Svetaines struktura
2017-09-20

Brandos atestatų ir baleto artisto diplomų įteikimas

2017-07-17

20023736 10156306344567699_8022871497336178269_o

Liepos 13 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos abiturientams įteikė brandos atestatus. Šiemet mokyklą baigė 69 dailės, muzikos ir baleto skyrių dvyliktokai ir 6 profesinės baleto artisto programos moksleiviai.

 Su pagyrimais baigė du mokiniai:

Eglė Rudokaitė (padėka už puikų mokymąsi bei visuomeninę veiklą) ir Justina Višnevska (padėka už puikų mokymąsi, atestate vien 10, matematikos egzaminas – 100proc.)

Padėkas gavę mokiniai:

Skaistė Kašėtaitė ir Ignas Maknickas (padėkos už mokyklos vardo garsinimą, įvairių konkursų I-ų vietų laimėtojas)

Peytonas Hall Magalhaes (padėka už mokyklos vardo garsinimą)

Neringa Kežinaitytė (padėka už puikius bendrojo ugdymo rezultatus ir aglų kalbos egzamino – 100)

Kamilia Boris (padėka už labai gerą mokymąsi ir mokyklos vardo garsinima)

Gabrielė Popovaitė, Rūta Kairytė, Patricija Levickaitė (padėka už puikų mokymąsi)

Džiugas Sabonis (padėka už puikų mokymąsi, anglų kalbos, matematikos, chemijos egzaminų - 100)

Indrė Rybakovaitė (padėka už puikų mokymąsi (1000 dailės skyriaus 50laidos abiturientė))

Dominyka Sekonaitė (padėka už puikų mokymąsi, matematikos egzamino – 100)

Miglė Zabielaitė (padėka už puikų mokymąsi (anglų kalbos ir matematikos egzaminų - 100)

Dominyka Vosyliūtė (padėka už puikius baleto specialybės rezultatus)

Kamilija Teklė Čižaitė (padėka už labai gerą mokymąsi)

Danielius Tuita (padėka už aktyvią kūrybinę veiklą, anglų kalbos egzamino - 100)

Emilė Elena Dačinskaitė, Džiugas Daugirda, Salomėja Petronytė, Justinas Skulskis, Sabina Šatrovaitė (padėkos už aktyvią visuomeninę veiklą)

Adomas Morkūnas – Budrys (padėka už aktyvią kūrybinę veiklą ir puikius muzikos ugdymo rezultatus)

Laura Andrijauskaitė (padėka už aktyvią visuomeninę veiklą, mokyklos mokinių tarybos pirmininkė)

Sveikiname ir labai didžiuojamės visais abiturientais!

Skaitykite daugiau

Antrą kartą išdalyti Mažieji Kristoforai

2017-03-16

Vilniuje talentingiausiems moksleiviams antrą kartą išdalyti Mažieji Kristoforai.
Kovo 11-ąją Lietuvos mokslų akademijos salėje, kurioje susibūrė Lietuvos Sąjūdis, Vilniaus miestas įvertino ir pagerbė sostinės jaunimą. Antrą kartą Vilniaus meras Remigijus Šimašius labiausiai nusipelniusiems moksleiviams sporto, mokslo, meno bei muzikos srityse įteikė Mažojo Šv. Kristoforo apdovanojimus.
Mažojo Šv. Kristoforo žymeniu už Vilniaus miesto garsinimą, apdovanotas M. K. Čiurlionio menų mokyklos ugdytinis Edvinas Jakonis už baleto meno pasiekimus. Už muzikos pasiekimus ir Vilniaus miesto garsinimą Mažasis Kristoforas įteiktas M. K. Čiurlionio menų mokyklos ugdytinei Giedrai Julijai Tutkutei.

Daugiau skaitykite čia.

Igno Maknicko rečitalis „Vaidilos“ teatre

2017-02-24

IgnasMaknickas Vaidilos_teatras_fotoLukas_Gruseckas

Vasario 15-osios vakare „Vaidilos“ teatre muzikavo jaunas pianistas, M. Rostropovičiaus fondo stipendininkas, keleto prestižinių konkursų laimėtojas Ignas Maknickas. Tą vakarą jis skambino net kelių skirtingų epochų muziką: Johanno Sebastiano Bacho Partitą Nr. 1 B-dur, Wolfgango Amadeus Mozarto Sonatą Nr. 14 c-moll, Fryderyko Chopino Noktiurnus, op. 27 (Nr. 1 cis-moll ir Nr. 2 Des-dur) bei Barkarolę, op. 60, Sergejaus Rachmaninovo Etiudus-paveikslus, op. 39 (Nr. 1, 5, 6), ir Ferenco Liszto „Mefisto valsą“ Nr. 1.  

Plačiau skaitykite:

Čiurlioniukai pagerbti tarptautinių konkursų laureatų apdovanojimų įteikimo iškilmėse LR Prezidentūroje.

2017-02-24

Trečiadienį (vasario 22 d.) Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė padėkos raštus tarptautiniuose konkursuose nugalėjusiems Lietuvos muzikams. Tarp jų – 4iems Čiurlioniukams: Elžbietai Liepai Dvarionaitei (mokytoja Vaida Liucija Kirvelytė), Giedrai Julijai Tutkutei (mokytoja Daiva Šlyžienė), Nojui Albrichtui (mokytoja Inga Vyšniauskaitė), Kasparui Mikužiui (mokytojas Justas Dvarionas).

Plačiau skaitykite

Skaitykite

Sergejus Prokofjevas

2017-02-21

Sergejus Prokofjevas ir XX–XXI a. muzika Lietuvoje

Pažymint rusų kompozitoriaus ir pianisto Sergejaus Prokofjevo 125–ąsias gimimo metines, surengtas muzikos edukacinis projektas „Sergejus Prokofjevas ir XX–XXI amžių muzika. I festivalis maratonas“. Šio projekto rengėjai –  Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla ir tik ką įsikūrusi kūrybinė grupė „LEgaTO“.

Daugiau skaitykiteKnygos pristatymas

2017-02-17

Kvietimas-47-page-0011

2017 m. sausio 26d. mūsų mokykloje lankėsi europarlamentaras Vytenis Povilas Andriukaitis.
Mokyklos mokytojams, mokiniams ir koncertmeisteriams, dalyvavusiems 2016m. „Gruodžio allegro“ renginyje, taikomosios dailės muziejuje, kur vyko V. P. Andriukaičio knygos „Justino Marcinkevičiaus laikas“ pristatymas, susitikimo metu mokykloje buvo įteiktos šios knygos.

20170126 151809-1Andriukaitis_gera

Diplomatija be sienų arba klasika, jungianti šalis

2016-12-07

Diplomatija be sienų arba klasika, jungianti šalis


            Bendro koncerto „Muzikiniai tiltai“ idėja gimė prieš metus, kai dviejų šalių diplomatai pasirašė bendradarbiavimo kultūros srityje sutartį. Koncerte dalyvavo Lietuvos Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos  bei Sankt-Peterburgo Kultūros komiteto Muzikinio licėjaus mokiniai.

Atkurdamos valstybingumą prieš ketvirtį amžiaus, mūsų šalys pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pirmiausia galvodamos apie būsimas kartas, pažymėjo Lietuvos Respublikos Generalinis konsulas Sankt-Peterburge Dainius Numgaudis. Todėl mes nusprendėme paminėti šią datą Lietuvos ir Rusijos menų mokyklų moksleivių pasirodymu. Tokia sutartis, pagal kurią numatyta visa eilė renginių, buvo pasirašyta lygiai prieš metus. Be to abiejų mokyklų pedagogai turėjo puikią progą parodyti savo auklėtinius talentingai atliekančius klasikinės muzikos kūrinius.

Kaip paminėjo Sankt-Peterburgo „Muzikinio licėjaus“ direktorius Vitalijus Romanovas, tokie susitikimai naudingi vaikams, pedagogams ir svečiams, todėl, kad atveria naują muzikinį ir emocinį pasaulį ir stiprina bendrystę tarp žmonių muzikos dėka.

Iškilmingą 25-mečio renginį aplankė Sankt-Peterburgo ir Leningrado apskrities, o taip pat Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos administracijos atstovai. Svečiai paminėjo, kad abiejų šalių tarpusavio santykiai bus draugiški ir remsis lygiateise partneryste. Renginio metu Lietuvos Generalinis konsulas pasveikino vyriausią lietuvių bendruomenės atstovą Viktorą Masaitį, kuris neseniai atšventė 90-metį. Jo pavardė senai žinoma Rusijoje, tai žymus mokslininkas, įnešęs didelį indėlį savo moksliniais atradimais.

Pasak Lietuvos Generalinio konsulo, jaunųjų atlikėjų koncertas akivaizdžiai parodė, kad abi šalys gali bendrauti muzikinės kalbos pagalba.

Buvo labai įdomu stebėti, kaip vaikai bendravo tarpusavyje ne scenoje, pabrėžė Dainius Numgaudis. Nors kalbos jų skirtingos, jie puikiai suprato vienas kitą – manau, pavyko sukurti mažą bendrabūvio modelį.

Renginio išvakarėse jaunieji Lietuvos muzikantai aplankė Rusijos SOS vaikų kaimą Puškine. SOS vaikų kaimai – tai tarptautinė nekomercinė labdaros organizacija. Fondo „Rusijos SOS kaimas“ patarėja Jelena Molochova pasakojo, kad vizitas buvo priderintas prie diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečio. Jį savo iniciatyva organizavo Lietuvos Generalinis konsulas Dainius Numgaudis, kuris pakvietė koncertuoti Lietuvos Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos jaunuosius muzikantus.

                        Tai buvo puikus draugystės vakaras. Iš pradžių koncertas, po to bendravimas šeimų namuose, kur konsulato darbuotojai, pedagogai ir vaikai kalbėjosi apie meną ir gyvenimą, paskui apsikeitė dovanomis. Mes dėkingi Lietuvos Generaliniam konsulatui už pagalbą ir dėmesį, tai labai svarbu labdaros fondui, kuris egzistuoja paaukojimų dėka. Puiki bendradarbiavimo idėja turės tesinį, šią vasarą mes planuojame surengti vaikų vasaros stovyklą Lietuvoje.

Žmonių tarpusavio bendravimui tautybė ne kliūtis. Ir verslo atstovai susidomėjo dialogu su užsienio kolegomis. Lietuvos verslo bendruomenės Sankt-Peterburge atstovas Mindaugas Bankauskas paminėjo, kad verslas neturi sienų, o tokie renginiai padeda daugiau sužinoti apie dviejų šalių kultūrą.

Dvidešimt šeštosios Rusijos - Lietuvos santykuų metinės bus paminėtos naujais renginiais. Lietuvos Generalinis konsulas Dainius Numgaudis pasakė, kad kol kas visi planai laikomi paslaptyje, bet jau žinoma, kad Sankt-Peterburgo A. L. Štiglico meno industrinė akdemija ir Vilniaus dailės akademija pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Tai reiškia, kad mūsų laukia bendros kelionės į sritis ir sferas, kur nėra jokių sienų.

RėmėjaiKunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer


 Ponia Valdereza Lenktaitis 


karoso

 

 S.Karoso labdaros ir paramos fondas


15min-logo


UAB 15min


LRT kultura

 

LRT Kultūra