Svetaines struktura
2018-04-23

Jaunųjų muzikų talentas – Lietuvos vardui garsinti

2018-03-08

dsc 6586

Vakar, kovo 7d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė padėkos raštus tarptautiniuose konkursuose nugalėjusiems Lietuvos muzikams. Tarp jų ir mūsų Čiurlioniukams: Kristijonui Megelinskui (mok. G.Kondrotaitė), Simonui Poškai (mok. E.Jurkevičiūtė-Navickienė), Benui Gocentui (mok. G.Vitėnaitė), Martynai Mišeikytei (mok. M.Balčytis), Jurgiui Ignui Paciūnui (mok. A.Ladyga). Labai didžiuojamės ir sveikiname Mokinius bei juos ruošusius Mokytojus!

Plačiau skaitykite čia

MŪSŲ VAIKAI PIEŠIA VYTĮ

2018-03-08

Vyciai Cmm_LKApie 150 jaunųjų Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dailininkų, nuo pirmokų iki aštuntokų, vasario 16-ąją išėjo į Vilnių su savo vėliavomis, kuriose plazdėjo jų pačių nusipiešti Vyčiai. Šis sumanymas gimė menų gimnazijai bendradarbiaujant su Valdovų rūmais. Pasak jo autorės ir puoselėtojos dailininkės Julijos Ikamaitės, kuri daugeliui pažįstama kaip Vilniaus lygiadienio ugnių įkūrėja, iš tiesų sumanymai buvo du: kūrybinės mokinių Vyčio vizijos, tampančios tikromis plazdančiomis vėliavomis eisenose, šventėse ar namuose, bei nedidelių istorinių vėliavų ir aitvarų su istoriniais Vyčių vaizdais kūrimas Tėvynei papuošti. Nuo vasario 17 dienos vaikai su šeimomis kviečiami piešti šių vėliaVyčių (šypsosi autorė) į Valdovų rūmų Edukacijos centrą, kuriame Vida KAUNIETĖ veda edukacinius užsiėmimus „Vytis per amžius“.
Juliją IKAMAITĘ kalbina Saulė MATULEVIČIENĖ ...

Plačiau skaitykite čia LIAUDIES KULTŪRA. 2018. Nr. 1 (178)

„Vaidiname žemdirbiams“ prasidėjo kitaip

2018-03-08

   Profesionaliųjų teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ pradžia, sutapusi su Vasario 16-ąja, šiemet surengta kitokia – nebuvo spektaklio, ministerijų atstovų, ilgų kalbų ir rėmėjų vardijimo. Organizatoriai žiūrovams pasiūlė nemokamą lietuviškumu alsuojantį renginį – valandos trukmės programą. Į ją buvo galima patekti su specialiais kvietimais. Tiesa, dalies kviestinių svečių festivalio pradžia nesudomino – salėje liko nemažai tuščių vietų...

Žiuri slėpėsi po pilkais apsiaustais

Atidarymą kartu su Kultūros centro direktore Irena Mateliene kūrė kultūrinių renginių režisierė Monika Gorovniova. Darbas įvertintas. „Tai geriausia, kas tokia proga yra buvę“, – neminint kai kurių priekaištų (tarkim, dėl garso ar gramatinių klaidų rėmėjų pristatyme), buvo net ir tokių pagyrimų. Juos svečiai išsakė furšete po renginio.

Žiuri pirmininku šiemet dirba rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjas Petras Blaževičius, nariai – dailininkų klubo „Roda“ prezidentas Arūnas Augutis, Kultūros centro režisierius Eligijus Daugnora, centro direktorė I. Matelienė, Rokiškio verslo klubo deleguotas atstovas Leonardas Šablinskas, AB „Rokiškio sūris“ direktoriaus padėjėja Aušra Zibolienė bei laisvai samdoma režisierė iš Ukrainos Valentina Sotničenko. Kultūros centro direktorė I. Matelienė iš užsienietės viešnios tikisi „kitokio žvilgsnio“.

(Daugiau – „Gimtajame Rokiškyje“)

Čiurlioniukai itin kūrybingai pasitiko Lietuvos nepriklausomybės 100-metį

2018-03-08

Šiemet Čiurlioniukai itin kūrybingai pasitiko Lietuvos nepriklausomybės 100-metį – jie sukūrė virš 150 Vyčio vizijų savo piešiniuose, kurie pavirto vėliavomis. Su šiomis vėliavomis Čiurlioniukai prisijungė prie Lituanistų sambūrio, Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos ir Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotos šventinės jaunimo eisenos ir kartu žygiavo nuo Katedros aikštės iki Tautai brangių žmonių kapų, kur buvo giedama Tautinė giesmė. S.Daukanto aikštėje 12val. buvo iškelta Lietuvos valstybės veliava, skambėjo visos Lietuvos varpai. Čiurlioniukų pieštais Vyčiais buvo papuoštas ir troleibusas. Daugiau skaitykite čia.

Sankt Peterburge švenčiamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis

2018-03-08

Lietuvos generalinis konsulatas Sankt Peterburge Valstybės atkūrimo šimtmetį pradėjo minėti prieš dvi savaites. Iškilmingame vakare įteikta Kazimiero Būgos stipendija ir suteikta Lietuvos pilietybė ilgai jos laukusiam lietuviui.

Paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio susirinko Sankt Peterburge reziduojantys užsienio šalių ambasadoriai, konsulai, kultūros ir meno atstovai, lietuvių bendruomenės nariai.

Koncertavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokiniai ir Sankt Peterburgo N. Rimskio-Korsakovo konservatorijos Algirdo Paulavičiaus orkestras.

 Daugiau skaitykite čia

 

LIETUVOS VĖLIAVOS PAKĖLIMO Į TV BOKŠTĄ RENGINYS

2018-02-19

Lietuvos valstybingumo šimtmečio išvakarėse Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos 6-12 kl. choras dalyvavo Lietuvos vėliavos pakėlimo į TV bokštą renginyje. 

Ant TV bokšto suplevėsavo milžiniška Trispalvė Daugiau skaitykite čia

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos muzikos edukacijos projektai

2018-02-21

logo

 

   KULTŪRA

12.30. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos muzikos edukacijos projektai

Lidija Veličkaitė

 Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Bendrojo fortepijono klasės iniciatyvinė metodinė grupė, vadovaujama metodinės grupės pirmininkės mokytojos Janinos Karalienės, nuo 2001 m. organizuoja ir įgyvendina muzikos edukacinius projektus, koncertus susitikimus ir jaunųjų atlikėjų konkursus. 2001–2017 m. buvo surengta 23 muzikos edukaciniai projektai, 7 koncertai susitikimai, keturi konkursai PIANO–FORTE mokykloje ir trys respublikiniai konkursai (2010, 2012, 2015 m.). Edukacinių projektų programoje įvairių Europos, Rusijos ir Lietuvos kompozitorių muzika, kaip „Prancūzų kompozitorių kamerinė muzika“, „Sergejus Prokofjevas ir XX–XXI amžių muzika“, „Nūdienos lietuvių kompozitorių kūriniai“ ir daugelis kitų. 2007–2008 m. surengti koncertai susitikimai su kompozitorėmis Zita Bružaite, Kristina Vasiliauskaite ir Raminta Šerkšnyte. Įvyko kompozitorių Nijolės Sinkevičiūtės fortepijoninių kūrinių koncertas ir Olgos Beliukevičienės fortepijoninių pjesių rinkinio pristatymas koncertas. Paminėti buvusios Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogės Aleksandros Baltrėnienės 100 m. ir kompozitoriaus Jurgio Gaižausko 90 m. jubiliejai su jiems skirtais koncertais. Edukaciniai projektai Vilniuje vyko Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, M. K. Čiurlionio namuose, Aleksandro Puškino muziejuje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, Muzikos galerijoje, Steinway&Sons salone, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, taip pat Užutrakio dvaro rūmuose, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje.

Daugiau skaitykite čia

RėmėjaiKunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer


 Ponia Valdereza Lenktaitis 


karoso

 

 S.Karoso labdaros ir paramos fondas


15min-logo


UAB 15min


LRT kultura

 

LRT Kultūra