Svetaines struktura
2022-10-05

Prancūziški garsovaizdžiai

2022-01-21

pdf

ScanImage35

Lukrecija Stonkutė

7 meno dienos

Mažojo instrumento magija

2022-01-21

pdf

ScanImage36

ELVINA BAUŽAITĖ

7 meno dienos

Arfininkė Justina Varkulevičiūtė: „Laikotarpis – lyg amerikietiški kalneliai“

2022-01-21

arfa

Arfa yra nepaprastai vertinamas instrumentas. Arfininkas nuo seniausių laikų buvo laikomas ypatingu, paslaptingu atlikėju. Tai dažniausiai epuose, romanuose ir poemose minimas muzikos instrumentas. Karalius Dovydas dažnai vaizduojamas su arfa rankose. Deja, bet šio žanro muzikantų mūsų šalyje yra labai mažai. Nuo trejų metų muzikuojanti arfininkė Justina Varkulevičiūtė atvira: nors ir unikaliu muzikiniu instrumentu grojama, tačiau didelio dėmesio mūsų šalyje taip ir nesulaukiama. Apie amerikietiškus menininkų kalnelius pandemijos metu, krizes ir ką reiškia būti laisvuoju menininku, apie tai kalbamės su Aukštaitijos regione gyvenančia viena iš nedaugelio arfininkių Justina Varkulevičiūte.

Daugiau skaitykite čia.

Paulius Anderssonas turbūt pritartų senelės žodžiams: „Jei gyvenčiau iš naujo – vis vien pasirinkčiau muziką“

2022-01-21

 Akademinis muzikos pasaulis gyvena savo ritmu. Už tavo celės fortepijono, smuiko, dirigento piupitro, įrašų grotuvo pro langus regimas likęs pasaulis keičiasi, kovoja, įvedinėja karantino apribojimus, o tu, muzikantas, nors ir netekęs gyvo ryšio su klausytoju, toliau tobulini savo meistriškumą tarp keturių sienų ir lauki, kol nuotolinis bendravimas vėl atvirs į gyvą ryšį, kuris muzikos mene yra lemiamas.

094918361-76594014-7889-43b6-bf02-cba4574be922

Daiva Tamošaitytė

Skaitykite daugiau 

Vakaras su Edita. Nacionalinei M. K. Čiurlionio menų mokyklai – 75-eri

2022-01-21

Nacionalinis transliuotojas LRT paskyrė laiko Nacionalinei menų mokyklai. Laidoje „Vakaras su Edita" dalyvavę žinomi absolventai Rusnė Mataitytė, Petras SkirmantasGerūta Griniūtė, Vytautas Lukočius, Audronis Imbrasas, Sigutė Chlebinskaitė, Deimantas Narkevičius dalijasi prisiminimais, pasakoja apie vaikystės nuotykius ir aurą, sklandančią mokykloje.

NMK 75

Žiūrėti čia.

Jai paklūsta orkestras

2022-01-21

Giedr lekytx

Giedr lekyt2x

Giedr lekyt3x

RAFINUOTAI ELEGANTIŠKAS BALETO ŠOKĖJAS E. JAKONIS: „VISKAS YRA ĮMANOMA“

2022-01-21

EDVINAS JAKONIS antrus metus studijuoja Miuncheno baleto akademijoje, kur buvo pakviestas iš karto į antrąjį bakalauro studijų kursą. Pirmieji metai Miunchene studijuojant derinti su mokymusi Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriuje dvyliktoje klasėje. Visa tai – neatsitiktina, kvietimas studijuoti – daugybės konkursų prizinių vietų rezultatas. Vienas svariausių – 2018 m. Niujorke vykęs tarptautinis jaunųjų baleto šokėjų konkursas „Youth America Grand Prix“, kur laimėta trečioji vieta. Su E. Jakoniu kalbamės apie baleto meną.

Edvinai, antrieji metai Miuncheno baleto akademijoje, pasidalinkite studijų patirtimi.

Miuncheno baleto akademijoje pirmą kartą patyriau, ką reiškia gyventi vienam svetimoje šalyje, ir tokioje aplinkoje privalėjau išmokti rūpintis savimi bei savo sveikata pats. Kalbant apie žinias, gautas mokymo įstaigoje, be abejo, jų labai daug. Prie kasdienio didžiulio fizinio krūvio ir naujos informacijos srauto priprasti buvo nelengva, tačiau tai, be abejonės, yra neįkainojamos žinios ir patirtis.

Pasidalinkite baleto meno mokymosi patirtimi prisimindamas mokymosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriuje pradžią, lygindamas su šiandiena.

Daugiau skaitykite čia.

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis