Svetaines struktura
2018-12-14

Lukas Karvelis

2018-11-07

Lukas Karvelis - buvęs Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinis, baigęs Codarts menų universitetą ir šiuo metu dirbantis Korzo performatyvaus meno teatre. Spalio 29 - lapkričio 4 dienomis su Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniais praleido intensyvią savaitę tirdamas, ieškodamas atsakymų ir pasinerdamas į darbą su grupe bei atvirai ir nenuspėjamai keliaujantis kūrybiniame procese.

Klasikinio šokio meistriškumo pamokos

2018-11-07

Nacionalinės M. K.Čiurlionio menų mokyklos auklėtinė J. Dronina švyti prestižinėse baleto scenose. Ji yra dviejų trupių – Kanados nacionalinio baleto Toronte ir Anglijos nacionalinio baleto Londone – primabalerina. Vasario 2-3 d. vedė klasikinio šokio meistriškumo pamokas Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos  Baleto skyriaus 9-13 kl. mokinėms.

Šiuolaikinio šokio seminaras

2018-11-07

sokio seminaras

Seminarai

2018-11-07

       Jau antri metai iš eilės Nacionalinė M.K. Čiurlionio menų mokykla organizuoja baleto bei šiuolaikinio šokio sklaidą po Lietuvą, kurios metu didžiulę profesinę bei pedagoginę patirtį turintys menų mokyklos mokytojai dalijasi žiniomis su kitų miestų menų mokyklomis, kolektyvais, jaunimu. Seminarų metu taip pat papasakojama apie mokyklą, trumpas miniatiūras bei variacijas parodo mokyklos auklėtiniai.
       Savo mokyklos auklėtiniams 2012-2013 m.m. numatoma nemažai teorinių bei praktinių seminarų su Lietuvos bei užsienio šalių padagogais. Be jau kasmetiniais tapsiančių mitybos seminarų, planuojami profesionalių pedagogų vizitai iš Bournonville Akademijos ir Teksaso universiteto, taip pat, Lietuvoje gyvenančių bei dirbančių pedagogų ir menininkų.

2012-2013 m.m. Baleto skyriuje seminarus jau vedė:

Kūno stiprinimo seminaras su Irena Misirlic (Amsterdamas, Olandija)
Klasikinio šokio seminaras su Richard d‘Alton (JAV/Kuba)
Praktinis Jose Lemon technikos seminaras ir teorinė paskaita su Myron Howard Nadel (Hjustonas, Teksasas, JAV)
Ajurvedinės mitybos seminaras su Brigita Paulauskiene (Vilnius, Lietuva)
Praktinis šiuolaikinio šokio ir improvizacijos seminaras su Andriumi Katinu (Helsinkis, Suomija)
Praktinis BalletBodyLogic seminaras su Annemari Autere (Nica, Prancūzija)
Kūno stiprinimo seminaras su Irena Misirlic (Amsterdamas, Olandija)
Klasikinio šokio seminaras su Richard d‘Alton (JAV/Kuba)

Seminarai su Andriumi Katinu

2013-03-22

 

1 2

Šių metų kovo 22-23 dienomis Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje svečiuojasi ir seminarus veda lietuvis šokėjas ir choreografas iš Helsinkio, Suomijos Andrius Katinas. Jis ves improvizacijos ir kūno paruošimo pamokas 9-11 klasių modernaus/šiuolaikinio šokio specializacijos mokiniams.

Andrius Katinas studijas pradėjo nuo chorinio dirigavimo specialybės, vėliau baigė balalauro studijas Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje (pirmąjį A. Cholinos aktorių-šokėjų kursą), tuomet išvyko studijuoti į Suomijos Teatro Akademiją, kurią baigęs įgijo šokio menų magistro laipsnį.

Lietuvoje pristatęs ne vieną savo spektaklį, Andrius Katinas šiuo metu kuria ir šoka Helsinkyje.

Seminarai su Annemari Autere

2013-03-22

 

1 2

Pirmą mokslo savaitę po atostogų, balandžio 3-8 dienomis, Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai turės progą dalyvauti pedagogės Annemari Autere seminaruose, kuri klasikinio šokio pamokose visą dėmesį sutelkia į pačius giliausius ir stipriausius vidinius kūno raumenis. Anot Annemari Autere, būtent jie padeda paversti šokį lengvu ir efektyviu.
Buvusi Norvegijos ir Švedijos Nacionalinių baletų šokėja, Annemari Autere šiuo metu yra Nicos Universiteto docentė. Žinoma kaip naujos baleto dėstymo metodikos BalletBodyLogic (BaletasKūnasLogika) išradėja, Annemarie Autere yra laukiama pedagogė visame pasaulyje. Ji jau yra  vedusi pamokas ADF (Amerikos Šokio Festivalyje), Teksaso Universitete, Operos baleto mokykloje Norvegijoje, Nacionalinėse baleto mokyklose Rygoje ir Taline ir kt.; taip pat konferencijose IADMS (Tarptautinė Šokio Medicinos ir mokslo asociacija), NOFOD (Šiaurės šalių šokio research forumas), TaMeD (Šokio medicina Vokietijoje), ir kt.

Seminaras su Myron Howard Nadel

2013-03-08

Seminaras Šokio teatre:

Kovo 4-8 d. 10:00-11:30 – praktinis modernaus šokio technikos seminaras
Kovo 6 d. 12:00-14:00 – teorinė paskaita „Dvidešimto ir XXI amžiaus šokis: meninių idėjų raiška ir stilių įvairovė"

Skaityti daugiau...

Seminaras "Ajurvediniai sveikos mitybos principai"

2013-02-28

 Kovo  9 d. 14 val.

Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre vyks seminaras

"Ajurvediniai sveikos mitybos principai"

Susipažinsime su vienu seniausių šaltinių apie sveikatą Ajurveda. Tai laiko patikrintos žinios kaip išlikti sveikam, sukurti visapusišką gerovę ir harmoniją savo gyvenime. Kalbėsime apie gamtos ciklų įtaką sveikatai, mitybos ypatumus, atsižvelgiant į individualias kūno savybes ir net charakterį.Aptarsime laktovegetarinės dietos privalumus bei mūsų klimatinės juostos mitybos parpočius, jų prasmę ir įtaką sveikatai.

Seminarą ves Brigita Paulauskienė - Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus jogos mokytoja. Septyniolika metų kauptos  jogos žinios ir praktika, stažuotės Rusijoje,  Šveicarijoje, Vokietijoje,  Latvijoje. Septynių metų darbo patirtis  jogos trenere ir mokytoja
.

Maloniai kviečiame
!

Svečias iš Kubos mūsų mokykloje!

2013-03-02

Nuo sausio 27 iki vasario 10 dienos mūsų mokykloje svečias iš Kubos, baleto artistas ir pedagogas, Richard d‘Alton vedė seminarus baleto skyriaus vyresniųjų klasių mokiniams. Mokiniai su nekantrumu laukė svečio pamokų, kuriose patobulino šokio techniką ir pasisėmė naujų žinių apie šokio kultūrą. Labai džiaugiamės galėdami suteikti vaikams galimybę tobulėti profesinėje srityje.

Richard d‘Alton gimė Cork mieste, Airijoje, vėliau mokėsi Kubos Nacionalinėje Baleto mokykloje, kurioje įgijo Šokėjo ir Šokių mokytojo specialybę. 1998 ir 1999 laimėjo bronzos ir sidabro medalius tarptautiniame baleto konkurse Havanoje (Kuba). 2000 m. prima balerinos asoliutos Alicijos Alonzo kvietimu pradėjo šokti Nacionaliniame Kubos Balete. Vėliau šoko Orlando Balete  Floridoje  (JAV).

Richard d‘Alton yra atlikęs roles: Basilio „Don Kichote“, Franco „Kopelijoje“, Albrechto „Žizel“, Alano „Tuščiam atsargume“, Lucienp „Pachitoj“, Princo „Spragtuke“. Šoko spektakliuose: Dž. Balanšino „Tchaikovsky Pas de Deux“, B. Stevensono „Harlequinade“, A. Bournonvillio „Gėlių šventė Genzane“, „Le Corsaire“, „La Esmeralda“, „Paryžiaus liepsnos“, Minkaus „Pas de Trois“, „Le Talisman“, „La Vivandiere Pas de Six“ ir „Grand Pas Classique“. Taip pat dirbo su šiuolaikinio šokio choreografais, tarp jų - Glen Tetley, Robert North, Alberto Mendez, Alberto Alonso, Gustavo Herrera ir Fernando Bujones.

Šiuo metu jis yra Tarptautinio Hjustono baleto meno vadovas bei laisvai samdomas mokytojas ir choreografas.

RėmėjaiKunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer


 Ponia Valdereza Lenktaitis 


karoso

 

 S.Karoso labdaros ir paramos fondas


15min-logo


UAB 15min


LRT kultura

 

LRT Kultūra