Vėliau persikėlė į Portlandą, Oregoną, pasirodydavo su mažesnėmis šiuolaikinio šokio kompanijomis, dalyvavo įvairiuose projektuose. Po trejų metų jis persikėlė į Izraelį vieneriems metams studijuoti „Kibbutz Contemporary Dance“ komapnijoje, ASA programoje. Po Izraelio jis prisijungė prie AURA šokio teatro Kaune, kur šiuo metu ir dirba.

Įėjimas nemokamas.

Šiuolaikinio šokio specialybės mokinių koncertas

2019-02-21

52303441 2101268966634316_6325999146356441088_n

Šiuolaikinio šokio specialybės mokinių koncertas
2019 m. kovo 2 d., šeštadienis, nuo 17:00 iki 18:30

Šokio teatras
T. Kosciuškos g. 11, LT-01100 Vilnius, Lithuania

Pelenė

2019-02-13

Pelen

PELENĖ
3 v. baletas vaikams
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras - Didžioji salė
vasario 10 – kovo 31
Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos
Baleto skyrius
Sergejaus Prokofjevo muzika
Choreografas Enno Suvė (Estija)
Dailininkas Eldar Renter (Estija)
Spektaklio trukmė 2.15 val.

Ir vaikams, ir suaugusiems nėra nieko nuostabesnio už pasaką apie Pelenę. Puikiai žinomą nuo vaikystės, ir net suaugusiems paliekančią laimingos pabaigos viltį... Pagal šią pasaką parašyto S. Prokofjevo baleto muzika - vienas geriausių kompozitoriaus kūrinių, ne kartą pastatytas įvairiuose teatruose. Mūsų scenoje savąją "Pelenės" interpretacijos versiją rodo Nacionalinės M. K. Čiurlionio  menų mokyklos Baleto skyriaus moksleiviai.

Korsaras

2019-02-07

Korsaras

KORSARAS
3 v. baletas
LNOBT - Didžioji salė
vasario 8–9
Pagal A. Adamo, L.Delibes’o, C. Oldenburgo ir kt. muz.

Choreografas Manuel Legris (Prancūzija)
Muzikos vadovas ir dirigentas Valerij Ovsianikov (Rusija)
Dirigentas Robertas Šervenikas
Scenografijos ir kostiumų dailininkė Luisa Spinatelli (Italija)
Šviesų dailininkė Marion Hewlett (Didžioji Britanija)

Premjera 2018 m. balandžio 27 d.
Trukmė 3 val.

Korsaras – baletas žiūrovams, ieškantiems teatre stebuklo... Jeigu pakilus uždangai pratrūkstate plojimais vos išvydę scenoje saulės užlietą turgaus aikštę, jeigu rietuvės butaforinių kriaušių ir persikų jums džiugina akį ir prašosi į burną, jeigu negalite atsigėrėti neįtikėtinais, akinamai žėrinčiais kostiumais vilkinčių pašų, eunuchų, vergių ir korsarų jaudinamai naivia pantomima, o laivo katastrofa scenoje jus jaudina labiau nei pranešimas apie tai televizijos žiniose, – šis baletas jums.
Tai tikrasis didysis baletas, kuriame gausu masinių šokių, o primabaleriną scenoje regime beveik visą spektaklį. Ir nors šis baletas gerokai nutolęs nuo savo literatūrinio šaltinio – George’o Byrono (1788–1824) poemos, parašytos 1814 m., – jame pasakojama romantinio žanro istorija žavi ne mažiau nei Karibų jūros piratai.

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis